لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
طراحی حرفه ای مونوگرام

طراحی لوگو مونوگرام

طراحی لوگو مونوگرام یکی از انواع سبک‌های طراحی لوگو است که شاید در نگاه اول به نظر لوگو تایپ باشد اما باید بگوئیم که مونوگرام یک سبک کاملا جدا بوده و ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود را دارد. شاید در حال حاضر با مشاهده نمونه کارها در قسمت پائین تفاوت لوگو مونوگرام را با سبک نوشتاری متوجه نشوید اما در پایان این صفحه شما کاملا تفاوت این دو سبک را درک کرده و به راحتی می‌توانید نمونه کارها را از یکدیگر تشخیص دهید. اگر باز هم سوالی در این زمینه داشتید متخصصان ما صمیمانه پاسخگوی شما هستند.

سرگذشت لوگو مونوگرام و معرفی آن

وقتی صحبت از هویت برند شود، لوگو و نشان تجاری شما مهم‌ترین عناصر هستند. در هنگام طراحی لوگو با طیف وسیعی از سبک‌ها آشنا خواهید شد که احتمالا انتخاب بین آن‌ها سخت باشد و شاید دقیقا ندانید کدام سبک برای شما مناسب‌تر است. در طراحی لوگو، روش‌های متنوعی برای بیان پیام برند به کار می‌رود اما آیا می‌توان داستان یا هویت برند را در خلاصه‌ترین حالت ممکن با یک سبک طراحی لوگو نشان داد؟

بله، یکی از چندین سبک طراحی لوگو که توسط متخصصان این امر انتخاب شده طراحی لوگو مونوگرام می‌باشد. این سبک که می‌توان گفت یکی از قدیمی‌ترین هاست و در یونان باستان از آن استفاده می‌شده با بهره‌گیری از حروف اول و اصلی کلمه طراحی می‌شود. این سبک به واسطه استفاده از حروف اختصاری برند به یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی لوگو که همان سادگی است پایبند می‌باشد. برای درک بهتر لوگو شرکت‌های بزرگی مانند فولکس واگن و والت دیزنی را به خاطر بیاورید.

البته شرکت‌های ذکر شده تنها تعداد اندکی از کاربرد جهانی طراحی مونوگرام را به شما یادآور می‌شوند. در گذشته برای گالری‌های هنری یا دعوت به جشن‌های خاص از این سبک لوگو کمک می‌گرفتند و تک نگاره‌ها را نمادی از تجمل می‌دانستند. لوگوهای مونوگرام در اواخر قرن نوزدهم، به خصوص در صنعت مد با محبوبیت زیادی روبه‌رو شد و پس از آن برندهای زیادی برای لوگوی خود از سبک مونوگرام استفاده کردند.

این لوگوها ساده و در عین حال احساسی بوده و کل روایت یک برند را تنها با چند ضربه از قلم دیجیتال منتقل می‌کنند. لوگوهای مونوگرام با تاکید بر نام شرکت و یک یا دو حرف از آن، یک ارتباط قوی با مخاطب خود ایجاد می‌کنند و باعث ماندگار شدن نام شرکت در ذهن همه می‌شوند.

معرفی طراحی لوگو مونوگرام

نمونه کارهای طراحی لوگو گروه لاک پشت

اگر این سوال برای شما پیش آمده که چگونه از حرفه ای بودن شرکت طراحی لوگو مدنظر مطمئن شویم؟ پاسخ آن بسیار ساده است، رکن اصلی آن را بررسی کنید. نمونه کار های طراحی لوگو شرکت موردنظرتان اصلی ترین رکنی است که میتوانید با آن قانع شوید و سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود را ثبت کنید. البته برای بررسی نمونه کارها فقط به ظاهر لوگو بسنده نکنید و حتما پیگیر مفهوم طراحی‌ها باشید. در این قسمت نیز می‌توانید نمونه کارهای طراحی لوگو مونوگرام و… گروه لاک پشت را مشاهده کنید و با کلیک روی هر کدام از ایده‌پردازی آن با خبر شوید. پس از مشاهده در صورتی که نیاز به مشورت با یک متخصص داشتید حتما با ما تماس بگیرید.

مزیت طراحی لوگو مونوگرام

مزیت طراحی لوگو مونوگرام

لوگوهای مونوگرام جایگاه بسیار خوبی در مارکت دارند و برای شرکت‌هایی با نام بلند و طولانی، بهترین انتخاب هستند. در صورت طولانی یا سخت بودن نام برند، ممکن است به خاطر سپردن آن برای افراد دشوار باشد، از همین رو استفاده از لوگو مونوگرام سبب می‌شود نام شرکت راحت‌تر به ذهن نشسته و ارتباط خوبی با مخاطب خود برقرار ‌کند. همه میدانند LV مخفف نام Louis Vuitton است؛ اگر چه این اسم فرانسوی بوده و افراد زیادی زبان فرانسوی را نمی‌شناسند اما با برند LV کاملا آشنا هستند. علاوه بر ساده سازی نام‌های طولانی و پیچیده، تک حرفی یا دو حرفی بودن یک لوگو حس کنجکاوی افراد را بر می‌انگیزد و سبب می‌شود به دنبال شرکت یا خدمات ارائه دهنده آن باشند.

اصول طراحی لوگو مونوگرام

فونت مناسب: فونت متناسب با کسب و کار خود را پیدا کنید. بخش زیادی از زیبایی و خاص بودن یک لوگوی مونوگرام را، فونت آن مشخص می‌کند. لوگو مونوگرام بر روی حروف تاکید دارد و به همین دلیل باید فونتی را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت برند و مخاطبان مورد نظر شما باشد.

چاشنی خلاقیت: حروف را با طراحی‌های خاص تلفیق نمایید و شخصیتی جدید برای آن بسازید. گاهی اوقات با کمی خلاقیت می‌توان حروفی جدید خلق کرد. به عنوان مثال تنیسور حرفه‌ای، راجر فدرر را در نظر بگیرید. مونوگرام مورد استفاده برای نام تجاری شخصی او دارای حروف اولیه نام خانوادگی و نام اصلی اوست؛ با این حال، بخش هایی از این حروف مفقود شده و تکمیل تصویر “RF” را به مغز ما واگذار می کند.

رنگ هوشمندانه: در لوگوهای مونوگرام بهتر است استفاده از رنگ‌ها را محدود کرده و نهایتا از دو رنگ کمک بگیرید. رنگ مشکی در صنعت مد به عنوان یک رنگ محبوب برای لوگو‌ها به شمار می‌رود زیرا زیبا و مینیمال است. قرمز و آبی اغلب در طراحی لوگوی مونوگرام، چه به تنهایی و چه در ترکیب با یکدیگر استفاده می‌شوند. رنگ قرمز احساس قدرت و هیجان را برمی انگیزد و آبی احساس اعتماد و اطمینان را به مخاطب منتقل می‌کند.

نحوه قرارگیری: در نوع نمایش حروف لوگو خلاقیت به خرج دهید. مطمئناً لوگوهای مونوگرام در بیشتر موارد فقط از حروف تشکیل شده‌اند، اما شکل و حالت قرار گیری حروف در طراحی کلی آن‌ها نقش بسزایی دارد. به طور مثال حالت “قفل شدگی” که دو حرف در هم قفل می‌شوند، می‌تواند روشی خلاقانه برای کنار هم قرار دادن حروف باشد.

بیش از یک حرف استفاده کنید: ترجیحا از لوگوی تک حرفی استفاده نکنید. انتقال پیام شرکت تنها با یک حرف، بسیار سخت و پیچیده خواهد بود و ممکن است با انتخاب یک حرف نتوان به درستی طرحی متناسب با برند را پیاده سازی کرد.

تفاوت طراحی لوگو مونوگرام با لوگو تایپ

در طراحی لوگو مونوگرام حروف اهمیت بسیار زیادی دارند. چرا که در این لوگو از تصاویر استفاده نشده و تنها حروف هستند که می‌توانند نشان‌دهنده نام تجاری شما باشند. در طراحی مونوگرام معمولا از حروف اول نام تجاری استفاده می‌شود و به همین دلیل جای خلاقیت در آن بسیار زیاد است. این شیوه طراحی برای برندهایی با نام طولانی بسیار مناسب است.

لوگو تایپ نیز یکی دیگر از شیوه‌های طراحی نوشتاری است که در آن حروف به صورت خلاقانه کنار یکدیگر چیده شده و نام تجاری شما را معرفی می‌کنند. تفاوت لوگو تایپ و لوگو مونوگرام در این است که در لوگو تایپ نام کامل برند تجاری باید وجود داشته باشد. به همین دلیل دست طراح کمی بسته‌تر بوده و طراحی آن کار نسبتا دشواری است. ضمن اینکه برای جذاب‌تر شدن لوگو می‌توان از تصاویر یا شکل‌های نمادین نیز استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با روش طراحی لوگو نوشتاری می‌توانید به لینک مشخص شده مراجعه فرمائید.‌

تفاوت لوگو مونوگرام یا مونوتایپ با لوگوتایپ

روند طراحی و اجرا لوگو مونوگرام

در طراحی لوگو مونوگرام گاهی می‌توان از المان‌های تصویری به صورت خلاصه شده و مینیمال نیز استفاده کرد. در ویدئو روبرو شاهد یک ترکیب خلاقانه از تنگستن داخل لامپ و حروف اختصاری برند ( M.W-مگاوات ) هستیم. برند شما نیز ممکن است دارای المان‌های الهام بخشی برای این کار باشد. اگر علاقمند هستید از این موضوع مطلع شوید و یک لوگو مونوگرام خلاقانه داشته باشید حتما با طراحان ما در لاک پشت در ارتباط باشید.

خدمات قبل و بعد از طراحی لوگو

هنوز تصمیم خود را برای پیشرفت کسب‌و‌کارتان نگرفتید چون برای شروع تبلیغات آن سردرگم هستید؟ گزینه‌های زیر چکیده‌ای از هر آنچه که شما برای تکمیل برندینگ خود نیاز دارید هستند. کافیست آن‌ها را مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوالی با همکاران ما جهت مشاوره تخصصی و رایگان تماس بگیرید و همه چیز را به لاک پشت بسپارید.

طراحی لوگو تصویری، به منحصر‌به‌فرد بودن شما کمک بسیاری می‌کند. باعث  ماندگار شدن شما در ذهن مخاطب می‌شود. پس همین الان برای سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود اقدام کنید.

باز طراحی لوگو

با تغییرات روز جهان برند شما نیز می‌تواند به روز شود. البته نه با یک طراحی لوگو جدید بلکه با چند تغییر جزئی اما کارآمد توسط یک شرکت طراحی لوگو تصویری به مدرن شدن لوگو قدیمی خود کمک کنید.‌

مشاوره نام تجاری

انتخاب نام تجاری،  اولین و اصلی‌ترین مرحله هویت سازی برند شما می‌باشد. پس شما باید با یک انتخاب هوشمندانه و البته خلاقانه نام خود را برای همیشه در ذهن مخاطب خود حک کنید.

ست اداری

پس از طراحی خود، نوبت آن است که در تمام اوراق اداری از جمله سربرگ، فاکتور، پاکت ملخی، کارت ویزیت و در کل تمام ست اداری از آن استفاده کنید تا یک برند منظم و یکپارچه داشته باشید.

طراحی سایت

پس از ساخت برند خود و سپردن پروژه، به شرکت طراحی لوگو مونوگرام؛ طراحی سایت بهترین روش برای شروع یک رقابت آنلاین در دنیای دیجیتال است. باعث شناخته‌ شدن کسب‌و‌کار شما و البته پیشرفت هر چه بیشترتان می‌شود.

طراحی لوگو، طراحی سایت و… همه و همه اقداماتی هستند که برای برندسازی به کار می‌روند. اما برای جهانی شدن کسب و کارتان باید به سئو سایت خود توجه کنید و به بهترین شرکت سئو مراجعه فرمایید.

طراحی لوگو تصویری، به منحصر به فرد بودن شما کمک بسیاری می‌کند و باعث  ماندگار شدن شما در ذهن مخاطب می‌شود. پس همین الان برای سفارش طراحی آرم یا نشانه خود اقدام کنید.

مشاوره نام تجاری

انتخاب نام تجاری،  اولین و اصلی ترین مراحل هویت سازی برند شما می باشد. پس شما باید با یک انتخاب هوشمندانه و البته خلاقانه نام خود را برای همیشه در ذهن مخاطب خود حک کنید.

طراحی سایت

پس از ساخت برند خود و سپردن پروژه، به شرکت طراحی لوگو تصویری؛ طراحی سایت بهترین روش برای شروع یک رقابت آنلاین در دنیای دیجیتال است؛ که باعث شناخته شدن کسب و کار شما و البته پیشرفت هر چه بیشترتان میشود.

باز طراحی لوگو

با تغییرات روز جهان برند شما نیز می تواند به روز شود؛ البته نه با یک طراحی لوگو جدید بلکه با چند تغییر جزئی اما کارآمد توسط یک شرکت طراحی لوگو تصویری به مدرن شدن لوگو خود کمک کنید.

ست اداری

پس از طراحی خود، نوبت آن است که در تمام اوراق اداری از جمله سربرگ، فاکتور، پاکت ملخی، کارت ویزیت و در کل تمام ست اداری از آن استفاده کنید تا یک برند منظم و یکپارچه داشته باشید.

طراحی لوگو، طراحی سایت و… همه و همه اقداماتی هستند که برای برندسازی به کار می روند. اما برای جهانی شدن کسب و کارتان باید به سئو سایت خود توجه کنید و به بهترین شرکت سئو مراجعه فرمایید.

طراحی سایت و برندینگ

طراحی سایت یک راه موثر برای معرفی کسب و کار ها است. با این کار می توان در فضای آنلاین برندتان را معرفی کنید. با این روش، مخاطبان سایت شما به بازاریابان رایگانی برای شما تبدیل خواهند شد. اگر به دنبال یک شرکت حرفه ای طراحی سایت در اصفهان هستید، با کلیک بر روی لینک درج شده، از نحوه همکاری و سفارش پروژه طراحی سایت آشنا شوید.

نکات مهم هنگام طراحی لوگو

تحقیق و بررسی مخاطبین هدف

تحلیل رقبا و بررسی لوگو های مشابه

تکمیل هویت برند (برند سازی)

کمک گرفتن از مونتاژ تصاویر

رعایت قوانین تقارن و تقارن نامتقارن

توجه به تناسب طرح در همه ابعاد

انعطاف پذیری و دقت طراحی

هماهنگی سبک طراحی با ماهیت موضوع

طراحی ساده اما مفهومی

طراحی قابل فهم برای مخاطب هدف

انتخاب پالت رنگی خاص و متناسب با موضوع

تغییر لوگو در راستای پیشرفت طرح قبلی

چرا طراحی لوگو مونوگرام خود را به گروه لاک پشت بسپاریم؟

با آن که طراحی لوگو مونوگرام جای کار بسیاری دارد، اما برای آن که این لوگو به‌یادماندنی و جذاب شود نیاز به تخصص بالایی وجود دارد. یک تیم متخصص طراحی لوگو می‌داند که آیا لوگو مونوگرام برای شما مناسب است یا خیر؟ در صورت مناسب بودن بهتر است حروف به چه شیوه‌ای کنار هم قرار گیرند. گروه لاک پشت از یک تیم متخصص طراحی لوگو استفاده می‌کند که در زمانی مناسب با قیمت‌های عالی خدمات منحصر به فردی را به شما ارائه می‌دهند.

فراموش نکنید که طراحی مناسب لوگو تاثیر زیادی در به‌یادماندنی شدن کسب و کار شما خواهد داشت. اکنون شما با مزیت‌های طراحی لوگو مونوگرام آشنا شده‌اید و تا حدودی آن را برای کسب و کار خود مناسب دانسته‌اید. بنابراین زمان آن رسیده که برای مشاوره بیشتر با شرکت لاک پشت تماس گرفته و لوگوی مخصوص و زیبای خود را از این شرکت تحویل بگیرید.

طراحی لوگو مونوگرام خود را به چه گروهی بسپاریم؟

برندهای مطرح در استفاده از لوگو مونوگرام

برندهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که سبک طراحی لوگو مونوگرام را برای برند خود برگزیده‌اند و البته بازخورد خوبی نیز از مخاطبان خود گرفته‌اند. از جمله این برند‌های معروف می‌توان به Louis Vuitton, Chanel و Gucci اشاره کرد که ده‌ها سال است در زمینه حرفه‌ای خود فعالیت دارند و بسیار محبوب و شناخته شده هستند. مارک‌های نام برده در زمینه مد و پوشاک بوده اما در کسب و کار‌های دیگر نیز استفاده از این سبک کاربردی بوده که تعدادی از نمونه‌های معروف آن‌ها H&M , Hewlett-Packard (HP) و Life’s Good (LG) می‌باشد.

معرفی برند های مطرح در استفاده از طراحی لوگو مونوگرام

مراحل طراحی لوگو در لاک پشت

برای مطمعن شدن از رعایت تمامی نکات مهم در طراحی لوگو مونوگرام کافیست این کار را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. یک تیم حرفه‌ای می‌تواند با استفاده از تجربه و تخصص خود، یک لوگو منحصربه‌فرد را به شما ارائه دهد؛ که بتواند نشانه کسب و کار شما را به خوبی در ذهن مخاطب هک کند. در نمودار زیر شما می توانید، مراحل همکاری با تیم لاک پشت برای سفارش پروژه طراحی لوگو را ببینید.

مراحل-سفارش-طراحی-لوگو

تعرفه و قیمت طراحی لوگو گروه لاک پشت

شاید شما هم قبلا با قیمت‌های خیلی کم و یا خیلی زیاد در زمینه طراحی لوگو مواجه شده باشید. حال سوال این است که چرا این همه تفاوت به چشم می‌خورد؟ جواب را فقط می‌توانید در کیفیت و خلاقیت نمونه کارهای تیم طراحی لوگو بیابید. شرکت ها هرکدام نسبت به امکاناتی که در طی طراحی لوگو در اختیار شما قرار می‌دهند تعرفه‌های خاص خود را دارند البته هر ساله از سمت صنف طراحان گرافیک کشور تعرفه‌هایی در نظر گرفته می‌شود اما باز هم این خود شرکت‌ها هستند که قیمت را تعیین می‌کنند. لذا بهتر است قبل از ثبت سفارش طراحی لوگو مونوگرام خود نمونه کارها و میزان خلاقیت آن‌ها را بررسی کنید. 

فرم سفارش طراحی لوگو

اگر در زمینه طراحی لوگو به مشاوره نیاز دارید و درنظر دارید این کار را به تیم حرفه ای لاک پشت بسپارید از طریق فرم زیر می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید در قسمت کامنت ها نظرات تان را برای ما قرار دهید و با ثبت امتیاز ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

سفارش پروزه سئو سایت به گروه لاک پشت

در صورتی که سفارش خود را ثبت کرده اید و یا قصد ثبت سفارش لوگو به طراحان لاک پشت را دارید احتراما فرم مقابل را به صورت تشریحی تکمیل کنید. این امر به شناخت بهتر طراح از حرفه و سلیقه شما کمک خواهد کرد و پروسه طراحی لوگو را به نحو احسنت پیش خواهد برد.

سوالات متداول طراحی لوگو

در ابتدای کار به طور معمول سوالاتی مطرح می شوند که شاید پاسخ مشخصی برای آن ها نداشته باشیم. زمانی که در مورد آن کار تحقیق کنیم به پاسخ همه این سوالات دست می یابیم و دید بهتری نسب به انجام آن کار پیدا می کنیم. در ادامه به برخی از متداول ترین سوالاتی که اکثر کارفرمایان درباره طراحی لوگو در ذهن دارند پرداخته ایم، تا به هنگام سفارش طراحی لوگو، سوال مبهمی در ذهن خود نداشته باشید.

در مرحله اول با توجه به گفته‌های مشتری اتودهایی زده می‌شود. این اتودها طرح کلی لوگو را مشخص کرده و تا حد زیادی لوگوی آینده شرکتتان را به شما نشان خواهند داد. از میان اتودهای اولیه طرح برتر انتخاب‌شده و در طول مراحل طراحی مرتب از مشتری نظرخواهی می‌شود تا طراح بتواند به نتیجه دلخواه مشتری نزدیک شود.

در حالت عادی این زمان معمولا بین سه روز تا یک هفته کاری است. اما ممکن است به دلایل مختلفی زمان تحویل کمی از این مدت‌زمان بیشتر شود.

مشتری در همه مراحل صاحب‌نظر است. اما معمولا نمی‌تواند چیزی را که قبلا تایید کرده، تغییر دهد. چراکه این کار روند طراحی را طولانی کرده و نهایتا مشتری را به نتیجه دلخواه نخواهد رساند.

کسب‌وکارهایی که دارای نام تجاری طولانی هستند اما نام اختصاری آن‌ها معنادار خواهد بود، می‌توانند از این شیوه طراحی استفاده کنند. همچنین نام‌های تجاری برگرفته‌شده از نام خانوادگی یا نشان تجاری کسب‌وکارهای بین‌المللی بهتر است به این شیوه طراحی شود. چرا که فهم آن برای همگان آسان بوده و نیازی به ترجمه نیز ندارد.

سولات متداول طراحی لوگو

در صورتی که از محتوای این صفحه رضایت داشتید، به آن امتیاز دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =