لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بایدها و نبایدها در انتخاب بهترین شرکت سئو

فرض کنید که دانش‌آموز هستید و در یک مدرسه بسیار پرجمعیت ثبت‌نام کرده‌اید. جایی که هر کسی مشغول انجام کارهای خود است و هیچ کس به توانایی‌ها و استعدادهای شما توجهی ندارد. اما شما یک فرصت خوب در اختیار دارید؛ اینکه با بهترین معلم مدرسه آشنا شده و از او بخواهید که با تکیه بر توانایی‌هایتان، شما را به رتبه برتر رسانده و کاری کند که بهترین جایزه را از مدیر دریافت کنید. یک شرکت سئو خوب هم دقیقا همین کار را برای کسب و کار شما انجام می‌دهد. یعنی تلاش می‌کند تا در دنیای شلوغ و پرجمعیت اینترنت، شما را به یک نقطه درخشان تبدیل کرده و کاری کند که از این طریق درآمد خود را چند برابر کنید. اما چگونه می‌توان بهترین شرکت سئو در ایران را انتخاب کرد؟ با ما همراه باشید تا ترفندهای سری انتخاب برترین شرکت برای بهینه سازی سایت را با شما در میان بگذاریم.

ترفندهای شناسایی بهترین شرکت سئو
راهنمای مطالعه

5 ویژگی مهمی که یک شرکت حرفه ای سئو باید داشته باشد

ویژگی های بهترین شرکت سئو در ایران

در ابتدای کار باید توضیح بدهیم که وقتی از بهترین شرکت SEO صحبت می‌کنیم؛ منظور ما دقیقا چیست؟ به عبارت بهتر یک شرکت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا در دسته بهترین گزینه‌ها برای بهینه سازی وب‌سایت قرار بگیرد؟ مهم‌ترین خصوصیات یک گروه حرفه‌ای در سئو سایت از قرار زیر هستند:

1. ارائه مشاوره تخصصی

بیشتر افرادی که سایت را طراحی کرده و محصولات خود را در آن قرار داده‌اند؛ اصلا نمی‌دانند که سئو چیست و چگونه می‌تواند برای کسب و کار آن‌ها مفید باشد. پس در این مرحله شما نیاز به مشاوره سئو سایت دارید که در بسیاری از شرکت‌های معتبر SEO ارائه می‌شود. در حین این مشورت‌ها می‌توانید بفهمید که دقیقا باید چه مسیری را طی کنید و چه مواردی را در نظر بگیرید.

2. داشتن نمونه کارهای موفق

بهترین شرکت سئو در ایران، شرکتی است که مشتری‌های راضی داشته باشد. به عبارت بهتر سایت‌هایی که در نمونه کارهای این گروه هستند؛ باید از جایگاه خوبی برخوردار باشند. برای اطمینان از این مسئله می‌توانید کلمه‌های کلیدی را که در صفحه نمونه کار شرکت سئو آورده شده، در گوگل جستجو کرده و آن ها را بررسی کنید.

3. بستن قرارداد سئو سایت

بهترین شرکت سئو در ایران هرگز چیزی را از شما مخفی نمی‌کند و همواره در جریان قرارتان می‌دهد. به این ترتیب هیچ رازی میان شما و سئوکاران وجود ندارد و می‌دانید که در هر لحظه، در چه مرحله‌ای هستید. شرکت‌های معتبر تلاش می‌کنند تا با بستن قرارداد سئو سایت ضمن اینکه برنامه زمانی مشخصی را برای روند پیشرفت در اختیار شما قرار می‌دهند؛ تعهدات و مسئولیت‌های طرفین را هم روشن کرده و به این ترتیب طبق یک برنامه تدوین شده برای رسیدن به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو تلاش کنند.

4. ارائه پروپوزال سئو سایت

ویژگی چهارم بهترین شرکت سئو، ارائه پروپوزال به شما است. منظور از این پروپوزال، یک طرح پیشنهادی در قالب فایل ورد یا PDF است که قبل از بستن قرارداد به شما داده می‌شود. با استفاده از پروپوزال سئو سایت می‌توانید تعرفه‌ها، قوانین کاری، برنامه زمانی، تحلیل رقبا، کلمه‌های کلیدی هدف و دیگر موارد را مشاهده کنید. به عبارت بهتر این طرح پیشنهادی، شبیه به نقشه ساختمان است که مهندس معمار قبل از دست به کار شدن، در اختیار شما قرار می‌دهد.

5. تنوع بالای خدمات SEO

برای اینکه بتوانید در میان رتبه‌های برتر موتورهای جستجو قرار بگیرید؛ نیاز به شرکتی دارید که در همه زمینه‌ها سایت شما را بهینه سازی کرده و از هر چیزی برای قدرت بخشیدن به سایت شما استفاده کند. به همین دلیل برترین شرکت‌های سئو سایت متخصصانی را استخدام می‌کنند که بتوانند همه خدمات مربوط به سئو داخلی، خارجی، تکنیکال و لوکال را به شما ارائه دهند. برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره هریک از این خدمات به دست آورید؛ پیشنهاد می‌کنیم که صفحه سئو در اصفهان وب‌سایت ما را مطالعه کنید.

اشتباهات رایج در انتخاب شرکت سئو

اشتباهات رایج در انتخاب شرکت سئو

بسیاری از افراد برای اینکه بهینه سازی وب‌سایت خود را به یک شرکت خوب بسپارند؛ مسیر اشتباهی را در پیش می‌گیرند. به همین دلیل ممکن است که زمان و هزینه زیادی را در این راه صرف کرده و در نهایت به هیچ نتیجه‌ای نرسند. پس اگر می‌خواهید که در این دام نیفتید؛ باید هشیار باشید تا این اشتباهات را مرتکب نشوید.

1. اعتماد 100 درصد به نتایج جستجو

ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که برای انتخاب بهترین شرکت سئو، به گوگل مراجعه می‌کنید. این روش یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن شرکت‌ها و ارتباط گرفتن با آن‌ها است. اما یک مشکل عمده هم وجود دارد. اینکه برخی از کارفرماها تنها به نتایج گوگل اعتماد می‌کنند و این تصور را دارند که لینک یک گوگل، قطعا بهترین پیشنهاد برای آن‌ها است. باید بگوییم که این یک اشتباه بسیار رایج و در عین حال مخرب است که می‌تواند تا حد زیادی زمان و هزینه‌های شما را هدر بدهد. لزوما لینک‌های برتر گوگل بهترین گزینه‌ها نیستند و باید موارد دیگری را هم برای انتخاب بهترین شرکت SEO در نظر داشت.

2. تضمینی بودن قرار دادها

بسیاری از شرکت‌های SEO برای اینکه مشتریان را به سمت خود جلب کنند؛ از عبارت‌های تبلیغاتی مانند سئو تضمینی استفاده می‌کنند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله تضمین در سئو را باور کنیم یا نه را بخوانید تا متوجه شوید که در چه زمانی باید به این کلمه اعتماد کنید. برخی از شرکت‌های کم‌تجربه که صرفا هدف جلب مشتری را دنبال می‌کنند، به شما اطمینان می‌دهند که می‌توانند در مدت بسیار کوتاهی وب‌سایت را به رتبه اول گوگل برسانند و برای این مورد به شما تضمین می‌دهند. در این موارد اصلا چنین ادعایی را باور نکنید و بدانید که برایتان دام گسترده شده است. اما شرکت‌های حرفه‌ای سئو زمانی صحبت از تضمین می‌کنند که می‌خواهند قدرت SEO و بهینه سازی سایت را به شما نشان دهند. به عبارت بهتر به شما ضمانت می‌دهند که با استفاده از این ترفند می‌توانید ورودی و فروش بیشتری را داشته باشید. اما رسیدن به چنین جایگاهی ممکن است زمان‌بر باشد. پس اگر چنین توضیحاتی را شنیدید بهتر است به این شرکت اعتماد کرده و بدانید که با یک گروه حرفه‌ای طرف هستید.

3. انتظار گرفتن نتیجه در کوتاه مدت

همه ما دوست داریم که خیلی سریع وب‌سایتمان را بالا آورده و از آن برای افزایش درآمد خود استفاده کنیم. به همین دلیل است که در زمان جستجو برای انتخاب بهترین شرکت‌های سئو سایت، به دنبال کسی هستیم که در طی مدت کوتاهی ما را به نتیجه برساند. اما باید بدانید که این مورد هم درست مانند سئو تضمینی، یک دروغ محض است! هیچ راه میانبری در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو وجود ندارد و باید صبر کنید تا روند آن طی شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله سئو چیست را مطالعه کنید تا یک دید صحیح و واقعی را در مواجهه با این عبارت‌های فریب‌دهنده به دست آورید.

4. خلاصه کردن اهداف در کسب رتبه برتر

هدف بسیاری از افراد از سئو کردن وب‌سایت این است که به هر قیمتی به رتبه یک گوگل دست پیدا کنند. این موضوع می‌تواند شما را درگیر تکنیک‌های سئو کلاه سیاه کند که در نهایت باعث جریمه یا حتی بسته شدن وب‌سایت شما خواهد شد. از سوی دیگر بد نیست بدانید که رسیدن به رتبه یک گوگل تضمین‌کننده موفقیت شما نیست. هرچند این موضوع در دیده شدن شما بسیار تاثیرگذار است؛ اما لزوما ترافیک و نرخ تبدیل زیادی را برای شما به ارمغان نمی‌آورد. بنابراین اگر تنها هدف خود را بر روی رسیدن به رتبه یک گوگل قرار دهید؛ ممکن است هیچ‌گاه نتوانید نتیجه دلخواه را از بهینه سازی وب‌سایت به دست آورید.

مراحل اولیه در انتخاب شرکت سئو | چگونه یک شرکت سئو خوب پیدا کنیم؟

مراحل انتخاب بهترین شرکت سئو سایت

برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را برای بهینه سازی وب‌سایت خود انتخاب کنید؛ چند مرحله ساده را باید پشت سر بگذارید. اما باید دقت کنید که در همه این مراحل کاملا هشیارانه عمل کنید تا عبارت‌های وسوسه‌انگیز شما را از مسیر منحرف نکنند. مراحل انتخاب بهترین شرکت برای انجام سئو سایت از قرار زیر هستند:

1. تعیین اهداف

نخستین مرحله این است که بر اساس اطلاعات به دست آمده، برای خودتان مشخص کنید که می‌خواهید با استفاده از SEO به چه هدف‌هایی دست پیدا کنید؟ در این مرحله باید به این سوالات پاسخ دهید که چرا قصد بهینه سازی وب‌سایت خود را دارید یا اینکه کلمه‌های کلیدی مورد نظر شما چیست؟ در این مرحله می‌توانید از خدمات مشاوره سئو سایت هم که در شرکت‌های مختلفی به صورت رایگان ارائه می‌شود، استفاده کنید.

2. افزایش اطلاعات

مهم ترین مرحله در این فرایند این است که تا حد امکان اطلاعات خود را درباره ماهیت سئو و کارهایی که باید برای بهینه سازی سایت انجام شود، بالا ببرید. در نتیجه می‌دانید که باید انتظار دریافت چه خدماتی را داشته باشید و مسئولیت‌های متقابل شما و شرکت SEO چیست؟

3. مشخص کردن انتظارات از شرکت سئو

حالا که آگاهی خود را درباره این موضوع بالا برده و اهدافتان را مشخص کرده‌اید؛ زمان آن رسیده که تعیین کنید چه انتظاراتی را از شرکت سئو دارید. برای مثال اگر نیاز دارید که به شکل حضوری یا آنلاین جلسه‌ای را با کارشناسان داشته باشید؛ حتما باید در فهرست انتظارات خود درباره آن بنویسید.

4. مشخص کردن بودجه

در این مرحله باید تعرفه سئو سایت را هم بررسی کنید. در نتیجه می‌دانید که در ازای دریافت چه خدماتی، نیاز به پرداخت چه مقدار پول خواهید داشت. پس می‌توانید بر روی بودجه خود برنامه‌ریزی کنید.

5. بررسی گزینه‌های موجود

حالا زمان آن رسیده تا بر اساس اهداف، انتظارات و میزان بودجه، بهترین گزینه را از میان شرکت‌هایی که از طریق جستجو یا پرسیدن از دیگران انتخاب کرده‌اید، گزینش کنید. برای این کار باید نمونه کارهای هر یک از شرکت‌ها را بررسی کرده و با آن‌ها در طی یک جلسه حضوری یا تلفنی، درباره خدماتشان صحبت کنید. از این طریق می‌توانید گزینه‌های موجود در فهرست خود را رتبه‌بندی کرده و در نهایت به یک جمع‌بندی برسید.

سوالات مهمی که قبل از انتخاب شرکت سئو باید پاسخ آن ها را پیدا کنید

سوالاتی که باید از شرکت سئو بپرسید

همان‌طور که گفتیم یکی از مراحل انتخاب بهترین شرکت برای سئو کردن وب‌سایت شما، این است که در یک جلسه حضوری شرکت کنید یا اینکه با آن‌ها تماس بگیرید. اما شرط اصلی برای به نتیجه رسیدن در این جلسه، این است که بدانید باید درباره چه چیزهایی در طی این جلسه یا تماس تلفنی صحبت کنید. مهم‌ترین سوالاتی که باید بپرسید از قرار زیر هستند:

  • برای رسیدن به هدف از چه روش‌ها و ابزارهایی استفاده می‌شود؟
  • آیا گزارش‌های پیشرفت به طور مرتب برای من ارسال می‌شوند؟
  • چه مدت طول می‌کشد تا سئو سایت من به نتیجه برسد؟
  • آیا وضعیت رقبای من به طور مرتب تحلیل می‌شوند؟
  • فرایند SEO وب‌سایت من چه زمانی آغاز خواهد شد؟
  • برای سرعت بخشیدن به این فرایند، من چه کارهایی باید انجام بدهم؟
  • اگر روش‌ها و ابزارهای انتخاب‌شده برای بهینه سازی سایت اثربخش نبود، چه کار می‌کنید؟
  • در قرارداد سئو سایت چه مواردی ذکر می‌شود؟
  • هزینه بهینه سازی وب‌سایت من چقدر است؟
  • آیا پروپوزال سئو سایت برای من ارسال می‌شود؟

در نهایت باید بگوییم …

انتخاب بهترین شرکت برای بهینه سازی وب‌سایت شما مانند این است که یک موتور قدرتمند را بر روی یک خودروی مسابقه‌ای نصب کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که تا انتهای مسیر هرگز از حرکت نخواهید ایستاد و هر روز در رتبه بالاتری نسبت به روز پیش خود قرار دارید. بهترین شرکت سئو با شما صادق است و همه اطلاعات لازم را خیلی شفاف در اختیار شما قرار می‌دهد. به علاوه همواره تلاش خواهد کرد تا شما را در مسیر درست قرار داده و مناسب‌ترین راه‌حل‌ها را برای رسیدن به اهدافتان ارائه دهد.

سوالات متداول (FAQ)

تعهدات شما در مقابل شرکت سئو چیست؟

برای اینکه شرکت SEO بهتر بتواند وظایف خود را عملی کند؛ نیاز دارد که اطلاعات کاملی را درباره کسب و کار شما داشته باشد. به علاوه شما باید داده‌های مورد نیاز را به موقع به دست این شرکت برسانید تا بتوانید همواره سایت شما را فعال نگه دارد. از سوی دیگر کیفیت پاسخگویی شما به نیازهای مشتری‌هایتان هم در به موفقیت رسیدن فرایند سئو سایت بسیار موثر خواهد بود.

معمولا چقدر طول می‌کشد تا فرایند سئو به نتیجه برسد؟

اگر شرکت درستی را بهینه سازی وب‌سایت خود انتخاب کرده باشید؛ معمولا در طی 3 تا 6 ماه می‌توانید به صفحه اول برسید. البته این بازه زمانی بسته به میزان رقابت موجود در زمینه کاری شما، ممکن است متفاوت باشد.

تعرفه سئو سایت چقدر است؟

هزینه بهینه سازی وب‌سایت بسته به نوع خدماتی که به شما ارائه می‌شود متفاوت است. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که این تعرفه‌ها منطقی هستند یا نه؛ باید در ابتدا فهرست خدمات را بررسی کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =