لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهبود رتبه الکسا

بسیاری از افراد از ما می‌پرسند: چگونه می‌توانیم رتبه الکسای سایتمان را بهبود بخشیم؟ ما درک می‌کنیم این معیار تا چه حد برای شما و کسب و کارتان مهم است. وب سایت الکسا که به شرکت آمازون تعلق دارد و یکی از معروف ترین وب سایت هایی است که گزارش های تحلیلی برای سئو ارائه می دهد. 

رتبه الکسا چیست؟ چگونه آن را بهبود بخشیم
راهنمای مطالعه

راهنمای بهبود رتبه الکسا

بسیاری از افراد از ما می‌پرسند: چگونه می‌توانیم رتبه الکسای سایتمان را بهبود بخشیم؟ ما درک می‌کنیم این معیار تا چه حد برای شما و کسب و کارتان مهم است.

وب سایت الکسا که به شرکت آمازون تعلق دارد و یکی از معروف ترین وب سایت هایی است که گزارش های تحلیلی برای سئو ارائه می دهد.

اما قبل شرح اینکه چگونه می‌توانید رتبه الکسایتان را بهبود بخشید، باید چند قدم به عقب برداریم. درک تکنیک و عملکرد رتبه الکسا بسیار مهم است، بنابراین شما باید بدانید چگونه آن را بهتر کنید.

الکسا،تحلیلگر سایت

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا برآورد میزان مقبولیت و محبوبیت سایت شما نسبت به دیگر سایت‌های مرتبط است. رتبه الکسا به این سوال که : درقیاس با دیگر سایت‌ها، عملکرد سایت من چگونه است؟ پاسخ می‌دهد. توجه کنید چون رتبه اندازه نسبی است، رتبه سایت تان نه تنها به میزان ترافیک سایت تان، بلکه به تغییرات ترافیک دیگر سایت‌ها وابسته است.

دلیل اهمیت رتبه الکسا

به عنوان یک معیار عام، تبلیغ کنندگان، سرمایه گذاران و همکاران بالقوه به رتبه الکسا شما توجه خواهند داشت و از آن به عنوان راهی برای ارزیابی ارزش تجارت شما استفاده خواهند کرد. به این علت، بهبود رتبه تان می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

برای آنان که با الکسا آشنا نیستند باید ذکر کنیم که رتبه الکسا معیار منفردی است که خلاصه ای جامع از عملکرد سایت تان نسبت به دیگر سایت‌ها در وب ارائه می‌کند. اگر به آن توجه نکنید، شما هرگز نمی‌توانید ارزش خود را بالا برده و میزان بازدید سایت تان را زیاد کنید. درکل، میزان قدرت تان در وب به عنوان رتبه الکسا شما مطرح می‌شود.

نکته الکسا

الکسا چگونه اطلاعات کسب می‌کند؟

الکسا پنل داده با ترافیک بالایی دارد و شامل میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا می‌شود. براساس داده‌ها، الکسا تعداد بازدیدکنندگان کل سایت‌ها در اینترنت را برآورد می‌کند. این محاسبه پیچیده ای است که شامل اصلاح تبعیضات و جهت گیری‌ها و شناسایی و دفع ترافیک‌های جعلی و اسپم می‌گردد. دانشمندان داده ی ما در حوزه تجارت بهترین هستند و مطمئن می‌شوند که ما بدون پارازیت اطلاعات ارائه می‌کنیم و اینگونه می‌توانید بهترین تصمیمات را برای کارتان اخذ کنید.

چگونه رتبه الکسا محاسبه می‌شود؟

هرروز، الکسا متوسط بازدیدکنندگان روزانه و نمایش‌های 3 ماهه را محاسبه می‌کند. سایت با بالاترین ترکیب بازدیدکننده و نمایش طی 3 ماه اخیر رتبه #1 کسب می‌کند. سایت با حداقل بازدید هم رتبه ای حدود 30 میلیون می‌گیرد. اگر در این بازه زمانی سایتی اصلا بازدیدکننده نداشته باشد دیگر رتبه ای نمی‌گیرد.

چگونه تعداد بازدیدکنندگان سایت بر رتبه الکسا اثر می‌گذارند؟

اگر پلات تعداد بازدیدکنندگان سایت نسبت به رتبه آن را رسم کنید، شبیه نمودار زیر خواهد بود.

افزایش رتبه الکسا

در راس گراف Google.com را داریم که تعداد زیادی بازدیدکننده دارد و رتبه #1 می‌باشد. سایت‌هایی که در راس هستند میزان زیادی ترافیک درقیاس با سایت‌ها در دنباله دیگر گراف دارند. شایان به ذکر است که بواسطه شکل توزیع، تغییر بسیار کوچک در تعداد بازدیدکنندگان منجر به تغییر بارز رتبه‌ها می‌شود.

البته هرچه به راس نزدیک تر شوید، بازدیدکنندگان بیشتری برای تغییر رتبه لازم است. تفاوت شاخصی در ترافیک سایت با رتبه 10 نسبت به سایت با رتبه 200 وجود دارد.

کسب رتبه الکسا دقیق تر

به جهت گرفتن رتبه الکسا دقیق تر، شما می‌توانید معیارهای سایت تان را طبق الکسا تعیین کنید. سایت‌ها با معیارهای تصدیق شده به طور مستقیم توسط الکسا به جای برآورد براساس اطلاعات پنل داده محاسبه می‌شوند. با تصدیق معیارهای سایت تان می‌توانید رتبه دقیق تری کسب کنید، اما این به معنای کسب رتبه بهتر نمی‌باشد. این تصدیق معیار سایت چند مزیت دیگر هم دارد، اما رتبه الکسا دقیق تر تنها یکی از این مزایا است.

عوامل موثر در بهبود رتبه الکسا

چند تاکتیک برای این کار وجود دارد که به بهبود رتبه الکسا کمک می‌کنند.

تولید محتوا مجذوب کننده اصلی

محتوا را اغلب به روزرسانی کنید تا به مخاطب تان ارزش واقعی ارائه کنید. محتوایی که این مورد را نادیده گیرند نمی‌توانند مخاطبان وفاداری داشته باشند. وقتی خوانندگان منابع ارزشمند و آگاه ساز کسب کنند، آن‌ها مجذوب محتوا بعدی شده و آن را به اشتراک می‌گذارند و بازدیدکنندگان جدید را معرفی می‌کنند که می‌توانند تبدیل به مخاطب دائم شوند. کیفیت محتوا هم برای موتورهای جستجویی چون گوگل بسیار مهم است.

لینک کردن سایت‌های مرتبط بیشتر به وب سایت تان

این‌ها که لینک‌های ورودی هم نامیده می‌شوند، به موتورهای جستجو کمک می‌کنند جایگاه شما را تعیین و میزان اعتبار و کیفیت سایت تان را هم بالا می‌برند. به عبارتی، لینک‌های ورودی معتبر به سایت شما اعتبار می‌بخشند. این تاکتیک مورد حمایت اصل تولید محتوا، مجذوب کننده اصلی هم می‌باشد.

از طرفی، لینک‌های داخلی لینک‌هایی هستند که شما را از یک صفحه یا پست در سایت شما به سوی دیگری هدایت می‌کنند. آن‌ها مفید هستند چون راهنمای بازدیدکنندگان هستند و آن‌ها را جذب محتوای مرتبط می‌کنند. آن‌ها به لینک‌های سایت که لینک‌های فرعی اند و در موتور جستجو زیر لینک صفحه اصلی شما نمایش داده می‌شوند هم کمک می‌کنند. اما باز هم می‌گوییم، ایجاد محتوا درجه یک در هر استراتژی لینک درونی دست به دست می‌شود و باید مطمئن شد که محتوایی که ایجاد کرده اید مرتبط است و برای بازدیدکنندگان ارزش دارد.

لینک های برگشت به سایت

درکل، این دو لینک به موتورهای جستجو کمک می‌کنند محتوای سایت تان را بررسی کرده و تعیین کند تا چه حد برای بازدیدکنندگان ارزشمند هستند. به عنوان بخش مهم استراتژی آنلاین تان، شما باید لینک دهی درست داشته باشید. لینک زیادی می‌تواند اعتبار یا خوانایی سایت تان را کم کند و از سوی موتورهای جستجو جریمه شود.

یافتن کلمات کلیدی که هدایت کننده میزان ترافیک شما نسبت به رقبایتان هستند

بهینه سازی سایت و خرید کمپین‌های PPC برای آن کلمات کلیدی روش دیگر است. با جستجوی کلمات کلیدی می‌توانید متوجه شوید که مخاطبانتان بدنبال چه مطالبی بوده اند. درواقع جستجو کلمات کلیدی راهی برای یادگیری زبان مخاطبان و درک نیازها و خواسته‌هایشان است.

درک استراتژی بازاریابی رقبا و یادگیری نوع کارکردشان

چند دلیل برای اهمیت آنالیز وضعیت رقابتی تان وجود دارد، اما در کل می‌توان گفت تحلیل وضعیت رقابتی تان منجر به تحلیل سطح و مفاد سایت می‌شود. بنابراین کمک می‌کند درک واضح تری از معیارهای مهم داشته باشید، استرتژی‌ها را بدانید و روند صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید. این‌ها کمک می‌کنند استراتژی بهتری تبیین و تصمیمات تجاری آگاهانه تری اخذ کنید و اثر مثبتی در بازار داشته باشید.

بهترین اقدامات سئو در وب سایت تان را دنبال کنید

SEO استراتژی مهمی ‌است که شایسته صرف وقت و توجه زیاد است. اما سئو تنها درباب ارتقا موقعیت و بازدید وب سایت تان نیست. بلکه آن بدنبال بهتر کردن سایت تان برای مخاطبان است. بدون کاربر با تجربه شما شانس کمی ‌برای حفظ و تغییر مخاطبتان دارید.

منابع بی شماری برای کسب اطلاعات درباب سئو وجود دارد، اما الکسا سری بازاریابی ارائه می‌کند که شامل جستجو کلمات کلیدی، آنالیز رقابتی و ابزارهای تحلیلی وب به عنوان بخشی از طرح پیشرفته شان می‌گردند. شما دستورات خاص در مورد نحوه ارتقا رتبه موتور جستجو، کاربردی بودن، عملکرد صفحه ، لینک دهی به عقب و بسیاری موارد دیگر کسب می‌کنید.

توضیح اکستنشن الکسا

اکستنشن الکسا در کروم و نحوه نصب

به منظور دسترسی راحت برای مشاهده رتبه سایت و یا میزان لینک های خارجی (بک لینک)  که به سایت شما لینک شده است و دسترسی به بایگانی سایت و یا دیدن سایت هایی که مشابه سایت شما هستند می توانید از اکستنشن الکسا در کروم استفاده کنید. فقط باید این افزونه الکسا را در مرورگر خود نصب کنید تا هر وقت که خواستید این اطلاعات مفید را بررسی کنید.

alexa extension را در گوگل سرچ نمایید و در صفحه اصلی سایت الکسا روی گزینه آبی رنگ “Install Alexa Browser Extension” کلیک نمایید.

سپس در صفحه باز شده روی گزینه “Add To Chrome” بزنید. آنگاه در پاپ آپی که برای اخذ تاییدیه به شما نشان داده می شود، به منظور ادامه پروسه نصب بر روی دکمه “Add Extension” کلیک نمایید. در آخر شما آیکون الکسا را در کنار نوار سرچ بالای مرورگر خود می بینید. روی ان آیکن کلیک کرده تا قوانین الکسا را بپذیرید.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =