نمونه کار طراحی لوگو

   طراحی لوگو حرفه ای

راه‌اندازی کسب‌وکار یک سوی ماجراست و معرفی آن به مشتریان و مخاطبان سوی دیگر ماجرا. اگر می‌خواهید کسب‌وکار شما در ذهن مخاطب ماندگار باشد، به ‌طراحی لوگو حرفه ای نیاز دارید. تجارت‌ها از راه‌های متفاوتی برای جلب توجه مشتریان و تصاحب قلب آنها وارد عمل می‌شوند، اما همه آنها در قدم اول به طراحی حرفه ای لوگو خود می پردازند.

گروه لاک پشت به صورت حرفه ای و با داشتن نمونه کار های قوی در زمینه طراحی حرفه ای لوگو در اصفهان فعالیت می کند. با ما همراه باشید تا در ادامه به طور کامل در مورد طراحی لوگو و مراحل توضیح دهیم.

اهمیت برند سازی

لوگو چیست؟ کاربرد و ضرورت آن!

علامت تجاری بخش جدا نشدنی بازاریابی یک کسب‌وکار است. نمی‌توان روی لوگویی که به خوبی شناخته شده و در ذهن مشتریان شکل گرفته است، قیمت گذاشت. چرا که لوگو نماینده یک برند خواهد بود و حرف‌های ناگفته‌ای را بیان می‌کند که شایسته شنیدن هستند. شاید در خرید لباس و دیگر لوازم شخصی متوجه این قضیه شده باشید. زمانی‌که شناخت خوبی از نوع پارچه و مدل‌های دوخت دارید، مدل دلخواه خود را بهتر برای خیاط یا طراح لباس توصیف می‌کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که شما تصمیم‌گیرنده نهایی هستید. بنابراین بهتر است بدانید که به چه طرحی از چه کسی و با چه هدفی نیاز دارید.

جالب است بدانید که لوگو در اکثر موارد لحن، طبیعت و ارزش‌های یک کسب‌وکار را در خود جای می‌دهد. طراح حرفه ای لوگو هدف اصلی شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان انتقال می‌دهد. به‌این‌ترتیب مخاطب قادر خواهد بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هویت برند شما ارتباط برقرار کند. اگر به‌دنبال راهی سریع برای انتقال هویت خود به مشتریان هستید، لوگو بهترین گزینه‌ای است که پیش رو خواهید داشت. ممکن است لوگو به صورت انتزاعی یا نمادین طراحی شده باشد. در برخی از موارد نیز نام شرکت به شکل متفاوتی در طراحی لوگو به کار برده می‌شود. در هر حالت آنچه که میان تمام لوگو‌ها مشترک است، این است که لوگو هویت برند را مشخص می‌کند

برای داشتن یک لوگو حرفه ای کافیه زمینه شغلی شمارو بدونیم!!

تاثیر طراحی لوگو در دیده شدن یک برند

یک لوگو حرفه ای به گونه‌ای طراحی می‌شود که یادآور هیچ برند یا محصول دیگری نباشد. در این راه از طرح‌هایی استفاده می‌شود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن مفهوم موردنظر را به کاربر انتقال می‌دهند. اگر لوگو به درستی طراحی شده باشد، چه روی بیلبورد باشد چه روی کارت ویزیت، توجه کاربر را به خود جلب می‌کند.
به همین دلیل باید سفارش ‌طراحی لوگو حرفه ای خود را به طراحی بسپارید که به خوبی در این حوزه توانمند باشد. او باید جزئیات را به بهترین شکل در طراحی به کار بگیرد.  گروه لاک پشت به عنوان بهترین شرکت طراحی لوگو در اصفهان علامت تجاری برند شما را به گونه‌ای طراحی می‌کند که در نمایش رنگی یا سیاه و سفید به خوبی خودنمایی کند. طراحان گروه لاک پشت توجه ویژه‌ای به جزئیات دارند. گروه ما از ایده‌های نو و خلاقانه استقبال می‌کند و می توانیم بگوییم تقریبا هیچ ایده‌ای از نگاه طراحان خلاقمان دور نمی‌ماند.

طرح اولیه و لوگو نهایی

اهمیت استفاده از رنگ در طراحی لوگو

همه ما می دانیم که رنگ ها تاثیر مستقیمی بر احساسات و عواطف ما می گذارند. دانستن این موضوع که با استفاده از رنگ می توان حس هایی همچون گرما و سرما، اعتماد و بی اعتنایی، شادابی و نشاط و حتی مزه ها را به مخاطب القا کرد خالی از لطف نیست. بنابراین در حیطه طراحی لوگو و هویت سازی برای یک برند، رنگ یک عامل حیاطی به حساب می آید. یک طراح حرفه ای در زمان طراحی لوگو بایستی به انتخاب رنگ و هماهنگی آن با موضوع توجه کند. مخلص کلام این است که رنگ ها قدرت این را دارند که به تنهایی به یک لوگو ارزش دهند یا از ارزش آن بکاهند.

اهمیت استفاده از رنگ در طراحی لوگو

همه ما می دانیم که رنگ ها تاثیر مستقیمی بر احساسات و عواطف ما می گذارند. دانستن این موضوع که با استفاده از رنگ می توان حس هایی همچون گرما و سرما، اعتماد و بی اعتنایی، شادابی و نشاط و حتی مزه ها را به مخاطب القا کرد خالی از لطف نیست. بنابراین در حیطه طراحی لوگو و هویت سازی برای یک برند، رنگ یک عامل حیاطی به حساب می آید. یک طراح حرفه ای در زمان طراحی لوگو بایستی به انتخاب رنگ و هماهنگی آن با موضوع توجه کند. مخلص کلام این است که رنگ ها قدرت این را دارند که به تنهایی به یک لوگو ارزش دهند یا از ارزش آن بکاهند.

مراحل طراحی لوگو در گروه لاک پشت

مراحل-سفارش-طراحی-لوگو

تعدادی از نمونه کارهای طراحی لوگو گروه لاک پشت

فرم سفارش طراحی لوگو

سفارش پروزه سئو سایت به گروه لاک پشت

اگر به مشاوره در زمینه طراحی لوگو و یا طراحی لوگو نیاز دارید و درنظر دارید این کار را به گروه حرفه ای لاک پشت بسپارید از طریق فرم زیر می توانید با ما ارتباط بگیرید.

تاریخچه طراحی لوگو

شاید براتون جالب باشه که بدونید از زمان انسان های نخستین نشانه یا همون لوگو وجود داشته است. البته نه به شکل امروزی و تا این حد دقیق و حساب شده اما تا حدودی می توان گفت دیوارنگاری های غار ها جزء اولین لوگو ها بوده است. با یک توضیح کلی دلیل این موضوع روشن می شود. در اون زمان هم طبق معمول همیشه، انسان ها نیاز به برقراری ارتباط با یکدیگر و حتی با نسل بعد رو حس می کردند. به همین دلیل روی دیواره غار ها نمادهایی شبیه به واقعیت رو به تصویر می کشیدن که بخاطر نداشتن تبهر لازم این تصاویر به صورت خلاصه کشیده میشد و حالت همون نشانه خودمون رو داشت. این تازه شروع ماجرا بود، در طول سال ها و به وجود اومدن تمدن ها، اختراع خطوط مختلف و همینجور زبان های مختلف باز هم انسان ها به این نتیجه رسیدن که شکل ها منظور رو راحت تر و روان تر به دیگران میرسونن و این باعث شد توجه اختصاصی به این موضوع داشته باشن.

طراحی و اجرا لوگو

تعریف لوگو

لوگو در حوزه طراحی گرافیک به علائمی گفته می شود که برای سازمانها ، نهادهای اجتماعی ، فرهنگی ، تجاری علمی و صنعتی به صورت خاص و منحصر بفرد طراحی می شوند. طراحی این نشانه ها کاملا بر حسب ذوق ، سلیقه، خلاقیت و مهارت های یک طراح صورت می گیرد. طراحی نشانه از قدمت بیشتری نسبت به دیگر آثار گرافیکی برخوردار است و از دیرباز مورد توجه و کاربرد بوده است . نشانه ها با توجه به کاربرد های گوناگون و متنوعی که دارند، معمولا از چندین عنصر تصویری یا نوشتاری یا ترکیبی از تصویر و نوشتار ، به خلاصه ترین و ساده ترین شکل ممکن طراحی می شوند.برای نشانه طی دهه های اخیر در ایران بر حسب مکان ، زمان ، موضوع و نیز بر حسب نوع فعالیت یا کسب و کار و موقعیت و سلیقه شخصی افراد کلمات مختلفی استفاده شده و می شود که رایج ترین آنها عبارتند از : علامت تجاری ، علامت انحصاری ، علامت ، آرم ، مارک ، سمبل ، نماد سازمانی ، نشانه نوشته ، نام نوشته ، نوشته انحصاری ، نشانه ، لوگو ، برند و …. ترکیب عناصر تصویری مستقل‌ در نشانه ها با ترکیب بندی هوشمندانه طراح ، در نتیجه لوگویی به وجود می آورد که هم زیبا باشد و هم در ذهن مخاطب از دیگر لوگو ها متمایز باشد و ماندگار شود.

کاربرد طراحی لوگو

تقریبا میتوان گفت در همه زمینه های شغلی داشتن لوگو الزامیست ، شما در هر حیطه کاری که باشید مسلما رقبایی نیز دارید و همینطور مخاطبین خاص خود را نیز دارا هستید. بنابراین نیاز به شناخته شدن و ماندگار شدن در ذهن مخاطب هم احساس میکنید. این نیاز زمانی برطرف خواهد شد که شما لوگویی درخور حرفه خود داشته باشید.این لوگو باید آگاهانه طراحی شده باشد و مفهوم اصلی را در زیباترین و خلاصه ترین حالت به مخاطب برساند.

انواع طراحی لوگو

برای داشتن لوگویی زیبا و مفهومی خود شما نیز نیاز دارید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید، با توجه به این نیاز در ادامه انواع لوگو را به شما معرفی می کنیم تا در تصمیم گیری های خود راحت تر عمل کنید.

طراحی لوگو تصویری

این نوع از طراحی لوگو وابسته به تصویر می باشد و با تمرکز روی تصاویر طراحی میشود. بسته به نظر طراح میتوان از یک یا تلفیق چند تصویر در طراحی لوگو استفاده کرد.تصاویر زیر چند نمونه لوگو تصویری هست که با استفاده از روش های متفاوت طراحی شده است.

توضیح لوگو تصویری

طراحی لوگو نوشتاری

طراحی لوگو نوشتاری به بیان ساده استفاده مستقیم از نام حرفه یا برند شما می باشد. در این حالت از طراحی میتوان نام برند را هم به صورت فارسی و هم انگلیسی و حتی به صورت همزمان به کار برد.

نمونه طراحی لوگو نوشتاری

طراحی لوگو ترکیبی

در طراحی لوگو ترکیبی استفاده از هر دو المان تصویر و نوشتار، در کنار هم امکان پذیر می باشد. بر همین اساس می توانیم بگوییم درصد سختی این نوع طراحی لوگو نسبت به طراحی لوگو تصویری و لوگو نوشتاری کمتر است. همچنین این شیوه از طراحی بیشتر موردپسند صاحبان برند قرار میگیرد؛ چرا که بیشتر افراد دوست دارند در کنار لوگو تصویری خود متنی نیز موجود باشد تا درک موضوع را برای مخاطب آسان کند.

نمونه طراحی لوگو ترکیبی

طراحی لوگو مونوگرام

مونوگرام یا لترمارک نوعی از طراحی لوگو می باشد که در آن از حروف اصلی برند شما به عنوان متریال اصلی طراحی لوگو استفاده می شود. ما این حالت از طراحی لوگو را زمانی به شما پیشنهاد می کنیم که نام برند شما طولانی باشد و خلاصه سازی حروف به قوی تر شدن برند سازیتان کمک کند. 

نمونه طراحی لوگو مونوگرام

مراحل طراحی لوگو

برای داشتن یک لوگو حرفه ای باید نظم در کار را سرلوحه قرار دهیم. با توجه به این موضوع پروسه طراحی لوگو را به چند مرحله تقسیم می کنیم تا همه چیز حساب شده و حرفه ای انجام شود.

مرحله اول

در این مرحله به تحقیق و بررسی کلی کسب و کار می پردازیم. قبل از این که شروع به طراحی کنیم ذهن ما نیازمند آماده سازی اولیه می باشد. به همین دلیل باید بازار هدف ، مخاطب هدف ، معنای نام برند ، رابطه نام برند با محصول یا خدمات و … را مورد بررسی قرار دهیم.

مرحله دوم

در ادامه مرحله قبلی این مرحله حائز اهمیت می باشد. برای یک طراحی خوب همانطورکه باید راجع به حرفه موردنظر اطلاعات داشته باشیم باید رقبا را نیز به خوبی بشناسیم و خط فکری آن ها را تحلیل کنیم. لوگو طراحی شده در عین متفاوت بودن با سایر لوگو های آن حیطه همچنان باید به گونه ای باشد که مخاطب هدف را جذب کند. به طور مثال لوگو یک شرکت ساختمانی باید متفاوت از یک لوگو شرکت هواپیمایی باشد تا بتواند خط فکری مخاطب را به خط فکری موردنظر هدایت کند.

مرحله سوم

این مرحله شامل اتود های متعدد طراحی شده توسط طراحی می شود. در این مرحله هم اتود های منتخب و هم رنگ سازمانی تست می شود. ارائه رنگ سازمانی نیز متکی به نتایج تحقیقات در مراحی قبل می باشد.

مرحله چهارم

در این مرحله اتود های پیشنهادی برای مشتری ارسال شده و در صورت وجود اصلاحیه ، طراحی موظف می باشد این اصلاحیه ها را اعمال کند تا طرح کاملا مورد پسند مشتری واقع شود؛ درس مثل همان کاری که تیم حرفه ای لاک پشت انجام می دهد.

مرحله آخر

ارائه لوگو اصلی به مشتری با رعایت تمامی قوانین و مراحل ذکر شده. این مرحله شامل تمامی فایل های مورد نیاز کارفرما می باشد از جمله لوگو اصلی در تمام سایز های مورد نیاز، کد های رنگی رنگ سازمانی منتخب ، آیکون های لوگو برای استفاده در سایت و ….
شما می توانید با خیالی آسوده طراحی لوگو را به تیم ما بسپارید و اطمینان داشته باشید افراد متخصص به سفارش شما رسیدگی می کنند.

این مطلب ادامه دارد…

نظرات کاربران

  1. اشرفی زاده گفته :
    09:07 2021/01/11

    یه لوگو می خام واسه یه شرکت بازرگانی فروش مصالح ساختمانی نوع لوگو مهم اما قیمت چرا
    لطغا با من تماس بگیرید 0921********

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *