لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت مانند چکاب می‌باشد، چکاب و آزمایش هر چند وقت یک بار هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه مفید هم است، آنالیز سایت نیز مانند چکاب از به وجود آمدن مشکلات بزرگ جلوگیری می‌کند. در ادامه به توضیحات این موارد می‌پردازیم و سعی می‌کنیم چند ابزار کارآمد را برای این آنالیز و تست‌ها معرفی کنیم تا به صورت دقیق‌تری آنالیز سایت خود را انجام دهید. همچنین گروه لاک پشت در زمینه آنالیز سئو سایت شما از صفر تا صد فعالیت می‌کند برای اطلاعات بیشتر و یا سفارش با ما تماس بگیرید.

در آنالیز سئو سایت گروه لاک پشت تمامی موارد زیر بررسی و تحلیل خواهند شد.

ارزش دامنه

بررسی سایت مپ

امنیت سایت

واکنش گرایی

بررسی و تدوین استراتژی سایت

بررسی کیفیت محتوا

بررسی robots.txt

بررسی لینک سازی داخلی و خارجی

بررسی جایگاه کلمات کلیدی سایت

تحلیل و آنالیز سرعت سایت

تحلیل و آنالیز کدنویسی سایت

بررسی لینک‌های شکسته و 404

پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز در فرم زیر متخصصان لاک پشت در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت تا اطلاعات تکمیلی و نهایی را از شما دریافت کنند. خدمات آنالیز سئو سایت بین 4-6 روز کاری انجام می‌شود و سپس در یک جلسه آنلاین یا حضوری تمامی موارد از جمله : لینک های داخلی و خارجی، سرعت سایت، استراتژی سئو، لینک شکسته و 404، بک لینک مخرب، عناوین سئو، بررسی محتوا یونیک غیر کپی، بررسی کلمات کلیدی و… را در اختیار شما قرار خواهیم داد، در ضمن به همراه این پکیج آنالیز سئو سایت یک مشاوره 30 دقیقه‌ای هدیه گروه لاک پشت به شما خواهد بود.

راهنمای مطالعه

آنالیز سئو سایت

بدون ارزیابی درست، ما هرگز متوجه نمی‌شویم که آیا در مسیر درستی هستیم یا خیر. در این مقاله آموزشی تصمیم داریم راه و روش آنالیز سئو سایت را آموزش دهیم و بدانیم کاربران چه نقشی در ارتقا سایت ما دارند. تقریبا هر راهنمای وب‌سایت به شما می‌گوید که می‌توانید عملکرد یک سایت را با انجام هر یک یا همه این اقدامات ارزیابی کنید:

  • اجرای ارزیابی SEO
  • تست سرعت وب‌ سایت
  • تحلیل عملکرد رقبا
  • تحلیل ترافیک وب سایت

این روش‌ها و اقدامات اشتباه نمی‌کنند، در ادامه این روش‌ها را توضیح می‌دهیم. اما ما گمان می‌کنیم که سرعت وب‌سایت‌، SEOو عملکرد رقبا و تحلیل ترافیک تنها بخشی از داستان پشت عملکرد وب‌سایت‌تان را بیان می‌کنند. قطعه گم شده در تحلیل و آنالیز سایت شما درک بازدید کنندگان، کاربران و مشتریان شما است و چیزی را که به بخاطرش به صفحات شما ﺁمده‌اند و سایت شما اطلاعات را به ﺁن‌ها می دهد. بنایراین ﺁن‌‌ها فقط وارد سایت بهینه‌شده‌تان نمی‌شوند، بلکه در ﺁن می‌مانند، و از ﺁن استفاده می‌کنند و باز می‌گردند. این جایی است که راهنمای ما شروع می شود.

آنالیز-سایت

آنالیز سئو وب سایت چیست؟

آنالیز یا تحلیل سایت به معنی درک نقاط ضعف و قوت یک سایت می‌باشد. در تحلیل سئو وب سایت کلیه نکاتی که برای بهبود و بهینه‌سازی سایت نیاز است، در نظر گرفته می‌شوند و همچنین نکاتی که باعث کاهش رتبه سایت می‌شود، مشخص شده تا حذف شود. آنالیز سئو سایت، روش ﺁزمایش و تحلیل عملکرد وب‌سایت در ارتباط با SEO ، سرعت، رقابت و ترافیک است.
هر سایتی می‌تواند از برخی روش‌‌های تحلیل بهره ببرد در صورتی که از نتایج ﺁن برای بهبود سایت استفاده شود. برای مثال، کاهش اندازه صفحه برای افزایش سرعت کلی یا بهینه کردن صفحه فرود (لندینگ پیج) با افزایش میزان ترافیک سایت و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری.

رویکرد کاربر محور در آنالیز سئو وب سایت

همه ما می‌توانیم بپذیریم که داشتن سایتی که در گوگل رتبه خوبی دارد، سریع امکان پذیر نیست و مشکلات عمده‌ای دارد. همچنین می‌توانیم بپذیریم که چشم انداز رقابتی شما نیز برای کسب و کارتان بسیار مهم است تا ترافیکی که به سایت شما می‌رسد را به حداکثر برسانید. تحلیل سایت استاندارد به شما کمک می کند به همه موارد فوق دست پیدا کنید.

با یک اخطار: این به شما مزیت رقابت روشنی نمی‌دهد. چون رقبای شما هم دارند این کار را انجام می‌دهند، همه ﺁن ها به یک سیستم SEO، عملکرد و ابزارهای ترافیکی که شما استفاده می‌کنید، دسترسی دارند. اما در اینجا شکل دیگری از بصیرت وجود دارد که شما می‌توانید از ﺁن استفاده کنید و ۱۰۰٪ برای وب سایت شما منحصر به فرد است:

1. دیدگاه کاربران

پیدا کردن اینکه کاربران چطور به سایت رسیدند، چطور دارند این را تجربه می‌کنند، چیزی که آن‌ها از سایت شما می‌خواهند چیست؟ چه چیزی برای ﺁن‌ها کارآمد است یا کاربردی ندارد؟ و… . این موارد به شما بینش کلی گرایانه‌ای را می‌دهد که یک تجربه عالی کنید زیرا شما به افرادی که هر روز به سایت شما مراجعه می‌کنند، نیاز دارید.

نکته-آنالیز-سایت

۴ نوع دیگر از تحلیل وب سایت های سنتی (بر اساس گزارش گوگل)

تحلیل وب سایت سنتی تقریبا به ۴ دسته تقسیم می شود:
1. بهینه سازی موتور جستجو یا سئو
2. سرعت
3. رقابت
4. ترافیک

اقدامات-متداول-سئو

آنالیز سئو سایت از لحاظ بک لینک

تجزیه و تحلیل بک لینک های وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا پی ببرید که کدام صفحات به سایت ‌تان پیوند می ‌یابند و کدام یک از ﺁن ‌ها را می ‌توانید به ﺁن متصل کنید، و نمایه ‌تان را با رقبای خود مقایسه کنید. بیشتر ابزار های SEO دارای ویژگی تحلیل بک لینک های داخلی ( Moz, Ahrefs, MajesticSEOو غیره) هستند، اما می‌توانید فهرستی از بک لینک های خود را در کنسول جستجوی گوگل بیابید.

ارزیابی های “سئو” در صفحه

ارزیابی سئو در صفحه به شما کمک می‌کند تا وب سایت خود را برای مشکلات فنی مشترک که می توانند بر عملکرد موتور جستجو تاثیر بگذارند، بررسی کنید، مانند برچسب‌های [عنوان] مفقود شده یا لینک دهی‌ها و لینک‌های 404 یا شکسته شده. این نوع تحلیل معمولا با استفاده از ابزار تخصصی انجام می‌شود. برخی از ﺁنها برای ارائه پیشنهادات مفید (باید توجه داشته باشید که گوگل کنسول یکی از بهترین ابزار‌های گوگل می‌باشد. ) خودکار هستند. در حالی که باقی آن‌ها بسیار سفارشی هستند و به شما در انجام تحلیل‌های پیشرفته ( مانند Screaming Frog یا ahref ) کمک می کنند.

آنالیز رتبه بندی سایت

تحلیل رتبه بندی موتور جستجو به شما نشان می‌دهد که سایت شما در کجا با کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ ظاهر می شود. بعضی از ردیاب‌ها عملکرد سایت شما را بر اساس یک کلمه کلیدی با انتخاب شما (مانند Serpbook) محاسبه می کنند، در حالی که سایرین همه کلید واژه‌های یافت شده‌ای را که برای ﺁن ها رتبه بندی می‌کنید را نیز به شما نشان می‌دهند (برای مثال،  Ahrefs). معمولا این ابزارها نشان می‌دهد که وب‌سایت شما در مکان‌های مختلف (مانند ایالات متحده ﺁمریکا در مقابل بریتانیا) و در دستگاه‌های مختلف (مانند دسکتاپ در مقابل تلفن همراه) چگونه کار می‌کند.

سرعت وب سایت

دو مشکل اصلی در وب سایت‌ها با بارگیری کند وجود دارد: کاربران ﺁنها را دوست ندارند، و در نتیجه، موتورهای جستجو نیز از ﺁنها استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل است که تست سرعت، دومین حوزه کلیدی تحلیل وب سایت است. یک قانون کلی خوب جمع ﺁوری اطلاعات درباره سرعت صفحه وب است (برای مثال، چه عناصری از ﺁن بسیار کند، خیلی بزرگ و غیره است.)

سپس استفاده از اطلاعات به عنوان نقطه شروع برای سریع‌تر کردن سایت است. ابزارهای رایگان بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای آنالیز سرعت وب سایت استفاده کنید: گوگل نقطه شروع خوبی است و به شما معیارهای سرعت کلیدی مانند نقاشی با محتویات اولیه (FCP) را نشان می‌دهد که زمان ﺁن است که یک مرورگر نمایش محتوا را شروع کند:

کاربرد آنالیز سئو سایت

تحلیل آنالیز سئو سایت به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که ﺁیا سایت شما کند، سریع یا متوسط است یا خیر. همچنین به شما این امکان را می‌دهد علت ﺁن را تشخیص دهید. بنابراین می توانید بطور جداگانه موبایل و دسکتاپ را تست کنید، امتیاز کلی عملکرد و یک شکست رنگ کد شده در نواحی اصلی و شدت مسائل گزارش شده را دریافت کنید. با تحلیل معیار‌های کلیدی مانند حجم صفحه، زمان بارگذاری، درخواست های http، فشرده سازی تصویر و حافظه پنهان مرورگر، شما می توانید داده‌هایی را که برای سرعت بخشیدن به سایت خود نیاز دارید، دریافت کنید و به کاربران خود تجربه ای سریع تر بدهید.

 اما باید توجه کنید که آنالیز سئو سایت تنها به سرعت آن سایت منتفی نمی‌شود بلکه موارد زیادی وجود دارد که شامل : آنالیز لینک سازی داخلی و خارجی، لینک شکسته شده، لینک 404، بک لینک مخرب، سرعت سایت، طراحی و معماری صفحات، بررسی نقشه سایت و فایل ربات سایت، بررسی استراتژی سایت، بررسی کلمات کلیدی، واکنش گرایی، تحلیل و آنالیز محتوا و…

ابزارهای آنالیز سئو رقبا 

تقریبا تمامی کسب و کارهای ﺁنلاین رقیب هایی دارند که محصولات، خدمات یا تجربیات مشابهی را به مخاطبین هدف ارائه می کنند. تجزیه و تحلیل رقابتی، روشی است برای شناسایی و تحلیل شرکت های رقیب، کمی کردن تهدیدات ﺁن ها و شناسایی فرصت ها و مزایایی که می تواند به طور منحصر به فرد در کسب و کار شما به کار برده شود. رقبای جستجوگر، بخش کلیدی تحلیل SWOT(قدرت ها، ضعف ها، فرصت ها، تهدید ها) هستند. برای کسب و کارهای ﺁنلاین، تحلیل رقبا را می‌توان به دو پرسش اساسی تقسیم کرد:
• محصولات/خدمات ما در مقایسه با سایر محصولات در مدت معین چگونه است؟
• رقبای ما از نظر پیام رسانی چه می کنند؟
پژوهش‌های دستی روشی مؤثر برای جمع ‌ﺁوری و تحلیل داده ‌های مربوط به وب‌سایت رقیب است. شما می توانید خیلی ساده با ضبط چند نکته کلیدی و نکته های SWOT در صفحه گسترده برای مقایسه ﺁسان شروع به کار کنید. ابزارهای تحلیل رقابت کنندگان مانند سایت های SEMRush یا شبیه ساز وب، می توانند به شما کمک کنند تا در مورد وب سایت های مشهور رقبا (حجم ترافیک) و اینکه مشتریان چگونه ﺁنها را (منبع ترافیک) پیدا می کنند، آگاهی لازم را بدست آورید.

ابزارهای آنالیز ترافیک سایت

آنالیز ترافیک به شما کمک می‌کند تا حجم و فعالیت بازدید کنندگان سایت خود را کنترل کرده و موفق‌ترین صفحات و تکنیک‌های تولید ترافیک خود را تعیین کنید. با دانستن اینکه از کجا ترافیک سایتی شروع میشود، چقدر صفحات شما پرطرفدارند که به منابع ترافیکی بهتر تبدیل میشوند، جایی که در وب سایتتان مشتریان بالقوه خود را از دست می دهید، به شما کمک می کند تا فعالیت های بازاریابی موفق را دو چندان کرده و منابع را بر اساس ﺁن سرمایه گذاری کنید. بیشتر سایت‌ها از ابزارهای سنتی تجزیه و تحلیل مثل گوگل برای اندازه‌گیری ترافیک وب سایت‌ها استفاده می کنند. اما گزینه های محبوب بسیاری وجود دارد مانند Matomo و تحلیلگرهای وب باز (OWA).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =