لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
طراحی حرفه ای لوگو ترکیبی

طراحی لوگو ترکیبی (تلفیق تصویر و نوشته)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نام برندی را فراموش کرده اید اما تصویر لوگوی آن را به خوبی به یاد دارید. استفاده از لوگو به عنوان نماد برای معرفی و ماندگاری یک کسب و کار از اهداف اصلی برند سازی است. در طراحی لوگوی ترکیبی یا همان لوگوی متنی_تصویری، همانطور که از نامش مشخص است؛ حروف و یا اعداد در کنار تصویر قرار می‌گیرند. به این ترتیب معمولا از نام برند و تصاویر طراحی شده مربوط به آن استفاده می‌شود.

معرفی طراحی لوگو ترکیبی و کاربردهای لوگو تلفیقی

معرفی سبک طراحی لوگو ترکیبی (تلفیقی)

برای طراحی لوگو سبک‌های مختلفی وجود دارد و طراحی لوگو ترکیبی یکی از پر طرفدارترین این سبک‌ها است. برای درک بهتر این سبک کافیست به لوگو لاک پشت در بالای صفحه توجه کنید و یا در قسمت نمونه کارها مواردی همچون لوگو انجینیک، مگاوات و… را بررسی نمایید. هنگامی که طراح شما برای برندتان هم از تصویر و هم فونت خاص شما به صورت همزمان  استفاده کند در واقع یک لوگو ترکیبی را طراحی کرده است. طراحی لوگو تلفیقی کمی دشوارتر از دیگر سبک‌ها به حساب می‌آید؛  چرا که برای این کار لازم است هم تصویری از برند انتخاب شود که مرتبط با ماهیت شغل باشد و هم فونتی که از لحاظ استایل، شخصیت برند را برساند و همچنین این متن و تصویر در هماهنگی و هارمونی کامل با یکدیگر باشند.‌ پس اگر قصد سفارش طراحی لوگو برای برند خود را دارید هنگام انتخاب از بررسی کیفیت نمونه کارها غافل نشوید.

کاربرد طراحی لوگو تلفیقی

طراحی لوگوی ترکیبی برای تمامی کسب و کار‌ها انتخابی بسیار مناسب است. به همین جهت اکثر کارفرمایان این نوع لوگو را ترجیح می‌دهند. به این ترتیب با بکارگیری نام برند در طراحی لوگو، می‌توان در شناساندن نام و نشان بیزینس مورد نظر به مخاطب سرعت بیشتری بخشید. همچنین با طراحی تصاویر ویژه، برند مورد نظر، از سایر برندهای مشابه متمایز شده و به راحتی در حافظه بلند مدت مخاطب ماندگار می‌شود. البته لازم است از پیچیدگی‌های بیش از حد در طراحی این نوع لوگو اجتناب کرد تا بیننده به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

نمونه کارهای طراحی لوگو گروه لاک پشت

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، بررسی نمونه کارها از لحاظ کیفیت و خلاقیت امری بسیار ضروری برای انتخاب شرکت طراحی لوگو می‌باشد. در قسمت زیر تعدادی از نمونه کارهای طراحی لوگو تلفیقی، تصویری و… گروه لاک پشت را مشاهده می‌کنید. با قرار گرفتن روی هر لوگو می‌توانید تفکر نهفته پشت پرده همان لوگو را ببینید. در صورتی که سوالی در زمینه نمونه کارها برای شما پیش آمد حتما با طراحان ما در لاک پشت تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.

ضرورت هماهنگی متن و تصویر هنگام طراحی لوگو ترکیبی

بهتر است پیش از بررسی اهمیت هماهنگی لوگوتایپ و لوگو تصویری، یک تعریف مختصری از آن‌ها داشته باشیم:

لوگوتایپ چیست؟؟

برخلاف لوگو مونوگرام که در آن تنها حروف اختصاری بکار می‌رود؛ در طراحی لوگوتایپ، از نوشتار، به صورت کامل استفاده می‌شود. در این طراحی، خوانا بودن حروف و منحصر به فرد بودن فونت بکار رفته بسیار اهمیت دارد. مانند لوگوی شرکت‌های فیسبوک، والت دیزنی، گوگل، زمزم، یاهو و… (برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد چگونگی طراحی لوگو تایپ ، بر روی لینک درج شده کلیک کنید.)

نمونه طراحی لوگو نوشتاری

لوگو تصویری (پیکتوگرام-نمادین) چیست؟؟
لوگو تصویری از رایج ترین نوع طراحی لوگو است که با بهره گیری از تصاویر ساده و در عین حال خاص، برند مورد نظر را معرفی کرده و شناسایی آن را آسان می‌کند. مانند لوگوی شرکت اپل، بنز، شرکت سایپا، توییتر و … . برای ماندگاری در ذهن مخاطبانتان، بهترین گزینه طراحی لوگوی تصویری است. طراحی یک لوگو تصویری خوب به شما کمک می‌کند که به برند و کسب و کار خود هویت بخشیده و از این طریق مشتریان شناخت بیشتری از شما خواهند یافت. حال اگر این سبک فوق العاده با فونت نیز ترکیب شود(طراحی لوگو تلفیقی) صد در صد نتیجه عالی در پی خواهد داشت.(برای کسب اطلاعات بیش تر و آشنایی با بهترین شرکت طراحی لوگو تصویری و فرایند سفارش به صفحه طراحی لوگو تصویری مراجعه کنید.)

توضیح لوگو تصویری

در طراحی لوگو ترکیبی هارمونی و تناسب بین نوشتار و تصویر بسیار اهمیت دارد به عنوان مثال اگر از خطوط شکسته در متن استفاده می‌شود لازم است تصاویر نیز در قالب، خطوط شکسته و زاویه دار طراحی شوند. به صورتی که پس از مدتی مخاطب با دیدن نماد برند، نوشته آن را نیز به خاطر بیاورد و همینطور با دیدن لوگو نوشتاری آن نماد تصویری آن را در ذهنش یادآور شود. علاوه بر اهمیت هماهنگی سبک فونت و طراحی تصویر، هارمونی رنگ‌های انتخاب شده نیز حائز اهمیت است به همین دلیل طراحان لوگو به خوبی رنگ‌ها، هارمونی بین آن‌ها و پیامی که ممکن است مخاطب از یک رنگ خاص بگیرد را می‌شناسند و با در نظر گرفتن این نکات رنگ‌ها را انتخاب خواهند کرد. این هماهنگی را به خوبی در طراحی لوگوی برندهای پوما، همراه اول، پپسی و لاک پشت خواهید دید.

نمونه طراحی لوگو ترکیبی

مزایای طراحی لوگو تلفیقی(ترکیبی)

دانستن اینکه انتخاب نوع خاص از یک خدمات چه مزایایی دارد؛ می‌تواند در تصمیم‌گیری کمک زیادی بکند. از مزایای طراحی لوگوی تلفیقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از لوگوی ترکیبی در طراحی لوگو برای انواع بیزینس‌ها می‌توان بهره برد.
 • در همه حال برای مخاطبین به راحتی قابل شناسایی می‌باشد. (در فواصل زیاد، سایز کوچک و بی‌کیفیت)
 • به سرعت در ذهن بیننده باقی مانده و به خاطر می‌آید.
 • تاثیر بالایی در ذهن مخاطب خواهد داشت.
 • اماکن طراحی لوگوی منحصر به فرد و خاص در لوگوی ترکیبی بسیار بیشتر است.
 • می‌توان به تعداد بالا لوگوی ترکیبی متمایز تولید کرد.
 • با لوگوی سایر برندها اشتباه گرفته نمی‌شود.
 • در تبلیغات سه بعدی و انیمیشنی بسیار پرکاربرد است.
 • لوگو ترکیبی برای برندهای خوراکی، لباس و تیم‌های ورزشی بسیار جذاب هستند.
 • از این نوع لوگو برای مکان‌های  مختلف مانند تفریحی، فرهنگی، هنری، ورزشی بسیار استفاده می‌شود.
 • می‌توان در صورت نیاز متن و تصویر را از یکدیگر تفکیک و به طور جداگانه ای در پروژهای مختلف منتشر کرد.
 • امکان کپی برداری به حداقل می‌رسد.
مزایای طراحی لوگو ترکیبی یا تلفیقی

معایب طراحی لوگو ترکیبی

معایب طراحی لوگو ترکیبی یا تلفیقی

همانطور که می‌دانید هر کاری هم مزیت‌هایی دارد و هم معایبی که با بررسی این موارد می‌توان آن‌ها را مقایسه کرد و تصمیم گیری بهتری کرد. اندک معایب لوگوی ترکیبی عبارت است از:

 • طراحی لوگوی ترکیبی به سبب طراحی حرفه ای و خلاقانه هزینه‌ی بالایی دارد.
 • برخی از برندها تمایل دارند پس از مدتی تغییراتی هر چند جزئی در لوگوی خود ایجاد کنند. ایجاد تغییرات و ویرایش در لوگوی ترکیبی کمی مشکل است و زحمت بیشتری دارد.
 • ممکن است لوگوهای ترکیبی نسبت به انواع دیگر لوگو، پیچیده به نظر برسند. در این میان پیچیدگی برخی از آن‌ها بیشتر است و باعث می‌شود مخاطب کمتر ارتباط برقرار کند.

سایر خدمات شرکت طراحی لوگو

طراحی لوگو اولین گام برای خاص بودن و تمایز برند شما از سایر رقبا می‌باشد. در انتخاب سبک آن دقت کنید و ترجیحا با یک متخصص مشورت کنید. در صورتی که سبک خود را انتخاب کرده اید و قصد سفارش طراحی لوگو حرفه ای دارید با ما تماس بگیرید. 

باز طراحی لوگو

اگر از قبل لوگویی دارید که حس می‌کنید برای جامعه امروزی زیادی قدیمی به نظر می‌رسد و نیازمند به روزرسانی است. حتما درباره بازطراحی یا ریدیزاین آن با یک طراح حرفه ای مشورت کنید. این موضوع در نظر مخاطب نیز بسیار مهم و جالب است.

مشاوره نام تجاری

حتما این موضوع را می‌دانید که پیش از شروع پروسه طراحی لوگو تلفیقی شما بایستی نام خود را انتخاب کرده باشید. بهتر است یک نام خاص و هاهنگ با برندتان انتخاب کنید تا پس از معروفیت برند شما یک برند با پشتوانه به نظر برسد.

ست اداری

داشتن یک ست کامل اداری مثل سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه و… به یکپارچه بودن و منظم بودن برند شما کمک کرده و شخصیت برند شما را به بهترین نحو ممکن می‌سازد. پس بعد از طراحی لوگو ترکیبی خود حتما به سراغ طراحی ست اداری بروید.

طراحی سایت

طراحی لوگو ترکیبی شما انجام شد؟ در این مرحله پیشنهاد می‌کنیم به سراغ طراحی سایت بروید. داشتن یک کاتالوگ آنلاین برای برندتان کمک بزرگی برای شناخت مخاطب از شما حسوب می‌شود. البته مسیر پیشرفت در دنیای دیجیتال باز هم ادامه دارد.

قبلا هم اشاره کردیم پس از طراحی سایت باز هم مسیر پیشرفت ادامه دارد. در واقع اصلی‌ترین بخش این مسیر سئو سایت است که باعث می‌شود شما به نتایج اولیه موتور‌های جستجو برسید. پس در اولین فرصت به بهترین شرکت سئو سایت شهر خود مراجعه کنید. 

شرکت طراحی لوگو ، به منحصر به فرد بودن شما کمک بسیاری می‌کند. و با یک لوگو حرفه ای باعث  ماندگار شدن شما در ذهن مخاطب می‌شود. پس همین الان برای سفارش طراحی آرم یا لوگو خود اقدام کنید.

مشاوره نام تجاری

انتخاب نام تجاری،  اولین و اصلی ترین مراحل هویت سازی برند شما می‌باشد. پس شما باید با یک انتخاب هوشمندانه و البته خلاقانه نام خود را برای همیشه در ذهن مخاطب خود حک کنید.‌

طراحی سایت

پس از ساخت برند خود و سپردن پروژه، به شرکت طراحی لوگو؛ طراحی سایت بهترین روش برای شروع یک رقابت آنلاین در دنیای دیجیتال است. باعث شناخته شدن کسب و کار شما و البته پیشرفت هر چه بیشترتان می‌شود.

باز طراحی لوگو

با تغییرات روز جهان برند شما نیز می‌تواند به روز شود. البته نه با یک طراحی لوگو جدید بلکه با چند تغییر جزئی اما کارآمد توسط یک شرکت طراحی لوگو حرفه ای؛ به مدرن شدن لوگو خود کمک کنید.‌

ست اداری

پس از طراحی لوگو خود، نوبت آن است که در تمام اوراق اداری از جمله سربرگ، فاکتور، پاکت ملخی، کارت ویزیت و در کل تمام ست اداری از آن استفاده کنید تا یک برند منظم و یکپارچه داشته باشید.

طراحی لوگو، طراحی سایت و… همه و همه اقداماتی هستند که برای برندسازی به کار می روند. اما برای جهانی شدن کسب و کارتان باید به سئو سایت خود توجه کنید و به بهترین شرکت سئو مراجعه فرمایید.

برندینگ و طراحی سایت

برای برند‌سازی و معرفی یک کسب و کار، کار‌های زیادی باید انجام شود که مرحله اول آن طراحی لوگو است. در مرحله بعد با طراحی سایت می‌توانید خودتان، برندتان و کسب و کارتان را به افراد بیش‌تری معرفی کنید. لاک پشت یک شرکت طراحی سایت در اصفهان است. برای آشنایی با نحوه همکاری و انجام پروژه طراحی سایت لاک پشت، بر روی لینک کلیک کنید. در وهله بعد شما حتما به بهینه سازی سایت نیاز دارید تا در الویت‌ نمایش موتور‌های جستجو قرار بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه سئو در اصفهان، تهران و یا هر شهری که در آن ساکن هستید کافیست با همکاران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

نکات مهم هنگام طراحی لوگو تلفیقی

در طراحی لوگو ترکیبی و همچنین لوگوی تصویری، هیچ لزومی برای استفاده از ابزار کار و یا محصولات کسب و کار مورد نظر در لوگو وجود ندارد. برای مثال اگر قرار است لوگویی برای شرکت تعمیرات تلفن همراه طراحی شود؛ لزومی به استفاده از عکس تلفن همراه در طراحی لوگو وجود ندارد.

تحقیق و بررسی مخاطبین هدف

تحلیل رقبا و بررسی لوگو های مشابه

تکمیل هویت برند (برند سازی)

کمک گرفتن از مونتاژ تصاویر

رعایت قوانین تقارن و تقارن نامتقارن

توجه به تناسب طرح در همه ابعاد

انعطاف پذیری و دقت طراحی

هماهنگی سبک طراحی با ماهیت موضوع

طراحی ساده اما مفهومی

طراحی قابل فهم برای مخاطب هدف

انتخاب پالت رنگی خاص و متناسب با موضوع

تغییر لوگو در راستای پیشرفت طرح قبلی

هزینه طراحی لوگو تلفیقی

خلاقیت در ساخت لوگو، در کیفیت نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود. به همین ترتیب سطح خلاقیت و تنوع بکار رفته شده در هزینه طراحی لوگو موثر است. برای مثال در صورتی که در طراحی لوگو ترکیبی از فونت خاص به همراه تصویری منحصر به فرد استفاده شود؛ هزینه بالاتری نسبت به طراحی دیگر سبک های لوگو برای کارفرما خواهد داشت.

به طور کلی برای قیمت گذاری نهایی، در صورتی که پروژه به یک متخصص طراحی لوگو سپرده شود به چند عامل بستگی دارد:

 • میزان تخصص و دانش طراح
 • وضعیت اقتصادی جامعه
 • مدت زمانی که صرف طراحی لوگو می شود.
 • نوع و میزان خدماتی که طراح ارائه می دهد.

و نهایتا ممکن است طراحی انجام شده ارزشی داشته باشد؛ که نتوان به راحتی برای آن قیمتی مشخص نمود.

هزینه طراحی لوگو تلفیقی یا ترکیبی

مراحل طراحی لوگو در لاک پشت

خدمات طراحی لوگو توسط شرکت های مختلفی ارائه می شود؛ که هر کدام به سبک خاص و منحصر به خودشان آن را ارائه می دهند. در نمودار زیر می توانید مراحلی که گروه لاک پشت برای پذیرش پروژه طراحی لوگو در نظر دارد را بررسی و مشاهده کنید.

مراحل-سفارش-طراحی-لوگو

تعرفه و قیمت طراحی لوگو گروه لاک پشت

این نکته که قیمت در تصمیم گیری نهایی برای انتخاب شرکت طراحی لوگو بسیار تاثیرگذار است کاملا منطقی به نظر می‌رسد. امروزه ما شاهد مبالغ زیادی هستیم که در وهله اول شاید به نظر زیاده روی بیاید اما ما به شما می‌گوییم پس از مواجهه با این مبالغ چگونه از حرفه ای بودن این تیم و درست بودن هزینه طراحی لوگو آن مطمئن شوید. شما حتما باید کیفیت و خلاقیت پشت پرده یک لوگو را بررسی کنید و در نهایت با شرکت موردنظر همکاری خود را شروع کنید. در قسمت پایین هزینه طراحی لوگو لاک پشت قرار دارد؛ پس از مشاهده آن در صورت داشتن هرگونه سوالی حتما با طراحان ما در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه کنند.

فرم سفارش طراحی لوگو

اگر برای گرفتن تصمیم نهایی نیازمند مشاوره با یک فرد حرفه ای هستید؛ می توانید از طریق فرم زیر برای ما پیام بفرستید. در کم ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته خواهد شد. همچنین می توانید نظرات خود را در قسمت کامنت ها قرار دهید.

سفارش پروزه سئو سایت به گروه لاک پشت

در صورتی که سفارش خود را ثبت کرده اید و یا قصد ثبت سفارش لوگو به طراحان لاک پشت را دارید احتراما فرم مقابل را به صورت تشریحی تکمیل کنید. این امر به شناخت بهتر طراح از حرفه و سلیقه شما کمک خواهد کرد و پروسه طراحی لوگو را به نحو احسنت پیش خواهد برد.

سوالات متداول هنگام سفارش طراحی لوگو

گروه لاک پشت، یک گروه حرفه ای است که تجربه ی طراحی لوگو برای شرکت ها و افراد زیادی را دارد. بر حسب تجربه برخی از متداول ترین سوالاتی که در ذهن اکثر کارفرمایان وجود دارد را در این قسمت برای شما قرار داده ایم.

به طور کل این سبک از طراحی لوگو می تواند برای اکثر کسب و کار ها وشرکت ها مناسب باشد. زیرا تلفیق نام برند و نشان بیزینس می تواند در تثبیت یک برند در ذهن مخاطب تاثیر به سزایی داشته باشد.

مهم ترین نکته ای که در طراحی این سبک از لوگو باید در نظر داشت؛ هماهنگی لوگو تصویری با لوگو نوشتاری است. این که این دو با هم هماهنگی و هارمونی داشته باشند بسیار با اهمیت است.

به دلیل اینکه برای طراحی لوگو تلفیقی باید ابتدا هم به صورت تصویری و هم نوشتاری آن را طراحی کرد و حین طراحی به هماهنگی این دو با هم نیز توجه ویژه ای شود. نسبت به سایر انواع لوگو به زمان بیش تری نیاز است.

از مهم ترین مزیت هایی که باعث می شود این سبک طراحی انتخاب خیلی از شرکت ها قرار گیرد؛ مواردی مثل به خوبی در ذهن می ماند و با سایر برند ها هم اشتباه گرفته نمی شود، امکان کپی برداری نیز به حداقل می رسد. و از جمله معایب آن نیز می توان به هزینه بالای طراحی و دشوار بودن ایجاد تغییر احتمالی پس از استفاده از آن دانست.

سولات متداول طراحی لوگو

در صورتی که از محتوای این صفحه رضایت داشتید، به آن امتیاز دهید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

‫2 نظر

 • سمانه دادخواه گفت:

  سلام. قیمت طراحی لوگو ترکیبی چقدر هست؟ آیا فونتش رو خودتون طراحی میکنید یا از فونتهای آماده برمیدارید؟

  • لاک پشت گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله با توجه به انتخاب سبک و نوع طراحی لوگو شما فونت توسط تیم لاک پشت طراحی خواهد شد.
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 09100696800 – 03191090924 تماس بگیرید.
   با تشکر
   لاک پشت

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده − یازده =