ارائه خدمات طراحی لوگو تصویری در لاک پشت

طراحی لوگو تصویری 

طراحی لوگو تصویری یکی از نخستین کارهایی است که هر صاحب کسب‌وکاری برای ساخت برند شخصی خود انجام می‌دهد. لوگوی تصویری خیلی راحت در ذهن مخاطب نقش بسته و می‌تواند شما را برای همیشه در خاطر او ماندگار کند. طراحی یک لوگو تصویری خوب به شما کمک می‌کند که به برند و کسب و کار خود هویت بخشیده و از این طریق مشتریان شناخت بیشتری از شما خواهند یافت. تا جایی که با دیدن این لوگو در هر جایی نام برند شما در ذهن آن‌ها تداعی پیدا می‌کند.

منظور از طراحی لوگو تصویری

طراحی لوگو تصویری به معنای به تصویر کشیدن خدمات و محصولات یک شرکت، برند یا کسب و کار در قالب یک نماد و تصویر جذاب است. در طراحی لوگو تصویری استفاده از مفاهیم انتزاعی، شکل‌های هندسی منتظم یا غیر منتظم در کنار رنگ‌ها با کمی چاشنی خلاقیت اصلی‌ترین اصول کاری هستند. لوگو تصویری رایج‌ترین نمادی است که حتی شرکت‌های بزرگ نیز برای معرفی برند خود از آن بهره گرفته‌اند. طراحی لوگو تصویری بر مبنای گرافیک انجام گرفته و درواقع همان تصویری است که با شنیدن نام یک برند در ذهن تداعی می‌شود

مطرح ترین نمونه های لوگو تصویری

مطرح ترین برندهای لوگوی تصویری

یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین لوگوهای تصویری در جهان لوگوی شرکت اپل است. لوگویی که تنها یک سال پس از استفاده توانست به جایگاه خیلی خوبی دست پیدا کرده و حتی راه خود را به شوخی‌های تصویری نیز باز کند. برندهای مشهور دیگری نیز در جهان وجود دارند که لوگو تصویری را به‌عنوان نماد خود انتخاب کرده‌اند. از مشهورترین این برندها می‌توان به توییتر، مرسدس بنز، فایرفاکس و المپیک اشاره کرد. برندها و شرکت‌های محبوب و مشهوری در ایران نیز وجود دارند که لوگو تصویری را برای معرفی اهداف سازمانی خود به مخاطب انتخاب کرده‌اند. بانک صادرات، سایپا، سازمان آتش‌نشانی، هواپیمایی هما، شرکت ملی نفت، سازمان چای کشور و شرکت ملی فولاد مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین لوگوهای تصویری در تاریخ ایران هستند.

چرا لوگو تصویری؟!

اما چرا کسب و کارها به سراغ لوگو تصویری می‌روند؟ چرا ترجیح می‌دهند به جای استفاده از انواع دیگر لوگو مانند لوگو تایپ (اگر در مورد لوگو تایپ و سبک طراحی آن به دنبال کسب اطلاعات بیش تری هستید، به صفحه طراحی لوگو تایپ مراجعه کنید.) از لوگو تصویری استفاده کنند؟ یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد به سراغ لوگو تصویری می‌روند حالت مفهومی بودن آن است. به عبارت بهتر لوگو تصویری می‌تواند به خوبی ذهن مخاطب را درگیر کرده و درنتیجه راحت‌تر به خاطر سپرده شود. از سوی دیگر استفاده از المان‌های تصویری در لوگو تصویری نیز باعث شده که این نوع از لوگو بسیار جذاب شود.

یکی دیگر از دلایلی که افراد را به سمت طراحی لوگو تصویری جذب می‌کند، این است که با استفاده از یک تصویر به راحتی می‌توانند نام برند یا هدف سازمانی خود را به نمایش بگذارند. استفاده از یک تصویر منحصربه‌فرد که انعکاسی در دنیای واقعی نیز داشته باشد، می‌تواند برند شما را در بطن زندگی مخاطبتان به جریان اندازد. به‌طوری‌که با دیدن آن نمود واقعی، مخاطب ناخودآگاه شما را به خاطر خواهد آورد. یک لوگو تصویری کاملا انعطاف‌پذیر است و می‌تواند بر روی هر پلتفرمی با حفظ کیفیت نمایش داده شود.

مزیت لوگو تصویری

طراحی لوگو تصویری یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطب است. چرا که با این روش می‌توان به راحتی در حافظه تصویری مخاطب نقش بست. به علاوه این لوگو کاملا یکتا است و می‌تواند به راحتی در قسمت‌های مختلف مانند بخش‌های اداری، تبلیغاتی و پوستر قرار بگیرد. این در حالی است که سایر انواع لوگو نیاز به ویرایش دارند. از سوی دیگر تغییر اندازه لوگو تصویری باعث از دست رفتن خوانایی آن نمی‌شود. درنتیجه می‌توان آن را در صفحه کوچکی مانند چک یا تابلوی بزرگی مانند بنر جای داد.

طراحی لوگو تصویری به شما این امکان را می‌دهد که با انجام فرایند ساده‌تری بتوانید برند خود را به ثبت رسانده و نماد تجاری آن را ایجاد کنید. به علاوه استفاده از این برند می‌تواند در میان سایر رقبا شما را به خوبی متمایز کند. درنتیجه برای شرکت‌هایی که در حوزه‌های پر رقابتی مانند فناوری در حال فعالیت هستند بسیار حائز اهمیت است. یکی دیگر از مزایای لوگو تصویری بین‌المللی بودن آن است. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی نیست که برای معرفی برند خود در کشورهای خارجی، آن را تغییر دهید.

مزیت های طراحی لوگو تصویری یا بصری

انواع خدمات مرتبط با طراحی لوگو

طراحی لوگو حرفه ای و منحصر به فرد برای داشتن یک نماد خاص و به یاد ماندنی

باز طراحی لوگو

باز طراحی لوگو برای تبدیل یک طرح ابتدایی و ثبت شده به یک طرح حرفه ای 

مشاوره نام تجاری

با انتخاب یک نام مناسب، نام برندتان را در ذهن مخاطبان خود هک کنید.

ست اداری

یکسان سازی طرح نامه ها، اوراق و سربرگ اداری و کارت ویزیت با طراحی ست اداری

طراحی سایت

طراحی سایت بهترین روش برای شروع بازاریابی و رقابت آنلاین 

سئو سایت یک سرمایه گذاری تضمینی و یک روش به صرفه برای بازاریابی آنلاین

طراحی لوگو حرفه ای و منحصر به فرد برای داشتن یک نماد خاص و به یاد ماندنی

مشاوره نام تجاری

با انتخاب یک نام مناسب، نام برندتان را در ذهن مخاطبان خود هک کنید.

طراحی سایت

طراحی سایت بهترین روش برای شروع بازاریابی و رقابت آنلاین 

باز طراحی لوگو

باز طراحی لوگو برای تبدیل یک طرح ابتدایی و ثبت شده به یک طرح حرفه ای 

ست اداری

یکسان سازی طرح نامه ها، اوراق و سربرگ اداری و کارت ویزیت با طراحی ست اداری

سئو سایت یک سرمایه گذاری تضمینی و یک روش به صرفه برای بازاریابی آنلاین

نمونه کارهای طراحی لوگو گروه لاک پشت

نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی ملی فون
نمونه کار طراحی لوگو مونوتایپ هانیه حیدری
طراحی لوگو ترکیبی ورتیج توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو تصویری هنر
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی رایکا
طراحی لوگو ترکیبی مگاوات توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی هورام
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی مصطفی هاشمی
طراحی لوگوتایپ آرتان سرام توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی کافه گل
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی سهراب پرکاری
طراحی لوگو ترکیبی ژینو توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی سانترال مد
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی رابی الکترونیک
طراحی لوگو ترکیبی انجینیک توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو مونوتایپ هانیه حیدری
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی مصطفی هاشمی
نمونه کار طراحی لوگو تصویری هنر
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی رابی الکترونیک
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی کافه گل
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی سهراب پرکاری
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی سانترال مد
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی ملی فون
طراحی لوگوتایپ آرتان سرام توسط گروه لاک پشت
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی ورتیج
نمونه کار طراحی لوگو تلفیقی هورام
طراحی لوگو ترکیبی انجینیک توسط گروه لاک پشت
طراحی لوگو ترکیبی ژینو توسط گروه لاک پشت
طراحی لوگو ترکیبی مگاوات توسط گروه لاک پشت

ارتباط طراحی سایت و طراحی لوگو

شاید فکر کنید که طراحی لوگو و طراحی سایت دو مقوله جدا از هم هستند. اما باید بدانید که این دو با هم در برند سازی یک کسب و کار موثر هستند. به علاوه اینکه سئو سایت نقش کاتالیزگر را دارد و به این فرایند سرعت می بخشد. علاوه بر اینکه طراحی سایت بدون داشتن لوگو معنایی ندارد و داشتن لوگو بدون سایت نمی تواند موثر باشد. گروه لاک پشت یک شرکت حرفه ای طراحی سایت در اصفهان می باشد.

نکات مهم هنگام طراحی لوگو تصویری

مهم‌ترین نکته در طراحی لوگو تصویری این است که باید تمامی المان‌های به‌کاررفته در آن دارای معنا باشند. به عبارت بهتر استفاده از المان‌های بی‌هدف و فکر نشده در این نوع لوگو ممنوع است. از سوی دیگر به خاطر داشته باشید که لوگو تصویری یک لوگو بین‌المللی است. بنابراین در طراحی آن علاوه بر استفاده از المان‌هایی که نشان‌دهنده اهداف شرکت یا سازمان هستند، می‌توان از المان‌هایی استفاده کرد که نماینده‌ای از فرهنگ کشورمان نیز باشد. به‌این‌ترتیب می‌توان برای رسیدن به یک لوگوی منحصربه‌فرد مسیر هموارتری را پیمود.

در کنار این‌ها هنگام طراحی لوگو تصویری نباید به آن به منزله یک تصویر تنها نگاه کرد. بلکه لوگو تصویری یک شیوه ارتباطی با مخاطب است. به همین دلیل باید کاملا هوشمندانه انتخاب شود. همچنین نمادهایی که در یک لوگو به کار می‌روند باید علاوه بر هماهنگی با اهداف سازمان یا نام برند، با یکدیگر نیز متناسب باشند. به‌این‌ترتیب یکنواختی لوگو می‌تواند مخاطب را جذب کرده و تاثیرگذاری لوگو را افزایش دهد.

تحقیق و بررسی مخاطبین هدف

تحلیل رقبا و بررسی لوگو های مشابه

تکمیل هویت برند (برند سازی)

کمک گرفتن از مونتاژ تصاویر

رعایت قوانین تقارن و تقارن نامتقارن

توجه به تناسب طرح در همه ابعاد

انعطاف پذیری و دقت طراحی

هماهنگی سبک طراحی با ماهیت موضوع

طراحی ساده اما مفهومی

طراحی قابل فهم برای مخاطب هدف

انتخاب پالت رنگی خاص و متناسب با موضوع

تغییر لوگو در راستای پیشرفت طرح قبلی

معایب لوگو تصویری

اما همان‌طور که درباره مزایای لوگو تصویری صحبت کردیم، باید برای گرفتن بهترین تصمیم نقاط منفی آن را نیز بدانیم. نبود متن یا نام برند در لوگو تصویری باعث می‌شود که ویژگی گویا بودن لوگو از دست برود. به عبارت بهتر شما برای ثبت لوگو خود در حافظه تصویری مخاطب ناچار خواهید بود که در ابتدای کار از طریق بسترهای تبلیغاتی مختلف نام برندتان را همراه با این لوگو مطرح کنید تا مخاطب در نهایت با دیدن این نماد برند شما را به خاطر آورد. از سوی دیگر فهمیدن مفهوم این نوع لوگو نیز کار دشواری است و ممکن است چندان انتقال پیام و اهداف از این طریق آسان نباشد.

معمولا برای استفاده از لوگو تصویری محدودیت‌های زیادی وجود دارد. زیرا یافتن تصویری که بتواند یک نماینده خوب از اهداف و نام برند شما باشد کار چندان آسانی نیست. به همین دلیل طراحی لوگو تصویری نیاز به خلاقیت زیادی دارد. این خلاقیت علاوه بر هماهنگ‌سازی اهداف سازمانی با تصویر به کار برده شده، باید در راستای پیدا کردن یک تصویر منحصربه‌فرد نیز استفاده شود. درنتیجه سپردن کار به یک گروه کاردان بسیار حائز اهمیت است.

معایب طراحی لوگو بصری یا تصویری

مراحل طراحی لوگو در لاک پشت

زمانی می‌توانید مطمئن باشید که تمامی نکات مهم ذکرشده در طراحی لوگو تصویری، رعایت شده‌اند که این کار را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. یک تیم حرفه‌ای می‌تواند با استفاده از تجربه و تخصص خود و با تکیه بر خلاقیت یک لوگو تصویری منحصربه‌فرد را به شما ارائه دهد؛ که بتواند ناگفته‌های کسب و کار شما را با مخاطب به اشتراک بگذارد. در نمودار زیر شما می توانید، مراحل همکاری با لاک پشت را برای سفارش پروژه طراحی لوگو را ببینید.

مراحل-سفارش-طراحی-لوگو

فرم سفارش طراحی لوگو

اگر به مشاوره در زمینه طراحی لوگو نیاز دارید و درنظر دارید این کار را به گروه حرفه ای لاک پشت بسپارید از طریق فرم زیر می توانید با ما ارتباط بگیرید. همچنین با قرار دادن نظرات و پیشنهادات خود در قسمت کامنت ها به ما برای بهبود خدماتمان کمک کنید.

سفارش پروزه سئو سایت به گروه لاک پشت

سوالات متداول طراحی لوگو

به طور معمول قبل از شروع هر کاری سوالاتی مطرح می شوند که در ابتدا پاسخ مشخصی شاید برای آن ها نداشته باشیم. زمانی که در مورد آن کار تحقیق کنیم این ابهامات ذهنی به مرور از بین می روند و دید روشنی نسبت به آن کار پیدا می کنیم.
در ادامه برخی از متداول ترین سوالاتی که اکثر کارفرمایان در خصوص طراحی لوگو تصویری در ذهن دارند را قرار داده ایم. تا به هنگام سفارش طراحی لوگو، دید روشنی داشته باشید.

طراحان حرفه‌ای پیش از نهایی کردن طرح، ابتدا طرح‌های اولیه را متناسب با اهداف شما تهیه می‌کنند. در پایان این مرحله، طرح‌های متنوعی که کشیده شده را با شما به اشتراک می‌گذارند تا بتوانید نمونه موردنظر خود را از میان آن‌ها انتخاب کرده و نظر خود را در این باره مطرح کنید

اگر برای طراحی لوگو تصویری به یک شرکت معتبر مراجعه کرده باشید، درنهایت کار توضیحاتی را به شما ارائه خواهند داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به فلسفه فنی و هنری لوگو طراحی شده پی ببرید.

اگر سفارش‌دهنده به خوبی با تیم طراحی همکاری کند، انجام این کار برای یک تیم حرفه‌ای تنها سه تا هفت روز زمان خواهد برد.

اگر تصویری که در لوگو به‌کار رفته دارای مظهر واقعی باشد، معمولا رنگ خود آن پدیده یا حیوان برای لوگو در نظر گرفته می‌شود. در غیر این صورت شما می‌توانید در ابتدای کار رنگ‌های پیشنهادی خود را مطرح کنید؛ تا طراح بتواند بسته به اقتضای کار از آن‌ها استفاده کند.

پاسخ این سوال بسته به نوع سفارش شما متغیر است. یک تیم طراحی منصف بسته به زمان و خلاقیت صرف شده در طرح شما قیمت نهایی را اعلام میکنند.

یک شرکت معتبر علاوه بر طراحی لوگو باید توضیحات فنی، هنری و مفهومی آن را به شما ارائه دهد. همچنین برای اطمینان از منحصر به ‌فرد بودن لوگو طراحی شده، این شرکت باید ضمانتی را برای ثبت داخلی آن ارائه کند.

بله. انعطاف‌پذیر بودن لوگو تصویری به شما امکان استفاده از آن را در قسمت‌های مختلف می‌دهد.

برای فهمیدن این موضوع تنها کافی است با یک متخصص مشورت کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کند

سوالات متداول

با ثبت امتیاز، ما را از میزان رضایت خود از خدماتمان آگاه کنید.

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *