لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درآمد طراحی وب سایت در ایران چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های اصلی جوانانی که جویای کار هستند، این است که شغلی را پیدا کنند که درآمد خوبی داشته باشد. طراحی وب سایت یکی از حوزه‌هایی است که معمولا به افراد مختلف پیشنهاد می‌شود. اما سوال اینجا است که درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است و آیا می‌تواند به مستقل شدن یک نفر کمک کند؟ به طور متوسط طراحی سایت با وردپرس در یک ماه چقدر درآمد دارد و بازار کار طراحی سایت چگونه است؟ در این مقاله از لاک پشت با ما همراه باشید تا درآمد یک طراح وب سایت را بررسی کنیم و به همه این ابهامات در ذهن شما جواب دهیم.

درآمد طراحی وب سایت در ایران 1401 + 5 توصیه برای افزایش درآمد طراحی سایت
راهنمای مطالعه

شغل طراحی سایت چیست؟

همه ما فکر می‌کنیم که طراح وب سایت کسی است که می‌تواند پشت سیستم بنشیند و پس از چند روز کار، یک سایت را از صفر تا صد بالا بیاورد. اما بد نیست بدانید که هر وب‌سایتی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که کدنویسی فقط یکی از آن‌ها است.

برای مثال یک طراح گرافیک که طراحی تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) را بر عهده دارد، نیازی به داشتن دانش کدنویسی دارد. اما می‌تواند بخشی از یک تیم طراحی وب سایت باشد. همچنین شما به عنوان یک برنامه‌نویس می‌توانید در دو بخش بک اند یا فرانت اند یک وبسایت مشغول کار شده و فضای سایت را در سمت سرور یا کاربر طراحی کنید. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که درامد طراحی سایت در ایران چقدر است در ابتدای کار باید زمینه مورد علاقه خودتان را مشخص کرده و سپس به بررسی درآمد کسب شده از طراحی وب سایت با وردپرس یا CMS دیگری بپردازید.

7 عامل موثر بر درآمد طراحی وب سایت در ایران با لاک پشت

عوامل موثر بر درآمد طراحی وب سایت با وردپرس در ایران

علاوه بر زمینه تخصصی که در آن کار می‌کنید، موارد دیگری هم می‌توانند بر روی درآمدی که از طراحی وب سایت در کشور ایران به دست می‌آورید، تاثیرگذار باشند. از مهم‌ترین این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اهمیت تخصص در میزان درآمد از طراحی سایت | گروه لاک پشت

1- میزان تخصص و حرفه ای بودن شما

اینکه شما تا چه حد در کار طراحی سایت تخصص دارید، به طور مستقیم بر روی درآمدی که می‌توانید از این کار به دست بیاورید تاثیر دارد. برای مثال اگر بتوانید به راحتی یک قالب شخصی را برای یک وبسایت بسازید یا اینکه با استفاده از کدنویسی، قسمت‌های مختلف یک قالب آماده وردپرس را تغییر دهید، درآمد شما به عنوان طراح وبسایت بالاتر می‌رود.

2- میزان تسلط به سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یکی از انواع SEO و بهینه سازی سایت است که با کدنویسی و پشت صحنه وب سایت ارتباط دارد. اگر شما با این اصول و قوانین به خوبی آشنا باشید و بتوانید یک وبسایت را با رعایت قواعد technical SEO راه‌اندازی کنید، درآمد بیشتری از طراحی وب سایت عایدتان خواهد شد.

طراح سایت فعال در شرکت یا فریلنسر، کدام بهتر است؟

3- کار در شرکت طراحی سایت وردپرسی یا به صورت آزاد

بسیاری از طراحان وبسایت ترجیح می‌دهند که به صورت فریلنسری کار کنند. به این معنا که پروژه‌هایی را به صورت شخصی بگیرند و آن‌ها را پس از طراحی، به کارفرما تحویل بدهند. مزیت طراحی وبسایت به صورت فریلنسری این است که شما می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید و دیگر نیازی ندارید که در یک زمان مشخص، در شرکت حضور پیدا کنید. اما معمولا درآمد طراحی سایت در ایران برای فریلنسرها کمتر از افرادی است که با شرکت‌ها همکاری می‌کنند.

از طرف دیگر زمانی که شما عضوی از یک تیم طراحی وبسایت باشید، خیلی سریع‌تر می‌توانید چیزهای جدید را یاد بگیرید و مهارت‌های خودتان را تقویت کنید. به همین دلیل است که درآمد طراحی سایت در ایران برای افرادی که در قالب یک تیم یا شرکت کار می‌کنند، بیشتر از کسانی است که صرفا فریلنسر هستند و به صورت شخصی پروژه می‌گیرند.

تاثیر نظم در روند کار طراحان سایت حرفه ای

4- زمان لازم برای طراحی وبسایت وردپرسی

هرچقدر که شما سریع‌تر بتوانید یک وب سایت را طراحی و راه‌اندازی کنید، زودتر به درآمد طراحی سایت خواهید رسید. برای مثال فرض کنید که برای اجرای یک پروژه حدود یک میلیون تومان پول گرفته‌اید، اما انجام آن را تا یک ماه به تعویق می‌اندازید. در پایان یک ماه، نه تنها سود زیادی عاید شما نمی‌شود؛ بلکه رضایت کارفرما را هم از دست داده‌اید. بنابراین بازار کار طراحی سایت خودتان را خراب کرده‌اید.

از سوی دیگر نباید به طمع اینکه درآمد طراحی سایت در ایران را برای خودتان افزایش دهید، پروژه‌های زیادی را بگیرید که نمی‌توانید در زمان مشخص از پس انجام آن‌ها برآیید. پس حتما برای خودتان، گرفتن پروژه‌ها و کارهایی که باید انجام دهید برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید به درآمد خوبی از طریق طراحی وب سایت با وردپرس یا هر سایت دیگری دست پیدا کنید.

5- نوع پروژه

نکته مهم اینجا است که درآمد طراحی وب سایت های مختلف با هم متفاوت است. برای مثال قطعا طراحی یک وب سایت تک صفحه‌ای درآمد خیلی کمتری در مقایسه با طراحی یک سایت چند زبانه برای شما خواهد داشت. البته به همان میزان هم باید کار بیشتری را انجام دهید.

رابطه طراحی سایت و موقعیت جغرافیایی | گروه لاک پشت

6- موقعیت جغرافیایی

شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از مواردی که باید در زمان پاسخ دادن به سوال “درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است” در نظر داشته باشید، موقعیت جغرافیایی است. برای مثال طراحی سایت اصفهان معمولا هزینه کمتری در مقایسه با تهران دارد. زیرا متخصصان بیشتری در تهران هستند که می‌توانند به صورت حرفه‌ای‌تری کار را انجام دهند و بیشتر کارفرمایان هم برای این تخصص پول می‌دهند.

البته این موضوع بدان معنا نیست که بازار کار طراحی سایت در اصفهان مناسب نیست و حتما باید به تهران بروید! بلکه به لطف اینترنت دیگر محدودیتی برای شما وجود ندارد و می‌توانید دقیقا به قدری پول به دست آورید که تخصص دارید.

7- میزان تجربه شما

نباید انتظار داشته باشید که از همان ابتدا درآمد عجیب و غریبی از طراحی وب سایت به دست آورید. قطعا هرچه جلوتر بروید مهارت و سرعتتان هم بالاتر خواهد رفت و در نتیجه می‌توانید درآمدتان را از طراحی وب سایت افزایش دهید.

نحوه تعیین هزینه های طراحی سایت وردپرس

یکی از دغدغه‌های اصلی طراحان وب سایت این است که اصول درست قیمت‌گذاری برای این کار را نمی‌دانند و همیشه از این موضوع می‌ترسند که شاید قیمتی که ارائه می‌دهند چندان دقیق نباشد. برای اینکه بتوانید در عین داشتن یک درآمد خوب از طراحی سایت، قیمتی منطقی را هم به کارفرما ارائه بدهید، باید اصول تعیین تعرفه طراحی وبسایت را بشناسید. برای اطلاع از این موارد پیشنهاد می‌دهیم که مقاله ما را درباره نحوه تعیین قیمت طراحی وب سایت وردپرس مطالعه کنید. به این ترتیب می‌توانید بر اساس مهارت و تخصصتان کسب درامد کرده و در عین حال مشتریان را هم همواره راضی نگه دارید.

چگونه از طریق طراحی سایت به درآمد عالی و ثابت برسیم؟

آیا درآمد طراحی سایت وردپرسی دائمی است؟

تا اینجای کار تلاش کردیم به این سوال پاسخ بدهیم درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است و چه عواملی بر روی آن تاثیر می‌گذارند. اما مسئله بعدی این است که آیا می‌توان به طراحی وب سایت به عنوان یک شغل دائمی اعتماد کرد؟ باید بدانید تا زمانی که اینترنت و کسب و کارهای اینترنتی وجود دارند و در حال رشد هستند، شما می‌توانید درآمد خود را از طراحی وب سایت حفظ کنید. بنابراین اصلا نگران این نباشید که درآمد خودتان را از دست بدهید یا اینکه برای گذران زندگی خود ناچار به انجام کار دیگری شوید. زیرا دنیای طراحی سایت یک فضای کاری کاملا مدرن است و بازار آن تا مدت زیادی داغ باقی می‌ماند.

5 توصیه کاربردی برای افزایش درآمد طراحان سایت در ایران | گروه لاک پشت

توصیه هایی برای افزایش درآمد از طراحی وب سایت وردپرس

بعضی از افراد همیشه به درآمدی که کفاف زندگی‌شان را می‌دهد راضی هستند و نمی‌خواهند که به درآمد بیشتر فکر کنند. اما باید بدانید که دنیای طراحی سایت یک دنیای کاملا رقابتی است و اگر کاری برای رشد و توسعه خودتان نکنید، بدون شک کارتان را از دست خواهید داد. بنابراین این توصیه‌ها را برای افزایش درآمدتان از طراحی وب سایت آویزه گوشتان کنید:

– در یک گروه کار کنید

کار کردن در یک گروه این فرصت را به شما می‌دهد تا بتوانید پروژه‌های بیشتری را در زمان مشخص راه بیندازید و در نتیجه پول بیشتری به دست آورید. از سوی دیگر اگر دچار مشکلی شدید و ندانستید که چگونه می‌توانید آن را برطرف کنید، گروه می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

– مهارت های خودتان را تقویت کنید

همواره باید سعی کنید که دانش و مهارتتان را در حوزه طراحی وبسایت بالا ببرید تا بتوانید در آینده سایت‌های حرفه‌ای‌تری را بگیرید که هزینه بیشتری برای آن‌ها پرداخت می‌شود.

– به وردپرس قانع نشوید

خیلی از طراحان سایت تنها با وردپرس کار می‌کنند؛ زیرا این CMS رایگان است و خیلی زود می‌توان یک سایت را با استفاده از آن بالا آورد. اما امروزه کارفرمایان باهوش شده‌اند و به امکانات آماده‌ای که یک قالب آماده وردپرسی در اختیار شما قرار می‌دهد، قانع نیستند. بنابراین نیاز است که دانش خود را در حوزه کدنویسی هم تقویت کنید.

– برخورد حرفه ای با مشتری را یاد بگیرید

مهم‌ترین فاکتور در تعیین درآمد حاصل از طراحی وبسایت در ایران، داشتن برخورد حرفه‌ای با مشتری است. باید بدانید که با هر فردی چگونه برخورد کنید و چه مواردی را به او توضیح بدهید. به علاوه نحوه تعیین قیمت و زمان‌بندی برای انجام کار هم در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

– یک مهارت مرتبط یاد بگیرید

برای اینکه درآمدتان از طراحی سایت بیشتر شود و بتوانید راحت‌تر پروژه‌ها را بگیرید، توصیه می‌کنیم در کنار انجام کار طراحی وب سایت در دوره آموزش سئو در اصفهان هم شرکت کنید. زیرا SEO و طراحی وب سایت حلقه‌های زنجیری هستند که می‌توانند به طور هم‌زمان به رشد بیشتر شما کمک کنند.

در نهایت باید بگوییم …

به طور دقیق نمی‌توان گفت که درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟ زیرا این موضوع به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداختیم. با این حال شما می‌توانید با ارتقای مهارت‌ها و یاد گرفتن نحوه برخورد با مشتری در کنار کار کردن در قالب یک تیم، درآمد خودتان را از طراحی وب سایت چندین برابر کنید.

سوالات متداول (FAQ)

چقدر طول می‌کشد تا به درآمد خوبی در طراحی سایت برسم؟

این که چقدر زمان برای رسیدن به درآمد خوب از طراحی وب سایت نیاز است، تابع دو عامل خیلی مهم است. یکی اینکه شما چقدر مهارت دارید و دوم اینکه چقدر برای یادگیری مهارت‌های جدید وقت می‌گذارید. هرچه مهارت اولیه شما بیشتر بوده و در عین حال بیشتر مطالعه کنید، قطعا زودتر به درآمد دلخواهتان می‌رسید.

متوسط درآمد طراحان سایت در ایران چقدر است؟

تجربه نشان می‌دهد که طراحان سایت در ایران حداقل درآمد 1 میلیون تومان برای هر پروژه را دارند. اما با ارتقای مهارت‌های خودتان می‌توانید این درآمد را حتی تا 20 یا 50 میلیون تومان هم به ازای هر پروژه افزایش دهید.

آیا می‌توان از طریق طراحی سایت درآمد دلاری به دست آورد؟

طراحی وب سایت یک مهارت جهانی است و شما می‌توانید از این طریق مشتریان خارجی هم بگیرید. اما برای به دست آوردن درآمد دلاری با طراحی وب سایت باید اصول طراحی سایت در کشورهای مختلف را بدانید و در عین حال نحوه ارتباط برقرار کردن با مشتریان خارجی را هم بلد باشید.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 14 =