لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات پشتیبانی سئو سایت

سئو یکی از روش‌های بازاریابی دیجتالی است که بر روی مخاطب هدف هر کسب و کار تاثیر گذار است. به این معنی شما سرمایه گذاری و هزینه‌ای که برای سئو انجام می‌دهید تنها به مخاطبانی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند؛ نشان داده می‌شود. این همان مزیت سئو است که باعث شده به عنوان بهترین و به صرفه‌ترین روش بازاریابی در دنیای نوین شناخته شود. خدمات پشتیبانی سئو سایت، به کسب و کارها کمک می‌کند مسیر پیشرفت خود را آنالیز کنند و نقاط ضعف و قوت استراتژی خود را بررسی و تشخیص دهند و همچنین در صورت بروز مشکل احتمالی، راه حل مناسبی برای آن، در مسیر استراتژی تدوین شده، بیابند. در ادامه بیش‌تر با فرآیند و ماهیت پشتیبانی سئو سایت آشنا خواهید شد. 

منظور از پشتیبانی سئو سایت چیست؟

خدمات پشتیبانی سئو سایت، خدماتی هستند که توسط یک شرکت یا شخص ارائه شده و به کسب‌وکارها کمک می‌کند؛ ترافیک واقعی سایت خود را افزایش دهند. یک پروژه سئو موفق شامل فرآیندی است که سبب می‌شود رتبه یک سایت در نتایج موتورهای جستجو بالاتر از سایر سایت‌ها قرار گیرد. محبوب ترین موتور جستجو گوگل است اما سایر موتورهای جستجو (بینگ ، یاهو و …) نیز الگوریتم‌های منحصر به فرد خود را برای بررسی صفحات وب و نمایش نتایج برتر جستجو دارند. به طور کلی هر شخصی که قصد داشته باشد بازدید سایت خود را بر روی برخی از کلمات کلیدی بهبود بخشد، به پشتیبان سئو سایت نیاز پیدا می‌کند.

با خدمات پشتیبانی سئو سایت، ترافیک واقعی و بازدید کنندگان ارگانیک وب‌سایت خود را افزایش دهید.

پشتیبان سئو کیست و چه وظایفی دارد؟

پشتیبان سئو کیست و چه وظایفی دارد؟

پشتیبان سئو سایت با شناخت کافی از الگوریتم‌های موتورهای جستجو، باعث بهبود سایت شما شده و مشکلات فعلی موجود در سایت را رفع می‌سازد. به طور کلی وظایف یک پشتیبان سئو را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • ممیزی یا حسابرسی سئو: یک پشتیبان سئو سایت باید استراتژی فعلی وب سایت شرکت را بررسی کرده و تجزیه و تحلیل کند؛ که سایت در چه کلمات کلیدی نسبت به رقبا برتری داشته و در کدام قسمت‌ها نیاز به بهبود دارد. آنالیز سئو سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و مشخص کننده فعالیت‌های آینده سایت است که تمامی آن‌ها در راستای افزایش رتبه سایت در گوگل انجام می‌پذیرد. در این مرحله جزئیاتی مانند بک لینک‌های شکسته، عنوان صفحات و متن جایگزین تصویر و… هم بررسی می‌گردد.
 • تجزیه و تحلیل رقبا: تجزیه و تحلیل رقبا شامل تحقیق در مورد لینک‌ها، کلمات کلیدی و محتوای سایت رقبا است که گزارش این تجزیه و تحلیل به پشتیبان سئو سایت کمک می‌کند استراتژی جدیدی تدوین کند. پشتیبان سئو باید با دقت بالا، در مورد رقبای آنلاین و آفلاین کسب و کار شما تحقیق کرده و استراتژی سئو شرکت را بر این اساس تنظیم کند.
 • بهینه سازی Off-page: این نوع بهینه سازی به ایجاد بک لینک‌هایی از سایت‌های دیگر می‌پردازد که این امر به موتورهای جستجو نشان می‌دهد سایت شما معتبر است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه خدمات سئو خارجی سایت مراجعه فرمایید.
 • بهینه سازی On-page: خدمات سئو داخلی بر روی ایجاد تجربه کاربری بهتر و بهینه سازی محتوای صفحه برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارها تمرکز دارد. یک پشتیبان سئو در مورد کلمات کلیدی که دارای حجم جستجوی قوی هستند؛ تحقیق کرده و اطمینان حاصل می‌کند که محتوای درون صفحه پاسخ گوی نیاز کاربر خواهد بود.
 • گزارشات ماهانه: پشتیبان سایت در هر ماه باید یک گزارش کامل به کارفرما تحویل دهد که این گزارش معمولا مواردی مانند ترافیک ارگانیک، نرخ تبدیل و رتبه بندی در نتایج جستجو و … را پوشش می‌دهد.

تعرفه‌ها و قیمت‌ها

شاید تصور کنید هزینه‌ای که برای سئو پرداخت می‌کنید زیاد است و نیازی به انجام آن ندارید اما در واقع در صورت پیاده سازی صحیح قوانین سئو، شاهد بازدهی بالای آن خواهید بود و می‌تواند تمام سرمایه شما را به داخل مجموعه بازگرداند. اگر از یک پشتیبان سئو با تجربه کمک بگیرید و آن شخص یا شرکت بتوانند به شما در جذب بیشتر مخاطب کمک رسانند، نتیجه آن افزایش فروش محصولات و خدمات بوده و رشد تجارت شما را در پی خواهد داشت. تعرفه سئو سایت نرخ ثابتی ندارد و بسته به نوع قرار داد ( سئو ساعتی، سئو ماهانه، سئو پروژه‌ای)، میزان سختی کلمات کلیدی، فعالیت رقبا، بهبودهای مورد نیاز سایت و … متفاوت خواهد بود.

انتخاب پشتیبان سئو حرفه ای

انتخاب پشتیبان سئو حرفه‌ای و کارآمد

انتخاب یک پشتیبان سئو سایت در آینده برای کسب و کار شما تاثیر زیادی خواهد داشت. دانش و تجربه یک سئوکار است که مشخص می‌کند که سایت شما چقدر بهبود پیدا کرده یا چقدر افت می‌کند؛ به همین دلیل برای انتخاب پشتیبان سئو باید جوانب مختلفی را بررسی کنید. چند نکته مهم و کلیدی را در این مورد در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • سئو سحر و جادو نیست. بنابراین از سئوکاری که با قاطعیت در مورد نتایج صحبت کرده و از ترفندهای سئو کلاه سیاه استفاده می‌کند، اجتناب کنید زیرا هیچ تضمینی برای سئو نیست. یک شخص نمی‌تواند به شما اطمینان دهد در عرض یک هفته به نتیجه اول گوگل می‌رسید. برخی از سئوکارها به شما قول پیشرفت سریع سایت را می‌دهند؛ اما این بهبود را با کمک خرید لینک‌های غیر قانونی یا پنهان کردن کلمات کلیدی انجام می‌دهند که در صورت آگاهی گوگل از این تخلفات، سایت شما با مشکل روبه رو خواهد شد.

تضمین نتیجه یا فریب آشکار

فردی که به شمار اطمینان می‌دهد در زمان معینی به نتیجه مشخصی می‌رسید، نه تنها به بهبود جایگاه سایت و کسب و کار شما کمک نمی کند، بلکه باعث افت جایگاه سایت می‌شود.

 • اهداف خود را مشخص کنید و به دنبال شرکت یا شخص با تجربه‌ای باشید که بتواند شما را به اهداف تعیین شده نزدیک کند. آیا به دنبال افزایش فروش محصولات یا رتبه بالا در کلمات کلیدی خاصی هستید؟ تمامی این اهداف را به طور واضح مشخص کرده و به پشتیبان سایت توضیح دهید. تجربه و کارهای قبلی او را مورد بررسی قرار دهید تا پی ببرید تا چه حد در پروژه‌های خود موفق عمل کرده‌اند.
 • زمان ارائه کار از جمله مهم‌ترین نکاتی است که باید در طول جلسات اولیه به آن بپردازید. با بررسی پروژه‌های قبلی پشتیبان سئو و صحبت با کارفرماهای آن‌ها، متوجه خواهید شد که آیا آن پشتیبان سایت در زمان تعیین شده کارهای خود را تحویل می‌دهد یا خیر.

انواع خدمات پشتیبانی سئو

همانطور که اشاره شد پشتیبان سئو وظایف مختلفی را بر عهده دارد که با انجام آن‌ها، زمینه پیشرفت و رشد هر کسب و کاری را فراهم می‌سازد. یک سئوکار به الگوریتم‌های گوگل تسلط کافی را داشته و تمامی خدمات خود را بر پایه دانش خود پیاده می‌کند.

پشتیبانی بهینه سازی و سئو داخلی سایت

پشتیبانی بهینه سازی داخلی سایت 

در خدمات سئو داخلی سایت به مشکلات موجود در سایت پرداخته و شامل بهینه سازی عناوین و متا تگ‌ها، تولید و سئو محتوا، ویرایش لینک‌های شکسته و …. است. در ادامه در مورد تمامی این موارد به تفصیل توضیح داده شده است.

 • عنوان و متا دیسکریپشن از جمله عواملی است که منجر به بالا رفتن رتبه یک صفحه خاص در گوگل می‌شود و علاوه بر آن هنگامی که کاربر عبارتی را سرچ کند، آن توضیحات را مشاهده خواهد کرد. وجود عنوان و توضیحات جذاب سبب می‌شود کاربران تمایل پیدا کنند بر روی لینک سایت شما کلیک کرده و به صفحات مختلف سایت هدایت شوند. در اصل شما با این توضیحات، یک خلاصه کلی از محتوای داخل صفحه ارائه می‌دهید تا بتوانید نظر مخاطب را جلب کنید.
 • از دیگر عوامل مهم سئو داخلی، بهینه سازی محتوای موجود در سایت است که با معیارهای مختلفی بررسی می‌شود. یک محتوای جامع باید بتواند نیاز کاربر را پوشش داده و اطلاعات مورد نیاز او را در اختیارش قرار دهد.
 • محتواهای موجود در سایت شما نباید از جای دیگری کپی شود. ممکن است گوگل به دلیل محتوای کپی، امتیازی منفی برای شما در نظر بگیرد که این امتیاز سبب افت رتبه سایت می‌گردد.
 • بررسی لینک‌ها: پشتیبان سئو تمامی لینک‌های موجود در سایت شما را بررسی کرده و لینک‌های شکسته را ویرایش می‌کند. نام لینک‌ها و آدرس هر صفحه هم حائز اهمیت است که یک سئوکار به شما در نحوه تنظیم آن‌ها مشاوره خواهد داد.
 • تمام تصاویر موجود در سایت باید بهینه شده باشند و وقت زیادی برای لود شدن آن‌ها هدر نرود. در صورت دیر لود شدن صفحه، کاربر سایت شما را ترک خواهد کرد.

بررسی عنوان سئو، توضیحات سئو، جامعیت محتوا، لینک سازی های داخلی و لینک‌های شکسته، بهینه سازی متن جایگزین تصاویر از موارد پشتیبانی سئو داخلی است.

پشتیبانی سئو خارجی سایت

موارد پشتیبانی سئو خارجی سایت

در کنار سئو داخلی، خدمات سئو خارجی سایت وجود دارد که پیاده سازی صحیح آن، باعث افزایش رتبه صفحات می‌گردد. این سئو به اقداماتی گفته می شود که خارج از وب سایت شما انجام شده تا بر رتبه بندی سایت در نتایج موتورهای جستجو تأثیر مثبت بگذارند. بک لینک، شبکه اجتماعی و تبلیغات از جمله مواردی است که در سئو خارجی مورد توجه قرار می‌گیرد.

 • قلب سئو خارجی را بک لینک ها تشکیل می‌دهند. موتورهای جستجو از بک لینک‌ها متوجه می‌شوند که آن صفحه ارزشمند است؛ بنابراین سایتی که دارای بک لینک‌های با ارزش زیاد است معمولاً رتبه بهتری نسبت به سایتی با بک لینک کمتر دارد.
 • یک سایت می‌تواند به صورت طبیعی لینکی به سایت شما ایجاد کند، یا خود شما با پرداخت هزینه در سایت‌های بزرگ به تبلیغات بپردازید و با کمک آن افراد بیشتری را به کسب و کار خود آشنا سازید.
 • امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند و اغلب افراد جامعه از یک یا چند شبکه اجتماعی بهره می‌برند. فعالیت یک شرکت در داخل شبکه ‌های اجتماعی منجر به افزایش اعتبار برند شده و خود نوعی بک لینک خارجی ارزشمند محسوب می‌شود.

بررسی دوره ای بک لینک‌ها و آنالیز میزان تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی از مواردی است که در بخش پشتیبانی سئو خارجی انجام می‌شود.

موارد پشتیبانی تکنیکال سایت 

بهینه سازی سایت به موارد سئو داخلی و خارجی، محدود نمی‌شود و نوع دیگری از آن هم وجود دارد که به همان نسبت دارای اهمیت است. سئو تکنیکال به مواردی مانند بهینه سازی سرعت، کدنویسی سایت، تهیه ssl، بهینه کردن حالت موبایل و … پرداخته و به سایت کمک می‌کند بدون هیچ مشکلی در نتایج برتر موتورهای جستجو بدرخشد.

 • سرعت لود یا زمان لازم برای نمایش کامل محتوا در یک صفحه در لیست ده فاکتور مهم در سئو قرار داد و پرداختن به آن، سبب بهبود شرایط هر سایتی خواهد شد. سرعت سایت به عوامل مختلفی بستگی داشته که یک پشتیبان سئو باید به تمامی آن‌ها تسلط داشته باشد و در صورت افت سرعت، موارد و عوامل تاثیر گذار را بررسی کند و مشکل را برطرف نماید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به صفحه خدمات افزایش سرعت سایت مراجعه فرمایید.
 • بیشتر کاربران برای سرچ و انجام خریدهای آنلاین خود از گوشی استفاده می‌کنند. بنابراین سایت شما هم باید به گونه‌ای باشد که به راحتی داخل صفحه نمایش تلفن‌های همراه به نمایش درآید. این مورد به اندازه سرعت لود صفحه اهمیت داشته و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. و در صورت بروز مشکل و ارور Mobile-friendly به سرعت آن را رفع کرد.
 • در سئو تکنیکال باید وضعیت فایل txt بررسی شده تا متوجه شوید چه صفحاتی در گوگل ایندکس می‌شوند و چه صفحاتی نو ایندکس هستند. فایل Robots.txt به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا صفحات مختلف موجود در سایت را ایندکس کنند.
 • پرداختن به نقشه سایت هم خالی از لطف نخواهد بود. نقشه سایت تمام صفحات قرار گرفته در سایت را با ایجاد فایل XML به موتورهای جستجو معرفی می‌کند.
 • گاهی اوقات صفحاتی در سایت وجود دارند که محتوای آن‌ها حذف شده و کاربر پس از مراجعه به لینک با خطای 404 روبه‌رو می‌گردد. پشتیبان سایت این صفحات را ریدایرکت کرده و یا یک صفحه 404 اختصاصی قرار می‌دهد تا کاربر را به صفحات دیگر هدایت کند.

پشتیبانی سئو محلی سایت

پشتیبانی سئو محلی سایت

سئو محلی به مشتریان محلی هر تجارتی این امکان را می‌دهد که کسب و کارهای اطراف خود بشناسد، در نتیجه افرادی که در اطراف شرکت شما حضور دارند پس از سرچ و مشاهده سایت، با شرکت آشنا شده و در صورت تمایل از خدمات آن استفاده می‌کنند. برخی از کسب و کارها به این موضوع اهمیتی زیادی داده و ترجیح می‌دهند وقت کافی به سئو محلی اختصاص دهند. برای کسب رتبه بهتر در سئو محلی مواردی مختلفی مانند ثبت درست آدرس و شماره تلفن و موقعیت کسب و کار بر روی نقشه، باید انجام شود. همچنین استفاده از تکنیک‌های افزایش و بهبود جایگاه به صورت مرتب و دوره ای. 

همان طور که تا به اینجا توضیح داده شد. یک سایت از جنبه‌های مختلفی به صورت مرتب و دوره‌ای باید مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار بگیرد تا بتوانید همیشه در جایگاهی که با زحمت و صرف هزینه به دست آورده است بماند. در غیر این صورت رقبا با شناخت نقاط ضعف و بهبود آن موارد در سایت خودشان، جایگاه شما را به دست خواهند گرفت. زیرا گوگل برای وب سایت‌هایی ارزش قائل است که به کاربرانشان ارزش دهند. در صورت استفاده از خدمات پشتیبانی گروه لاک پشت، نه تنها جایگاه خود را از دست نخواهید داد بلکه با راه حل های خلاقانه ما، آن را بهبود خواهید داد.در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید به صفحه مشاوره حرفه ای سئو سایت مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

سئو به عنوان به صرفه ترین روش بازاریابی، دارای بیش‌ترین ماندگاری اثر است. اما بعد از مدتی به علل متفاوتی مانند فعالیت رقبا و یا تغییر الگوریتم های گوگل، جایگاه شما دچار افت بشود. در صورت استفاده از خدمات پشتیبانی سئو، از افت جایگاه سایت خود جلوگیری کرده اید.

به همان نسبت که حیطه های سئو گسترده و متعدد است؛ حیطه های پشتیبانی آن هم متعدد است. بنابراین در تمام حیطه ها مانند سئو داخلی، محلی، خارجی و تکنیکال باید از این خدمات استفاده کنیم.

تجزیه و تحلیل رقبا، ممیزی یا حسابرسی فرایند اجرای استراتژی سئو، بررسی تمامی موارد سئو داخلی و خارجی و ارائه گزارش ماهیانه از فعالیت های صورت گرفته و جایگاه و وضعیت سایت از جمله وظایف پشتیبان سئو است.

با توجه به گستردگی سئو و خدمات آن، بیان دقیق قیمت و هزینه پشتیبانی سئو ممکن نیست و بسته به نیازها و درخواست های کارفرما دارد که قصد انجام و اجرای چه مواردی را دارد. بنابراین بعد بررسی دقیق و آنالیز سایت و بررسی خواسته های کارفرما امکان بیان قیمت دقیق وجود دارد.

سوالات متداول