لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات سئو چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات سئو سایت از مهمترین خدماتی هستند که شما برای رشد کسب و کار خود نیاز دارید؛ اما شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات، ممکن است تعاریف مختلفی از این مفهوم داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله از لاک پشت می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که خدمات سئو چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات سئو چیست و شامل چه مواردی میشود
راهنمای مطالعه

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو، مجموعه خدماتی هستند که در نهایت منجر به کسب رتبه‌های برتر در موتور‌های جستجو شده و باعث افزایش ترافیک ارگانیک خواهند شد. به همین دلیل مهم است که این خدمات را بشناسید و حتما انجام آن‌ها را به بهترین شرکت سئو در اصفهان بسپارید. به طور معمول باید بدانید که خدمات سئو به صورت طولانی مدت ارائه می‌شوند و مهمترین اهداف آن عبارتند از:

۶ هدف از انجام خدمات سئو برای سایت

 • بالا بردن نرخ تبدیل مشتریان
 • افزایش ترافیک ارگانیک سایت
 • کاهش دادن نرخ پرش
 • برندینگ و افزایش اعتبار کسب و کار
 • افزایش مدت زمان حضور کاربران در سایت
 • بهینه سازی وبسایت بر اساس الگوریتم‌های موتور جستجو

مهمترین خدمات سئو برای سایت

برای اینکه در زمان همکاری با یک شرکت سئو سایت در اصفهان دید بهتری نسبت به خدمات مورد انتظار داشته باشید، نیاز است بدانید که دقیقا منظور از خدمات سئو چیست؟ مهمترین زیرمجموعه‌های این خدمات شامل موارد زیر می‌شوند:

مهم ترین خدمات سئو برای سایت

 • تدوین استراتژی سئو سایت

در زمان معرفی خدمات سئو، اولین بخشی که مورد توجه قرار می‌گیرد، تدوین استراتژی سئو سایت است. شما هم می‌توانید این خدمات را به صورت جداگانه دریافت کرده و خودتان بر اساس این برنامه ریزی پیش بروید و هم اینکه تدوین و اجرای استراتژی را به شرکت ارائه دهنده خدمات سئو سایت بسپارید. استراتژی سئو در واقع یک نقشه راه است که مشخص می‌کند در ابتدای مسیر چه تغییراتی باید بر روی سایت اعمال شود و چه مواردی در منو یا صفحه اصلی قرار بگیرند. همچنین نیاز است که بسته به روند پیشرفت پروژه، این استراتژی هر چند وقت یک بار آپدیت شود تا بتوان مسیر رشد سایت را راحتتر مدیریت کرد.

 • سئو داخلی سایت

سئو داخلی سایت یکی از مهمترین بخش‌های خدمات سئو است که مربوط به بهینه سازی محتوا‌ها داخلی سایت بر اساس کلمات کلیدی هدف و جلب رضایت کاربر می‌شود. در این قسمت از خدمات سئو سایت، کارشناس بهینه سازی باید کار‌های زیر ارا انجام دهد:

 • لینک سازی‌های داخلی را بررسی کرده و بهبود دهد.
 • محتوا‌های موجود در سایت را بررسی کرده و بهینه سازی کند.
 • در صورت نیاز تصاویر موجود را بهینه کرده یا جذابتر کند.
 • برای تعامل بهتر با کاربران از طریق سایت، برنامه ریزی کند.

همچنین بخوانید: کارشناس سئو کیست

 • تحقیق کلمه‌های کلیدی

اگر بخواهیم بگوییم که مهمترین بخش خدمات سئو چیست؟ می‌توانیم به تحقیق کلمه‌های کلیدی اشاره کنیم. زیرا با تحقیق کلمه‌های کلیدی می‌توان هدف سایت را دقیقا مشخص کرده و موضوع آن را به موتور‌های جستجو فهماند؛ به همین دلیل نیاز است که برای این کار زمان کافی صرف شود. از سوی دیگر هر چند وقت یک بار باید موقعیت این کلمه‌های کلیدی رصد شوند تا در صورت نیاز، بتوان فهرست آن‌ها را متناسب با ورودی سایت و دیگر متغیر‌ها تغییر داد.

 • سئو خارجی یا آف پیج

از دیگر خدمات مهم در سئو سایت می‌توان به سئو خارجی یا آف پیج اشاره کرد که مربوط به لینک سازی خارجی یا تدوین کمپینهای رپورتاژ می‌شود. در صورتی که کار‌های مربوط به سئو داخلی سایت را به درستی انجام داده و هنوز به رتبه دلخواه خود نرسیده اید، باید به سراغ سئو خارجی بروید. در این حالت، کارشناس سئو با بررسی رقبای شما، فهرستی از سایت‌هایی را که می‌توانید در آن‌ها رپورتاژ منتشر کرده یا بک لینک بسازید تهیه کرده و برای طبیعی بودن این فرایند، برنامه ریزی می‌کند. به این ترتیب هم رتبه سایت شما بهبود پیدا خواهد کرد و هم از جریمه شدن جلوگیری خواهد شد.

 • سئو تکنیکال یا فنی

اگر می‌خواهید بدانید که تخصصی‌ترین بخش خدمات سئو چیست؟ باید سئو تکنیکال یا فنی را نام ببریم. در سئو فنی، یک کارشناس سئو باید موارد زیر را موردبررسی قرار دهد:

 • آیا سرعت سایت مناسب است؟
 • سطح امنیت سایت چگونه است و از چه مسیری برای تامین امنیت استفاده شده؟
 • آیا خطای مهمی‌ در گوگل سرچ کنسول سایت وجود دارد؟
 • آیا مسیر دسترسی ربات‌های گوگل به درستی تعیین شده است؟
 • آیا نقشه سایت به درستی تعریف شده است؟
 • آیا حجم و فرمت تصاویر بهینه هستند؟

بررسی کردن این موارد نیاز به دانش فنی زیاد و آگاهی نسبت به کد‌های آن دارد. به همین دلیل حتما باید خدمات سئو فنی سایت را از کسی دریافت کنید که بر روی این حیطه مسلط است و می‌تواند خطا‌های موجود را با راه حل‌های مناسب برطرف کند.

 • بهینه سازی رابط کاربری و تجربه کاربری سایت

در فهرست معرفی خدمات سئو معمولا این مورد در نظر گرفته نمی‌شود و به عنوان زیر مجموعه ای از خدمات گرافیکی سایت در نظر گرفته خواهد شد؛ اما باید بدانید که UI و UX بخش مهمی‌ از سئو سایت هستند و یک کارشناس سئو، حتما باید این دو مورد را برای بهینه سازی سایت در نظر بگیرد. بنابراین یکی از خدمات سئو سایت، بهینه سازی طراحی UI و UX آن است که باید با رفتار کاربر، برای اصلیترین صفحات وبسایت انجام شود. در صورتی که نیاز به استفاده از این خدمات دارید، می‌توانید فرم سفارش خدمات طراحی گرافیک در اصفهان را پر کنید تا کارشناسان ما در این زمینه با شما تماس بگیرند.

 • مدیریت محتوا و تولید آن

بسیاری از شرکت‌ها خدمات تولید محتوا در اصفهان را به صورت جداگانه ارائه می‌دهند؛ اما اگر شما برای سئو سایت با آن‌ها قرارداد ببندید، می‌توانید این گزینه را به عنوان بخش اصلی در خدمات سئو سایت دریافت کنید. در این حالت کارشناس سئو، با توجه به نیاز‌های سایت، استراتژی و تقویم محتوایی را آماده کرده و محتوای سایت را به صورت برون سپاری یا درون شرکتی تولید می‌کند. همچنین شما می‌توانید خودتان بخش تولید محتوای سایت را بر عهده گرفته و تنها هزینه بهینه سازی آن را پرداخت کنید.

در نهایت باید بگوییم …

خدمات سئو سایت بخش بسیار مهمی‌ در رشد کسب و کار‌ها هستند. در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که خدمات سئو چیست و شامل چه مواردی می‌شوند؟ شما می‌توانید برای دریافت مشاوره سئو در اصفهان و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه خدمات سئو بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

بسته به اینکه شما کدامیک از خدمات ذکرشده در این مقاله را درخواست کرده باشید، هزینه آن متفاوت خواهد بود؛ اما هزینه کلی سئو سایت بسته به عواملی مانند نوع وبسایت، حجم پروژه و تعداد کلمه‌های کلیدی تعیین خواهد شد.

آیا می‌توان قسمت‌های مختلف از خدمات سئو سایت را به صورت جداگانه دریافت کرد؟

بله. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، برای آنالیز سئو سایت یا دریافت خدمات سئو خارجی، تکنیکال و دیگر موارد، با لاک پشت تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =