لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

دوران کودکی خود را تصور کنید! زمانی که به یک مکان شلوغ می‌رفتید و پدرتان برای اینکه دیگران شما را ببینند و آسیبی بهتان وارد نشود؛ شما را بر روی شانه‌های خود می‌گذاشت و به مقصد می‌رساند. فضای اینترنت هم درست مانند یک بازار شلوغ است که همه وب‌سایت‌های جدید و تازه‌ نفس ممکن است در آن گم شوند. به همین دلیل نیاز دارند تا بر شانه فرد دیگری سوار شده و خود را به کل دنیا نشان دهند. این همان کاری است که نوشتن ریپورتاژ برای شما انجام می‌دهد. اما منظور از رپورتاژ آگهی چیست و چرا برای رشد سایت خود به این ترفند نیاز دارید؟ تا انتها با لاک پشت همراه شوید تا همه رازهای نهان این کلمه جادویی را به شما بگوییم.

رپورتاژ چیست؟
راهنمای مطالعه

رپورتاژ چیست؟ یک شیوه تبلیغاتی نامحسوس برای دیده شدن

رپرتاژ نویسی یکی از ترفندهایی است که کارشناسان سئو و تبلیغات اینترنتی برای کمک به افزایش اعتبار وب سایت از آن استفاده می‌کنند. این محتوا قرار نیست در وب‌سایت شما منتشر شود؛ بلکه یک راهکار تبلیغاتی نامحسوس است که برای دیده شدن به آن نیاز دارید و در سایت‌های دیگر قرار می‌گیرد. اما این روش چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا همه نگاه‌ها را به سمت خودتان جذب کنید؟ اگر با شنیدن نام این کلمه هزاران علامت سوال در ذهن شما روشن شده است؛ بد نیست چند دقیقه از وقتتان را به لاک پشت بدهید و همه ابهامات خود را برطرف کنید.

رپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ یکی از بهترین و در عین حال به‌صرفه‌ترین تکنیک‌های کارشناسان سئو برای انجام تبلیغات در فضای وب است. این کلمه بسیار ساده، یک تعریف بسیار گسترده را در پشت خود پنهان کرده است:

رپورتاژ یک اطلاعیه متنی از سوی وب‌سایت شما است که با هدف اطلاع‌رسانی، معرفی خدمات و محصولات در یک رسانه عمومی منتشر می‌شود. استفاده از این شیوه باعث افزایش اعتبار دامنه صفحات شما شده و می‌تواند برای کسب رتبه برتر موتورهای جستجو به شما کمک کند.

به عبارت بهتر با نوشتن رپرتاژ آگهی و انتشار آن در بسترهای تبلیغاتی معتبر، می‌توانید اعتبار خود را هم بالا ببرید. به همین دلیل استفاده از این تکنیک زمانی مفید خواهد بود که وبسایت شما فعالیت‌هایی مانند سئو را برای دیده شدن انجام داده و حال برای رسیدن به رتبه برتر، نیاز به کمک داشته باشد. در این صورت می‌توانید از اعتبار دامنه سایت‌های میزبان، برای معتبر کردن دامنه خود استفاده کنید.

نقش رپرتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی

نقش رپرتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی

در زمان‌های قدیم بهترین راه برای معرفی یک برند تازه به عموم جامعه، استفاده از تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی بود. اما این کار هزینه زیادی داشت؛ به همین دلیل برخی از شرکت‌ها از چنین نعمتی محروم می‌ماندند. هرچند این راه‌ها هنوز هم برای برخی از برندها جواب می‌دهد؛ اما دیگر هسته مرکزی تبلیغات امروزی نیست. در دنیای جدید ما، اینترنت حرف اول و آخر را می‌زند. پس باید از شیوه‌های تبلیغاتی در این فضا استفاده کنید که رپرتاژ نویسی یکی از اصلی‌ترین آن‌ها است. به این ترتیب شما می‌توانید با انتشار یک محتوای خوب در یک بستر تبلیغاتی معتبر، خودتان را معرفی کرده و به افزایش اعتبار صفحه‌های وب‌سایت خود کمک کنید. تنها کافی است از کلمات جذابی برای مخاطب خودتان استفاده کنید که با خود بگوید: «این همان چیزی است که من می‌خواستم.» پس بد نیست مقاله تولید محتوا برای فروش بیشتر را بخوانید تا متوجه شوید که ویژگی‌های یک نوشته اغواکننده چیست و چگونه جادوی کلمات، می‌تواند حساب بانکی شما را پر کند.

نوشتن رپورتاژ چگونه می تواند به شما کمک کند؟

حال که متوجه شدید رپورتاژ چیست؛ این سوال پیش می‌آید که این شیوه تبلیغاتی چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟ برای اینکه به چنین پرسشی جواب بدهیم؛ باید بدانیم که این متن قرار است در کجا منتشر شود. به طور کلی برای انتشار رپورتاژ آگهی، دو دسته از وب‌سایت‌ها انتخاب می‌شوند:

 • وب‌سایت‌های همکار شما که اعتبار زیادی دارند
 • وب‌سایت‌های خبری که درباره همه موضوعات در آن‌ها صحبت می‌شود

از این میان گزینه اول بهترین مورد برای پیشرفت است. برای مثال افرادی که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنند؛ می‌توانند متن خود را در Zoomit منتشر کنند. این موضوع شبیه به آن است که بهترین استاد در رشته شما، از شما به عنوان بهترین دانشجوی خود یاد کرده و دیگران را تشویق کند که به ملاقاتتان بیایند و از تخصصتان استفاده کنند.

اما اگر چنین وب‌سایتی در حوزه کاری شما وجود ندارد؛ باید به سراغ وب‌سایت‌های خبری بروید. همه افراد به چنین سایت‌هایی به عنوان یک منبع معتبر نگاه می‌کنند؛ پس اگر خودتان را در چنین مکانی معرفی کنید، بدون شک به عنوان یک برند خوب و قابل اعتماد شناخته خواهید شد. ما در گروه لاک پشت با ارائه خدمات تولید محتوا برای رپرتاژ یا سایر صفحات داخلی وب‌سایت به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید تنها با استفاده از یک محتوای ساده و ارزشمند، اعتبار برند خود را بالا ببرید.

دلایل نیاز به رپورتاژ نویسی چیست

دلایل نیاز به ریپورتاژ نویسی

این سوال که چرا به نوشتن ریپورتاژ نیاز دارم؛ یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های صاحبان وب‌سایت است. باید بدانید که نیاز شما به این شیوه تبلیغاتی زمانی برطرف می‌شود که تبدیل به یک برند مشهور شده باشید. برای مثال انتشار آگهی متنی برای دیجی کالا یا ویکی پدیا بی‌معنی است. زیرا در حال حاضر جایی وجود ندارد که در رتبه بالاتری از این وب‌سایت‌ها قرار داشته باشد. اما همه سایت‌هایی که در ابتدای یا میانه مسیر خود هستند؛ به دلایل زیر نیاز به رپورتاژ دارند:

جلب اعتماد

در دنیای امروز بیشتر افراد حتی زحمت گوش دادن به تبلیغات تلویزیونی و رادیویی را به خود نمی‌دهند و نسبت به آن‌ها بی‌اعتماد شده‌اند. به همین دلیل لازم است که تبلیغ را در قالبی به آن‌ها ارائه دهید که متوجه ماهیت آن نشوند. این کار می‌تواند به شما برای جلب اعتماد مخاطب کمک زیادی کند. نوشتن متنی که علاوه بر دادن اطلاعات مفید درباره موضوع، یک مکان مناسب را برای دریافت این خدمات معرفی می‌کند؛ همه آن چیزی است که دید مخاطب را نسبت به شما مثبت خواهد کرد.

دیده شدن بیشتر

حتی اگر تخصصی‌ترین مقالات را در سایت خود منتشر کرده و بهترین محصولات را در آن ارائه کنید؛ تا زمانی که کسی شما را نمی‌بیند، این تلاشتان ارزشی نخواهد داشت. نخستین گامی که برای دیده شدن باید بردارید؛ سئو کردن سایت است. اگر با معنای سئو SEO آشنایی ندارید؛ پس بد نیست نگاهی به مقاله ما در این رابطه بیندازید. نوشتن رپورتاژ آگهی شبیه به چرخ کمکی برای دوچرخه است که از افتادن شما جلوگیری می‌کند. این متن تبلیغاتی می‌تواند شانس دیده شدن شما را بالا ببرد.

بالا بردن اعتبار برند

انتخاب اسم مناسب و طراحی یک لوگوی پیشرفته و حرفه‌ای، تنها کارهایی نیستند که برای برند شدن به آن‌ها نیاز دارید. در صورتی می‌توانید نام خود را به عنوان یک تجارت موفق ثبت کنید که نقل هر مجلسی شوید. ریپورتاژ نویسی به شما کمک می‌کند تا از اعتبار دیگر سایت‌ها برای اعتبار بخشیدن به وب‌سایت خود استفاده کنید.

چه کسب و کارهایی باید از رپرتاژ استفاده کنند؟

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های رپرتاژ نویسی این است هر کسب و کاری در هر حوزه‌ای و با هر قدمتی می‌تواند از مزیت‌های آن بهره‌مند شود. فرقی نمی‌کند که در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید و چه خدماتی را ارائه می‌دهید. تا زمانی که با اینترنت سر و کار دارید و می‌خواهید از این طریق کسب درامد کنید؛ به قدرت محتوای رپرتاژ نیاز خواهید داشت.

معرفی و بررسی انواع رپرتاژ

انواع رپورتاژ چیست

برای تقسیم‌بندی این شیوه تبلیغات اینترنتی، از معیارهای مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها قالب محتوایی و دیگری مخاطب هدف است.

انواع رپورتاژ از نظر قالب محتوایی

برای اینکه بتوانید تاثیر این شیوه تبلیغات اینترنتی را بر روی مخاطبان افزایش دهید؛ نیاز به انتخاب قالب‌های مناسب دارید. بیشتر ریپورتاژها حالت نوشتاری دارند؛ اما هر کانال توزیع به شما اجازه می‌دهد که تعدادی تصویر را هم در کنار محتوای متنی منتشر کنید. این فرصت خوبی است که از محتواهای چند رسانه‌ای مثل عکس‌ها، نمودار و اینفوگرافیک هم برای جذاب‌تر شدن استفاده کنید.

انواع ریپورتاژ از دید هدف انتشار

بر این اساس ریپورتاژها در دو دسته خبری و آگهی قرار می‌گیرند. رپورتاژهای خبری معمولا به طور غیرمستقیم به معرفی خدمت یا محصول می‌پردازند. به همین دلیل در آن‌ها باید بر روی نیاز مخاطب و راه‌حل خودتان برای برطرف کردن این مشکل تمرکز کنید. برای مثال می‌توانید نیاز به انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان را مطرح کرده و سپس به معرفی خدمات گروه لاک پشت در این حوزه بپردازید.

نوع دیگری از این محتواها، رپورتاژ آگهی است که در واقع یک بررسی بی‌طرفانه است. در این حالت شما باید یک مشکل خیلی بزرگ را مطرح کرده و بر روی عوارض ناشی از آن مانور بدهید. سپس به صورت نامحسوس محصول یا خدمت مورد نظر خود را معرفی کنید. برای نمونه در ابتدا باید بیان کنید که نداشتن یک وب‌سایت در دنیای امروز باعث می‌شود که از همه رقبای خود عقب بمانید. به عبارت بهتر بدون داشتن یک سایت فروشگاهی، باید به درآمد کمی که از مشتری‌های محلی خود دارید؛ قانع باشید. حالا زمان آن رسیده که شرکت خود را به عنوان برترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت طراحی سایت معرفی کرده و مخاطب را تشویق کنید که برای رسیدن به فروش بیشتر از این خدمات استفاده کند.

نقش رپورتاژ آگهی در سئو

سئو یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به لینک‌های برتر و دیدن شدن توسط کاربران است. اما این فرایند بسیار آهسته است و برای افزایش سرعت، نیاز به یک موتور قدرتمند دارد. ریپورتاژ نویسی یکی از بهترین تکنیک‌ها برای تندتر شدن این فرایند و کمک به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو است. برای این که این موضوع را بهتر متوجه شوید؛ می‌خواهیم یک تجربه عملی را با شما به اشتراک بگذاریم.

اگر نمونه کارهای سئو در اصفهان شرکت لاک پشت را بررسی کنید؛ فهرستی از کلمه‌های کلیدی را مشاهده خواهید کرد که برای وب‌سایت‎های مختلف سئو شده‌اند. یکی از ترفندهای ما برای رسیدن به لینک‌های برتر در هر یک از این کلمات و اعتبار بخشیدن به صفحه هدف آن‌ها، استفاده از رپرتاژ آگهی بوده است. راهی که به ما کمک کرد تا هر وب‌سایت را در کنار برندهای معتبر بالا آورده و در فهرست نتایج صفحه اول قرار بگیریم.

پس می‌توانیم با اطمینان به شما بگوییم که:

رپرتاژ نویسی کاتالیزرو واکنش شیمیایی تبدیل مس به طلا است.

با استفاده از این ترفند خیلی سریع‌تر می‌توانید به لینک برتر در حوزه کاری خود تبدیل شوید. البته باید در این مورد محتاط باشید!!! زیرا انتشار رپرتاژ آگهی یک تکنیک کلاه خاکستری است که ما در مقاله انواع سئو درباره آن توضیح داده‌ایم. به عبارت بهتر با انجام این کار، بر روی یک بند راه می‌روید که کوچک‌ترین اشتباه در آن باعث می‌شود به سختی سقوط کنید. در نتیجه حتما باید یک استراتژی درست برای بازاریابی اینترنتی خود داشته باشید و کانال‌های توزیع را معتبری را برای این کار انتخاب کنید. اینجا است که اهمیت انتخاب شرکت سئو و بهینه‌سازی سایت برای شما مشخص خواهد شد. زیرا استفاده از اقدامات غیر حرفه‌ای، می‌تواند رنگ کلاه را به سیاه تغییر داده و عواقب جبران‌ناپذیری برایتان داشته باشد.

تفاوت بک لینک و رپورتاژ آگهی یا خبری

یکی دیگر از ترفندهای بسیار رایجی که برای سرعت بخشیدن به سئو سایت استفاده می‌شود؛ بک لینک است. به نظر می‌رسد که این ترفند یا رپرتاژ نویسی مشابه است؛ زیرا در هر دو پیوندهایی وجود دارد که مخاطب را به وب‌سایت شما هدایت می‌کنند. کارشناسان حرفه‌ای سئو پیشنهاد می‌دهند که پس از خرید ریپورتاژ، بک لینک را هم از همان کانال توزیع خریداری کنید. به این ترتیب می‌توانید پیوند مربوط به صفحه رپورتاژ را در آن قرار داده و با این کار لینک سازی داخلی صفحه تبلیغ خود را تقویت کنید. در جدول زیر مهم‌ترین تفاوت‌های میان Backlink و ریپورتاژ را برای شما آورده‌ایم.

جنبه مقایسه بک لینک رپورتاژ آگهی یا خبری
محدودیت زمان لینک ها برای مدت محدودی اعتبار دارند پیوندها دائمی هستند
هزینه نیاز به پرداخت به صورت دوره‌ای نیاز به یک بار پرداخت هزینه
تاثیر بر سئو نسبتا بیشتر به دلیل تعداد پیوندهای بالاتر تعداد لینک‌های کمتر می‌تواند تاثیر آن را کاهش دهد
امکان ارائه توضیحات تعداد کلمه لینک شده یا انکر تکست محدود امکان نوشتن یک مقاله کامل و جامع درباره خدمات
تعداد کلمه‌های کلیدی برای لینک سازی 1 3_10

۶ نکته مهم برای انتشار رپرتاژ

چه موقع نیاز به انتشار رپرتاژ داریم؟

در بخش قبلی به شما گفتیم که برای اینکه این محتوای متنی را به یک برگ برنده برای خودتان تبدیل کنید؛ نیاز دارید که بهترین شرکت سئو در اصفهان و دیگر شهرهای کشور را انتخاب کنید. به این ترتیب استراتژی بازاریابی اینترنتی شما کاملا مشخص خواهد شد و می‌دانید که در چه مواقعی باید از رپورتاژ برای سرعت بخشیدن به بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو استفاده کنید. ما در گروه لاک پشت معمولا زمانی به سراغ ریپورتاژ نویسی می‌رویم که:

 • سایتی که مدتی است در گوگل فعالیت می‌کند و نیاز به افزایش اعتبار دارد
 • محصول جدیدی ارائه شود
 • کالایی که تولید آن متوقف شده، دوباره شارژ شود
 • فروشگاه جدیدی راه‌اندازی شود
 • یک دستاورد مهم به دست آمده باشد
 • با یک کلمه کلیدی سخت رو به رو هستیم

به عبارت بهتر نوشتن رپورتاژ زمانی به شما کمک می‌کند که رتبه خوبی را در یک کلمه کلیدی به دست اورده باشید؛ اما بخواهید که برای رسیدن به لینک یک، با دیگر رقبا مسابقه بدهید. پس اگر وب‌سایت شما به تازگی راه‌اندازی شده یا کمتر از چند ماه از عمر یک صفحه می‌گذرد؛ بهتر است از دیگر شیوه‌ها برای بالا بردن اعتبار آن استفاده کنید.

مهم ترین نکات در خرید ریپورتاژ

برای اینکه مطمئن شوید هزینه‌ای که برای خرید رپورتاژ آگهی صرف کرده‌اید، برای شما بازدهی خواهد داشت؛ باید مواردی را در زمان خرید ریپورتاژ در نظر بگیرید که مهم‌ترین آن‌ها از قرار زیر هستند:

 • استفاده از سایت های مرتبط

تلاش کنید که رپورتاژ را از جایی بخرید که از نظر موضوعی با وب‌سایت شما در ارتباط است. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید به رتبه‌های بالا دست پیدا کنید.

 • خودداری از انتشار محتوای تکراری

هرگز یک متن تکراری را به عنوان رپورتاژ در چند کانال توزیع منتشر نکنید. این کار شانس شما را برای کسب اعتبار در گوگل کاهش می‌دهد. به علاوه دقت کنید که نباید از مقاله‌های بلاگ خود به عنوان ریپورتاژ استفاده کنید.

 • خودداری از قرار دادن تعداد زیادی لینک در یک صفحه

هر صفحه از اینترنت دارای اعتبار خاصی در نزد گوگل است که در میان تمامی لینک‌های موجود در صفحه تقسیم می‌شود. بنابراین هرچه تعداد لینک‌ها بیشتر باشد؛ اعتباری که به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، کمتر است.

 • لینک دادن به صفحه های مجزا

هرگز با استفاده از دو انکر تکست متفاوت، به یک صفحه از وبسایت خود لینک ندهید. زیرا این کار باعث می‌شود که تنها یکی از پیوندها در نظر گرفته شوند و عملا سایر لینک‌های موجود را بی‌ارزش خواهد کرد.

 • لینک ندادن به صفحه اصلی

تا حد امکان سعی کنید که به صفحه اصلی سایت خود لینک ندهید؛ زیرا این صفحه معمولا با کلمه‌های کلیدی دشواری هدف‌گذاری می‌شود. بنابراین تنها زمانی این کار را انجام دهید که مطمئن شده‌اید رقابت زیادی بر سر این کلمه کلیدی وجود ندارد.

 • بررسی اعتبار دامنه سایت آگهی دهنده

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث می‌شود رپورتاژ آگهی به صفحه مورد نظر شما قدرت ببخشد؛ بالا بودن اعتبار دامنه و Spam Score سایت آگهی دهنده است. بنابراین قبل از خرید باید اعتبار سایت را در ابزارهای آنلاین مانند open site explorer بررسی کنید. به طور معمول اگر Domain Authority بالاتر از 30 باشد؛ کانال توزیع برای انتشار ریپورتاژ انتخاب مناسبی است.

نحوه محاسبه هزینه انتشار رپورتاژ آگهی یا خبری

نحوه محاسبه هزینه انتشار ریپورتاژ آگهی یا خبری

تعرفه رپرتاژ آگهی یا خبری بسته به عوامل مختلفی محاسبه می‌شود که معمولا به عنوان یکی از بخش‌های اصلی در استراتژی بازاریابی محتوا مورد توجه قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین مواد تعیین‌کننده هزینه نهایی انجام این کار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی

هر کانال توزیع بسته به میزان اعتبار و موضوعی که در آن فعالیت می‌کند؛ نرخ مشخصی را برای خرید یک صفحه در نظر گرفته است. این کانال‌ها قوانین خاصی برای تعداد کلمه‌ها و تصاویر هر محتوا دارند که باید قبل از سفارش آن‌ها را در نظر داشته باشید.

تولید محتوا

بسته به اینکه تولید محتوا رپرتاژ آگهی خود را به چه کسی بسپارید؛ هزینه انجام این کار برایتان متفاوت است.

طراحی تصاویر

بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد؛ طراحی گرافیکی تصاویر موجود در رپرتاژ از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل بهتر است که تصاویری را طراحی کنید تا کاملا منحصر به فرد باشند. پس اگر کانال توزیع اجازه استفاده از تصاویر را به شما داد؛ نیاز به در نظر گرفتن هزینه جداگانه‌ای در این مورد دارید.

همه این‌ها مواردی است که بر روی تعرفه رپرتاژ تاثیرگذار هستند؛ اما سوال اینجا است که آیا این شیوه تبلیغات اینترنتی ارزش هزینه کردن را دارد؟ به چند دلیل باید بگوییم که ریپورتاژ نویسی موفق‌ترین شیوه برای بازاریابی محتوا است:

 • احتمال دیده شده آن از تبلیغات مستقیم بیشتر است
 • اعتماد مخاطب را راحت‌تر جلب می‌کند
 • اعتبار سایت شما را افزایش می‌دهد
 • به فرایند سئو سرعت می‌بخشد

البته اگر طراحی سایت و سئو خود را به شرکت لاک پشت بسپارید؛ می‌توانید از پکیج‌های SEO وب‌سایت ما استفاده کنید تا این هزینه‌ها برای شما حذف شود. زیرا ما برای محاسبه تعرفه سئو سایت و بهینه‌سازی آن، این مورد را هم در نظر گرفته‌ایم تا خیال شما از این بابت کاملا راحت باشد.

در نهایت باید بگوییم …

انتشار رپرتاژ آگهی یکی از بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای تبلیغات اینترنتی است و گام موثری در رسیدن به لینک‌های برتر محسوب می‌شود. با استفاده از این محتوا می‌توانید اعتبار سایت خود را افزایش دهید. مهم‌ترین نکاتی که باید در ریپورتاژ نویسی در نظر داشته باشید عبارت‌اند از:

 • محتوای جذاب تولید کنید
 • کانال توزیع مناسبی را انتخاب کنید
 • تا حد امکان از تبلیغ مستقیم بپرهیزید

سوالات متداول (FAQ)

تفاوت رپورتاژ خبری و آگهی چیست؟

این دو نوع ریپورتاژ از دید نحوه نگارش یا انتشار با هم تفاوتی ندارند؛ با این حال تمرکز آن‌ها بر روی موارد مختلفی است. رپرتاژ خبری زمانی استفاده می‌شود که شما یک محصول جدید را ارائه داده‌اید و می‌خواهید آن را به خواننده معرفی کنید. اما رپرتاژ آگهی معمولا برای وب‌سایت‌هایی کاربرد دارد که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند. البته هدف هر دوی آن‌ها یکسان است و نمی‌تواند تمایز قابل‌توجهی را در میان این دو مورد پیدا کرد.

آیا نوشتن رپورتاژ آگهی بر فروش تاثیرگذار است؟

بله. شما می‌توانید با تولید یک محتوای مناسب و انتشار آن در یک کانال توزیع معتبر، تعداد ورودی‌های وب‌سایت خود را افزایش داده و در نهایت به فروش بیشتری دست پیدا کنید. البته اینکه بازدیدکنندگان ورودی تبدیل به مشتریان شما شوند؛ تا حد زیادی بستگی به کیفیت خدمات شما و شیوه ارائه آن‌ها دارد.

چگونه می‌توان تاثیرگذاری رپورتاژ را افزایش داد؟

برای اینکه بتوانید یک رپرتاژ تاثیرگذار داشته باشید؛ باید نوشتن آن را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. به این ترتیب انتخاب عناوین چالش‌برانگیز، طراحی تصاویر جذاب و قرار دادن لینک‌ها در جای مناسب می‌تواند تا حد زیادی در رسیدن به این هدف موثر باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =