لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تاثیر محتوا بر سئو

تقریبا می‌توان گفت که در دنیای امروز بسیاری از افراد به تاثیر محتوا بر سئو پی برده اند و در تلاش هستند که با تولید یک محتوای یکتا و باکیفیت، ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود جذب کنند. با این حال در وبسایت‌های فارسی هنوز هم با مشکل محتوای بی‌کیفیت یا تکراری مواجه هستیم و به نظر می‌رسد که برخی از صاحبان وبسایت هنوز نمی‌دانند که اهمیت محتوا، روز به روز برای گوگل بیشتر می‌شود. در این مقاله از لاک پشت می‌خواهیم به بررسی اهمیت محتوا در سئو بپردازیم و تاثیر آن را در بهینه سازی سایت موردبررسی قرار دهیم.

تاثیر محتوا بر سئو
راهنمای مطالعه

منظور تولید محتوا بر اساس اصول سئو

پیش از اینکه به بررسی تاثیر محتوا بر سئو بپردازیم، باید بدانیم که مفهومی‌ در بهینه سازی سایت مطرح می‌شود که محتوای سئو شده نام دارد. منظور از تولید محتوا بر اساس اصول سئو این است که همه قوانین سئو کلاه سفید در نوشتن متن رعایت شوند.

برای مثال از تکرار بیش از حد کلمه کلیدی خودداری شده یا محتوا کپی شده نباشد. به این ترتیب موتور‌های جستجو می‌توانند به راحتی موضوع محتوای شما را درک کرده و آن را به عنوان یک منبع مفید در اختیار خواننده بگذارند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌دهیم مقاله محتوای سئو شده چیست را مطالعه کنید.

اهمیت محتوا در سئو

شاید تا چند سال پیش خیلی از سایت‌ها می‌توانستند با کپی کردن محتوا از سایت‌های دیگر یا تکرار محض کلمه‌های کلیدی، رتبه خوبی را در گوگل به دست آورند. اما باید بدانید که الگوریتم‌های گوگل روز به روز در حال تغییر هستند و هر روز اهمیت رضایت کاربر در رتبه بندی سایت‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

یکی از راه‌های جلب رضایت کاربر، انتشار محتوای مفیدی است که به سوال او پاسخ می‌دهد و به درستی سازماندهی شده است. اینجا است که اهمیت محتوا در سئو مشخص می‌شود و لازم است که این کار را به یک فرد متخصص بسپارید تا بتواند بزرگترین گام را در کسب نتایج برتر جستجو برای شما بردارد. اگر به دنبال تولید یک محتوای باکیفیت هستید، می‌توانید سفارش تولید محتوا در اصفهان را در لاک پشت ثبت کنید.

معیار‌های سنجش ارزشمند بودن محتوا

معیارهای سنجش ارزشمندی محتوا با گروه لاک پشت

برای اینکه بتوانید تاثیر محتوا بر سئو را بهبود ببخشید، باید بدانید که چطور باید یک محتوای خوب را از بد تشخیص دهید. برای این کار می‌توانید از چک لیست زیر استفاده کنید:

 • کپی نبودن محتوا (این موضوع را می‌توانید با استفاده از ابزار com یا دیگر ابزار‌های آنلاین موجود بررسی کنید.)
 • ارائه اطلاعات ارزشمند به کاربر در قالب محتوا
 • استفاده از منابع معتبر برای نگارش محتوا
 • رعایت اصول صحیح نگارشی و املایی
 • جذاب بودن محتوا
 • ایجاد تعامل با کاربر (برای مثال تشویق کاربر به کامنت گذاشتن یا کلیک کردن بر روی لینک‌های داخلی)

چگونگی تاثیر محتوا بر سئو

حال که با اهمیت تولید محتوا در سئو آشنا شدیم، باید بدانیم که محتوا چگونه می‌تواند بر سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بگذارد و باعث بهبود رتبه شما شود. مهمترین اثرات محتوا در بهبود رتبه سایت عبارتند از:

بررسی تاثیر محتوا بر سئو سایت | آژانس لاک پشت

 • افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت

اولین تاثیری که محتوا می‌تواند بر روی سئو بگذارد، این است که زمان ماندگاری کاربر را در سایت شما افزایش می‌دهد. اگر محتوای جذاب و باکیفیتی بنویسید که به سوالات مختلف کاربر پاسخ دهد، او مدتی را صرف خواندن مقاله‌های شما خواهد کرد و به این ترتیب دیرتر از سایت بیرون می‌رود.

 • حفظ ارتباط میان صفحات سایت

تاثیر محتوا بر سئو تنها به کاربر محدود نمی‌شود و می‌تواند به طور مستقیم بر روی سایت هم اثرگذار باشد؛ به این صورت که تولید محتوای دائمی‌ می‌تواند قسمت‌های مختلف سایت را از طریق لینک سازی داخلی به هم وصل کرده و از کاربر دعوت کند که برای مطالعه دیگر بخش‌ها، به آن‌ها سری بزند. این کار با تدوین یک استراتژی محتوایی قوی امکانپذیر است؛ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله استراتژی تولید محتوا وب سایت چیست را مطالعه کنید.

 • کمک به شناخته شدن برند شما

اگر استراتژی محتوایی خود را به درستی نوشته و سئو را به یک فرد حرفه ای سپرده باشید، می‌توانید در برندینگ، بسیار موفق عمل کنید. زیرا کاربر در کلیه سرچ‌های مرتبط با موضوع کسب و کار شما، به وبسایتتان برخورد کرده و رفته‌رفته شما را به عنوان یک مرجع می‌شناسد. در نتیجه دیگر به جای جستجو در گوگل، مستقیم به سراغ سایت شما می‌آید و به دنبال پاسخ سوالات خود می‌گردد. اما شرط رسیدن به چنین جایگاهی این است که سئو سایت در اصفهان را به یک فرد باتجربه در زمینه سئو محتوا بسپارید.

 • کم شدن نرخ خروج کاربران از سایت

تاثیر محتوا بر سئو بیشتر متوجه کاربران است و باعث تغییر رفتار آن‌ها می‌شود. برای مثال فرض کنید سایتی دارید که مطالب را از دیگر وبسایت‌ها کپی کرده یا صرفا یک سری برچسب‌های متوالی را در صفحه قرار داده است؛ در این صورت کاربر بلافاصله پس از لود شدن صفحه، آن را خواهد بست و به سراغ مطالب دیگر می‌رود. اما نوشتن و انتشار یک محتوای خوب و باکیفیت، مانع از خروج کاربر از سایت خواهد شد.

 • کمک به رشد کسب و کار‌ها

استفاده از محتوای باکیفیت در کنار سئو درست می‌تواند رفته‌رفته دامنه بیزینس شما را گسترده تر کند و تضمینی برای رشد آن باشد. برای مثال شما می‌توانید با سفارش تولید محتوای انگلیسی به عنوان یک برند جهانی فعالیت کرده و در دیگر کشور‌ها هم شناخته شوید. بنابراین تولید محتوای درست و اصولی کمک زیادی به رشد کسب و کار شما خواهد کرد.

 • ارائه درست خدمات و محصولات

یکی از اثرات مهم تولید محتوا بر سئو این است که می‌تواند خدمات و محصولات شما را به صورت کامل و در قالبی درست به مخاطب معرفی کند. برای مثال ویژگی‌های محصول را بیان کرده یا نقد و بررسی آن را ارائه دهد. نکته مهم این است که شما می‌توانید در کنار محتوای متنی، از محتوای تصویری و یدئویی هم برای ارائه خدمات و محصولات خود استفاده کنید که مخاطب بیشتری را به خود جذب می‌کند.

در نهایت باید بگوییم …

تاثیر محتوا بر سئو به حدی زیاد است که تقریبا چیزی را نمی‌توان جایگزین آن کرد و در بسیاری از موارد، بدون محتوا رسیدن به رتبه برتر موتور‌های جستجو ممکن نیست. در این مقاله به بررسی اهمیت تولید محتوا در سئو پرداختیم و گفتیم که چکونه محتوا می‌تواند به شما در بهبود ترافیک سایت و افزایش تعداد بازدید‌ها کمک کند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت تولید محتوای متنی بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

سوالات متداول

تاثیر محتوای کپی شده بر سئو چیست؟

در صورتی که موتور‌های جستجو محتوای شما را کپی شده تلقی کنند، ممکن است از لیست نتایج جستجو حذف شده و وبسایتتان جریمه شود.

آیا فقط محتوای داخلی سایت برای رسیدن به نتایج برتر موتور‌های جستجو اهمیت دارد؟

خیر. شما می‌توانید با استفاده از سایت‌های مناسب برای لینک سازی خارجی یا انتشار رپورتاژ هم به بهبود سئو و افزایش بازدید سایت خود کمک کنید.

کدام نوع محتوا تاثیر بیشتری بر سئو دارد؟

امروزه محتوا‌های تصویری و ویدیویی به دلیل اینکه زودتر مفهوم را انتقال می‌دهند، با استقبال بیشتری مواجه شده اند؛ اما برای بهبود رتبه بندی در موتور‌های جستجو، استفاده از تولید محتوای متنی لازم است.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =