لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات سئو داخلی سایت

سئو داخلی به مجموعه قوانین، فعالیت‌ها و استراتژی‌هایی گفته می‌شود که رعایت و تلاش برای بهبود آن‌ها، می‌تواند سایت شما را برای بازدیدکنندگان جذاب‌تر کند؛ به طبع موتور جستجو گوگل جایگاه بالاتری به صفحه محبوب شما داده و آن را در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌دهد. سئو داخلی تنها یکی از بخش‌های سئو است که پرداختن به آن می‌تواند موجب ارتقا چشمگیر صفحه شما شود. در این مطلب نکات بسیار جذاب و کاربردی می‌آموزید که به‌طور چشمگیری در ارتقا سایت شما موفق است.

سئو داخلی
راهنمای مطالعه

استراتژی های سئو داخلی

بررسی تکنیک‌ها و خدمات سئو داخلی سایت

سئو داخلی (on page seo یا on site seo) شامل فعالیت‌هایی مانند انتخاب کلمات کلیدی مناسب، ایجاد لینک داخلی، قرار دادن متا تگ‌ها، سئو عکس و تولید محتوای جذاب است. انجام درست هر یک از این موارد می‌تواند سایت شما را یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر کند.

خدمات سئو خارجی (off site seo) نیز تکمیل کننده سئو داخلی است. شامل لینک سازی خارج از سایت شما و فعالیت‌هایی که در کنترل کامل شما قرار ندارند، می‌شود. البته این کار به سایت شما و درک بیشتر موتور جستجو از آن نیز کمک می‌کند. به این ترتیب ممکن است گوگل، شما را به‌عنوان یک منبع اطلاعات خوب شناسایی کند. این می‌تواند در کنار سئو داخلی مناسب، کمک بسیار بزرگی به رتبه صفحه شما کند. اما قدم اصلی، شناخت صحیح تکنیک‌های سئو داخلی موفق برای شروع کار است. در ادامه به بیان موارد سئو داخلی سایت می پردازیم:

 انتخاب مناسب ترین url

انتخاب درست ترین URL

یو آر ال (URL) همان آدرس سایت و صفحه محتوای شما است و انتخاب مناسب آن، به‌طور موثری دسترسی صفحه شما را برای بازدیدکنندگان راحت‌تر می‌کند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که:

 • هرچه URL انتخاب شده کوتاه‌تر باشند، رتبه بهتری در موتور جستجو می‌گیرند.
 • آدرس‌های زیاد و طولانی در URL می‌توانند موتور جستجو و کاربران سایت شما را گمراه کنند.
 • استفاده از موضوع محتوا و کلمه کلیدی در نوشتن URL می‌تواند به سئو آن کمک کند.
 • URLهای انگلیسی دارای مزیت‌های بیشتری نسبت به نوع فارسی آن‌ها هستند؛ ازجمله مزایای URL انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کاربرپسندتر و کوتاه‌تر بودن، یادآوری و تایپ آسان‌تر برای کاربر، ایندکس سریع‌تر و افزایش سرعت‌ بالا آوردن سایت و عدم ایجاد اختلال در ابزارهای سئو سایت. اما از لحاظ سئویی هیچ تفاوتی ندارد.

نکاتی در باب نوشتن URL: توجه داشته باشید کلمات در URL با (-) از هم جدا می‌شوند؛ بنابراین اشتباهاً از (_) برای فاصله‌گذاری استفاده نکنید. همچنین دقت کنید که هر اسلش (/) یک فولدر جدید می‌سازد. برای درک بهتر آنچه گفته شد، به URL ساختگی زیر دقت کنید که از سه بخش تشکیل‌شده است: https://lockposht.com/seo/on-page-seo/نکته مهم هنگام نوشتن یو آر ال ها

عنوان سئو صفحه (page title)

عنوان سئو، یکی از نشانه‌های یک محتوای عالی است. یک نویسنده کار بلد، می‌تواند در کمتر از 1 ثانیه، با یک عنوان جذاب دل کاربر را ببرد و به انتخاب اول وی تبدیل شود. این امر به محتوای شما شانس دیده شدن می‌دهد. اما علاوه بر جذابیت عنوان، استفاده از کلمه کلیدی در آن نیز یکی از مهم‌ترین نکات سئو است. رعایت این نکته می‌تواند به صفحه و محتوای شما ارزش بالایی بدهد و قابلیت شناسایی محتوا از جانب موتور جستجو را افزایش یابد. انتخاب کلمه کلیدی مناسب، اهمیت زیادی در شناسایی سریع‌تر و اضافه شدن به صفحه اول نتایج جستجو دارد. این می‌تواند عنوان را با کلیت محتوا کاملاً مرتبط و هماهنگ کند. برای مثال، دقت کنید که کلمه کلیدی محتوای ما در عنوان نیز آمده است.

تاثیر توضیحات متا

متا تگ دیسکریپشن

دیسکریپشن‌ (description) می‌تواند از مهم‌ترین فعالیت‌های سئو داخلی باشند که بازدیدکنندگان را به داخل صفحه فرا می‌خوانند. زمانی که کاربر یک کلمه کلیدی را در گوگل وارد می‌کند؛ صفحاتی از چندین سایت در لیست نتایج قرار می‌گیرند که انتخاب از میان آن‌ها در کمتر از یک ثانیه انجام می‌شود. بعد از عنوان جذاب محتوا، دیسکریپشن همان چیزی است که به کاربران انگیزه ورود به صفحه شما را می‌دهد.

نکته مهم هنگام نوشتن توضیحات متا

دقت کنید که همواره عنوان جذاب می‌تواند برنده رقابت باشد، اما نگاه تیزبین کاربر به‌طور همزمان در متا تگ‌ها نیز در چرخش و جستجو است. اگرچه متا تگ‌ها مانند گذشته در سئو سایت اهمیت ندارند؛ اما می‌بینیم که همچنان کاربرد خود را برای کاربران حفظ کرده‌اند و نمی‌توان از اهمیت آن‌ها غافل شد. متا تگ مناسب می‌تواند باعث افزایش ترافیک سایت یا افزایش CTA شود و افراد بیشتری را به صفحه شما دعوت کند. بهتر است شروع متن دیسکریپشن با کلمه کلیدی باشد تا به ارتقاء رتبه سایت نیز کمک کند.

سئو محتوا

سئو محتوا به مجموعه فعالیت‌ها و استراتژی‌هایی گفته می‌شود که در متن و محتوا به کار گرفته شده است. محتوا باید کاملاً مطابق با آنچه باشد که کاربر به انتظار آن نشسته است و صفحه شما را زیر و رو می‌کند؛ وگرنه در کمتر از 8 ثانیه از صفحه شما خارج می‌شود و فاتحه محتوای شما خوانده است. توجه داشته باشید که اگر سئو محتوای شما ضعیف باشد؛ هرچقدر هم که مطلب مفید و کاربردی باشد، به گورستان محتواهای بی بازدید و طردشده منتقل می‌شود.

اهمیت هدینگ ها یا عناوین

 • رعایت هدینگ‌ها (Title Tags؛ h1 تا h6): هدینگ‌ها به زیر عنوان‌های محتوای شما گفته می‌شوند که H1 تا H6 را شامل می‌شوند. اهمیت زیر عنوان‌ها در افزایش انگیزه کاربر و برانگیختن کنجکاوی مخاطب، بسیار زیاد است و دست‌کمی از عنوان ندارد. درواقع عنوان اصلی، مخاطب را به داخل صفحه می‌کشاند و ادامه کار را به زیر عنوان‌ها می‌سپارد تا هرچقدر می‌توانند، کاربر را در سایت نگه‌دارند. به‌این‌ترتیب، زیر عنوان‌های جذاب می‌توانند 8 ثانیه طلایی را از آن خود کنند و محتوای شما فرصت بیشتری برای عرض‌اندام پیدا می‌کند.
 • جلوگیری از تکرار مکرر کلمه کلیدی: شاید تا به حال درباره چگالی کلمه کلیدی چیزی به گوشتان خورده باشد. چگالی کلمه کلیدی به درصد استفاده از کلمه کلیدی به نسبت تعداد کل کلمات محتوا گفته می‌شود. چگالی کلمه کلیدی از مهم‌ترین مسائل سئو محتوا است و تأثیر بسیار زیادی در رتبه محتوا و سایت دارد. کلمه کلیدی معمولاً با توجه به آنچه در ذهن مخاطب می‌گذرد، انتخاب می‌شود. اما دفعات استفاده از عبارت کلیدی در کل متن، بحث کاملاً جدایی است که عدم دقت به آن می‌تواند محتوای شما را از عرش به فرش بکشاند. مناسب‌ترین چگالی برای عبارت‌های کلیدی، بین 1 تا 3 درصد از کل محتوا است.

فرمول استفاده از کلمات کلیدی

طبق فرمول زیر می‌توانید چگالی کلمات کلیدی محتوای خود را محاسبه کنید:

چگالی =(Nkr/Tkn*100)

تعداد تکرار کلمات کلیدی در کل محتوا=Nkr

تعداد کل کلمات محتوا=Tkn

اگر عبارت کلیدی از 2 یا چند کلمه ساخته‌شده باشد؛ تعداد تکرار عبارت کلیدی در کل محتوا (Nkr) در تعداد کلمات موجود در عبارت کلیدی ضرب می‌شود و جواب به‌دست‌آمده، در فرمول به‌جای Nkr قرار می‌گیرد. به یک نکته بسیار مهم دقت کنید. استفاده از تعداد زیادی کلمه کلیدی در یک پاراگراف می‌تواند به سئو صفحه شما لطمه وارد کند و رتبه آن را کاهش دهد. بنابراین، عبارت‌های کلیدی را در کل محتوا پخش‌کنید.

محتوا جدید و جذاب برای سئو

 • محتوای جذاب و کاربردی: محتوای شما در واقع راه ارتباط شما با کاربران است. این ارتباط اگر خشک و سرد باشد، برای مخاطب شما کسل کننده می‌شود و از خواندن ادامه مطلب خودداری می‌کند. بنابراین، طرز بیان شما می‌تواند انگیزه ادامه دادن کاربر و اسکرول کردن به سمت پایین‌تر متن باشد. فراموش نکنید که محتوای شما همواره باید چیز جدیدی برای گفتن داشته باشد و تکرار آنچه کاربر شما می‌داند، نباشد. درواقع کاربران در جستجوی مطلب جدید و جالب به سایت شما رسیده‌اند؛ بنابراین، آن‌ها را ناامید نکنید.
 • استفاده از علائم نگارشی: علائم نگارشی همواره به درک بهتر و درست‌تر متن کمک می‌کنند. مصداق معروف استفاده درست از علائم نگارشی را به یاد دارید؟ استفاده از علائم نگارشی به همین اندازه می‌توانند در مرگ و زندگی سئو محتوای شما اهمیت داشته باشند:
  بخشش لازم نیست؛ اعدامش کنید.
  بخشش؛ لازم نیست اعدامش کنید.
 • جلوگیری از غلط املایی: سایت شما می‌تواند به‌عنوان یک مرجع و منبع مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب، وجود غلط املایی در آن، مانند وجود غلط املایی در متن یک کتاب معتبر و محبوب است و به همان اندازه می‌تواند دانش نویسنده را نزد کاربران زیر سؤال ببرد.

تاثیر تصاویر بهینه و خلاقانه در سئو

 • استفاده از تصاویر: استفاده از تصاویر، به صفحه و نوشته شما جذابیت بیشتری می‌دهد. وجود تصاویر مرتبط با محتوا علاوه برافزایش درک کاربر از مطلب، یادآوردن آن را نیز راحت‌تر می‌کند. توجه داشته باشید که استفاده از تصاویر بی‌کیفیت و بی‌ارتباط، بر بازدید محتوای شما اثر منفی می‌گذارد.
 • بهینه‌سازی تصاویر: تصاویر مناسب را در جای مناسبی قرار دهید که به درک درست مخاطب شما کمک کند؛ این نکته در حفظ حضور مخاطب شما در صفحه، بسیار مؤثر است. توجه داشته باشید که انتخاب نام تصویر نیز در دیده شدن صفحه شما اهمیت دارد. افراد بسیاری هستند که در صفحه گوگل، با باز کردن قسمت Image به یافتن آنچه در ذهن دارند می‌پردازند. انتخاب نام مناسب و مرتبط با کلمه کلیدی می‌تواند به یافته شدن آن توسط گوگل و ورود کاربر به صفحه شما کمک کند.
 • لینک سازی داخلی: قرار دادن لینک در محتوا، دقیقاً همان هدفی است که شما را به تولید محتوا در اصفهان و یا هر شهر دیگر ترغیب می‌کند. درواقع شما محتوا را به این جهت می‌نویسید که کاربر را به سمت کلیک کردن بر روی لینک‌های داخلی سوق دهید. یک نویسنده حرفه‌ای می‌داند چطور درباره یک موضوع صحبت کند و کاربر را قبل از اینکه متوجه شود چه اتفاقی افتاده است، به صفحه لندینگ بکشاند.
 • تشویق کاربران به کامنت گذاری: کامنت گذاری مخاطبان و کاربران سایت شما، به گوگل این سیگنال را می‌دهد که سایت زنده و فعال است و برای مخاطبان مفید بوده است. البته توجه داشته باشید که کامنت های سرسری مانند «بسیار خوب» نمی‌توانند موتور جستجو را فریب دهند. کامنت گذاری کاربران یکی از روش‌های بازاریابی شناخته می‌شود و می‌تواند رتبه صفحه شما را افزایش دهد. شما می‌توانید با شیوه‌ها و بیان‌های مختلفی به مخاطب خود انگیزه دهید تا در صفحه شما کامنت بگذارد.
 • توجه به حجم صفحه: توجه داشته باشید حجم صفحه و طولانی‌تر بودن محتوا نمی‌تواند ارتقا آن را تضمین کند. درواقع هیچ رابطه مستقیمی میان حجم صفحه و رتبه آن وجود ندارد. حتی ممکن است یک متن کوتاه بتواند یکه‌تاز میدان شود و جایگاه اول درنتیجه گوگل را از آن خود کند. بنابراین، توجه خود را بیشتر از حجم، به مطالب محتوا بدهید.

خدمات سئو داخلی سایت در گروه لاک پشت

تولید محتوا درواقع هنر درک نیازهای کاربران و ارائه پاسخ مناسب به آن‌ها است. یک صفحه وب‌سایت، زمانی به جایگاه خوبی در نتایج جستجو می‌رسد که در میان کاربران محبوب شده باشد. اکنون شما با توجه به استراتژی‌هایی که در این مطلب بیان شد می‌توانید پاسخ مناسب را پیدا کنید و بهترین محتوا را به مخاطبان خود ارائه دهید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ لاک پشت در زمینه طراحی و سئو سایت از جمله سئو داخلی سایت شامل بهینه سازی عنوان و متا تگ‌ها، محتوا نویسی و … فعالیت دارد در صورت نیاز به مشاوره سئو سایت در اصفهان به این لینک مراجعه فرمایید و یا با ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.

لطفا امتیاز خود را وارد نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =