لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

8 فونت مناسب و خاص طراحی لوگو

یکی از مهم‌ترین مراحلی که در طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب فونت مناسب و سازگار است. برای اینکه بتوان هدف، سبک کاری و جذابیت برند را به بهترین نحو ممکن به مخاطب نشان داد، باید یک لوگوی مناسب با فونت منحصر به فرد طراحی کنید. در این مقاله از لاک پشت می‌خواهیم نکات مهم در انتخاب فونت درست برای طراحی لوگو را به شما معرفی کرده و چند فونت فارسی و انگلیسی خوب را به شما معرفی کنیم.

8 فونت مناسب و خاص طراحی لوگو
راهنمای مطالعه

نکات مهم انتخاب فونت مناسب طراحی لوگو

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را از میان فونت‌های متعدد، انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه داشته باشید:

4 نکته مهم انتخاب فونت مناسب طراحی لوگو

توجه به شخصیت برند

فونت منتخب شما می‌تواند تا حد زیادی شخصیت برند را به مخاطب القا کند؛ یعنی فونت‌های مختلف، نمایانگر شخصیت‌های متفاوتی هستند. برای مثال فونت‌های کارتونی بیشتر برای برندهای فعال در زمینه کودکان به کار می‌روند؛ اما فونت‌های sans serif مخصوص برندهایی با شخصیت جدی و تجاری هستند.

پس توصیه می‌کنیم به سراغ گزینه‌هایی بروید که به خوبی منتقل‌کننده شخصیت برند شما باشند و بتوانند نتیجه جذابی را به دست آورند. همچنین قبل از اینکه به سراغ انتخاب فونت بروید، اطلاعات خود را درباره شخصیت برندتان ارتقا دهید.

انتخاب ساختار ساده فونت با توجه به ماندگاری

لوگوی طراحی‌ شده برای سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از این رو در بهترین حالت باید به سراغ فونت و المان‌هایی بروید که ماندگاری بالایی داشته و در هر برهه از زمان، جذابیت داشته باشند. توصیه می‌کنیم پیرو سادگی باشید؛ چرا که همواره ماندگار بوده و می‌تواند احساس صمیمی‌تری را به فرد منتقل کند.

اگر به دنبال یک لوگوی ماندگار هستید، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان به سراغ ترندها و گزینه‌های مد روز نروید. زیرا معمولا طول عمر این فونت‌ها کوتاه بوده و بعد از مدت کوتاهی، دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

سازگاری با رنگ

در زمان انتخاب فونت مناسب طراحی لوگو، توصیه می‌کنیم که آن را در حالت‌هایی با رنگ و بدون رنگ مورد بررسی قرار دهید تا نتیجه مطلوبی داشته باشید. لوگوی طراحی‌شده در برخی از مواقع ممکن است در کنار المان‌های رنگی متنوعی قرار بگیرد و گاهی به صورت سیاه سفید چاپ شود.

بنابراین فونت شما باید در هر دو حالت خوانایی خود را حفظ کند. کارشناسان لاک پشت در زمان طراحی لوگو در اصفهان همواره به این نکته توجه داشته و به سراغ گزینه‌هایی می‌روند که تناسب رنگی خوبی با سایر المان‌ها خواهند داشت.

توجه به خوانا بودن فونت

لوگوی برند شما اصلی‌ترین اطلاعات، یعنی عنوان برند را در خود جای داده است. بر این اساس باید حتما به خواناترین مدل ممکن باشد تا هر مخاطبی به سادگی بتواند متوجه منظور لوگو شده و عنوان برند را بخواند. انتخاب فونت‌های غیر خوانا برای طراحی لوگو می‌تواند نتیجه معکوس و منفی به دنبال داشته باشد. این موضوع را باید در زمان طراحی فونت برای لوگو هم در نظر داشته باشید و حتما حروفی را انتخاب کنید که در یک نگاه قابل خواندن هستند.

همچنین بخوانید: قیمت مصوب طراحی لوگو

بهترین فونت‌های فارسی برای طراحی لوگو

برای انتخاب بهترین فونت طراحی لوگو، در ابتدا باید مشخص کنید که لوگوی شما به صورت فارسی طراحی می‌شود و یا انگلیسی! سپس اقدام به انتخاب فونت مناسب طراحی لوگو کنید. در این بخش چند نمونه از فونت‌های فارسی مناسب را معرفی می‌کنیم.

فونت امین مناسب طراحی لوگوتایپ | آژانس ایده لاک پشت

فونت امین

یکی از مدرن‌ ترین فونت‌هایی که می‌توانید برای طراحی به زبان فارسی مورد استفاده قرار دهید، فونت امین است. این فونت حالت رسمی داشته و معمولا برای برندهای صنعتی کاربرد دارد. فونت امین به حالت زاویه دار طراحی شده می‌تواند در ترکیب با المان‌های کودکانه هم گزینه مناسبی باشد.

فونت تابان مناسب طراحی لوگوتایپ | آژانس ایده لاک پشت

فونت تابان

فونت تابان یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی لوگو تایپ یا لوگو نوشتاری است که انحناهایی کاملا نرم دارد و می‌تواند توجه را به خود جلب کند. این فونت می‌تواند برای برندهایی که در زمینه مد و زیبایی کار می‌کنند، بسیار مناسب باشد.

فونت سوفی مناسب طراحی لوگوتایپ | آژانس ایده لاک پشت

فونت سوفی

اگر به دنبال یک فونت مدرن با طراحی گرافیکی جذاب و منحصر به فرد هستید، فونت سوفی هم می‌تواند انتخاب فوق‌ العاده مناسبی برای شما باشد. فونت سوفی ترکیبی از ضربه‌های مایل و بلند است که حالتی شبیه به نوشته‌های قدیمی را ایجاد می‌کنند و می‌توانند برای برندهای فعال در زمینه‌های هنری، مد، پوشاک، آرایشی و طراحی گیم بورد مناسب باشند.

فونت آراهالا مناسب طراحی لوگوتایپ | آژانس ایده لاک پشت

فونت آراهالا

یکی دیگر از مدل‌های فونت‌های فارسی که می‌توانیم به عنوان بهترین گزینه‌ها برای طراحی لوگو به شما معرفی کنیم، فونت آراهالا است. فونت آراهالا شباهت زیادی به خطوط خوشنویسی شده دارد و می‌تواند برای انواع تایپوگرافی یا پوستر هم استفاده شود. این فونت گرافیکی فارسی انحناهای زیبایی را در خود جای داده که آن را برای استفاده در برندهای مربوط به موسیقی، نقاشی یا برندهای شخصی مناسب می‌کند.

بهترین فونت‌های انگلیسی برای طراحی لوگو

فونت‌های انگلیسی هم تنوع بسیار گسترده‌ای داشته و انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی دشوار باشد. چند نمونه از گزینه‌هایی را که برای ساخت لوگوی لاتین و انگلیسی مناسب هستند، در این بخش به شما معرفی می‌کنیم.

Brandon Grotesque

یکی از بهترین فونت‌های انگلیسی که 6 حالت مختلف داشته و برای طراحی لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرد، brandon Grotesque است. لبه های گرد این فونت حالتی مدرن داشته و معمولا برای طراحی‌های ساده اما حرفه‌ای، انتخاب فوق‌ العاده‌ای محسوب می‌شود. این فونت کاملا خوانا بوده و می‌تواند برای برندهای صنعتی یا شرکت‌های B2B گزینه مناسبی باشد.

Proxima Nova

یکی دیگر از فونت‌های جذاب برای طراحی لوگو، Proxima Nova بوده که 48 حالت مختلف دارد. حالت‌های این فونت شامل گزینه‌های معمولی، فشرده، خیلی فشرده و … هستند که قدرت متفاوتی داشته و برای برندهای فعال در زمینه روزنامه نگاری، آموزشی یا شرکتی مناسب هستند. در مدل‌های مختلف این فونت می‌توانید گزینه‌های شکسته هم پیدا کرده و در صورت تمایل، مورد استفاده قرار دهید. این فونت برای طراحی لوگوهای موفقی مانند توییتر و … مورد استفاده قرار گرفته است.

Mont

اگر به دنبال یک فونت مینیمال با حالت هندسی خفیف هستید، این گزینه هم می‌تواند انتخاب فوق‌ العاده مناسبی باشد. این گزینه در 10 ورژن مختلف برای استفاده‌های گوناگون در دسترس بوده و شما می‌توانید از آن‌ها انتخاب کنید. این فونت از 130 زبان مختلف پشتیبانی کرده و به همین دلیل کاربردهای متعددی در این زمینه دارد.

Panton

یکی از کاربردی‌ترین فونت‌های انگلیسی برای طراحی لوگو، Mona است که به صورت رایگان هم قابلیت دانلود را دارد. از ویژگی‌های این فونت می‌توانیم به خوانایی بالا و شکل جدی آن اشاره کنیم که برای استفاده در برندهای فعال در زمینه‌های آموزشی، خدماتی یا کامپیوتری مناسب است.

طراحی لوگو با فونت شخصی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در روند طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید، شخصی سازی لوگو است. در این حالت شما با استفاده از لوگوی منحصر به فرد، می‌توانید خاص بودن برند خود را به نمایش بگذارید. در نظر داشته باشید که برای داشتن چنین لوگویی، شما به یک فونت خاص و متفاوت برای طراحی نیاز دارید.

فونت‌های معرفی‌ شده در قسمت‌های قبلی، از بهترین گزینه‌ها برای طراحی لوگو محسوب می‌شوند، اما اگر به دنبال نتیجه‌ای متفاوت و جذاب هستید، توصیه می‌کنیم که فونت دلخواهتان را با استفاده از ابزارهایی که در این زمینه وجود دارند، شخصی‌سازی کنید. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ لاک پشت با طراحی فونت اختصاصی بر اساس خط فکری لوگوی طراحی شده، تناسب میان لوگو و نوشته‌ها را به خوبی رعایت کرده و از تکراری شدن آن جلوگیری می‌کنیم.

در نهایت باید بگوییم …

در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین فونت های مناسب طراحی لوگو پرداختیم و نمونه‌هایی از فونت‌های فارسی و انگلیسی را به شما معرفی کردیم. همچنین نکاتی را برای انتخاب بهترین فونت در طراحی لوگو بیان کردیم. ما در آژانس ایده لاک پشت، انواع خدمات طراحی لوگو نوشتاری، ترکیبی یا تصویری را به شما ارائه می‌دهیم و تلاشمان این است که یک لوگوی اختصاصی را برای شما طراحی کنیم. برای سفارش طراحی لوگو و مشاهده پیکج‌ها می‌توانید بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا استفاده از فونت تکراری در لوگو، باعث کپی بودن آن خواهد شد؟

خیر. زیرا نام برند و المان‌های به کار رفته در لوگوی شما با دیگران متفاوت هستند؛ اما بهتر است برای جلوگیری از این مسئله، به طراحی فونت به صورت اختصاصی بپردازید.

آیا می‌توان به طور همزمان از فونت فارسی و انگلیسی برای طراحی لوگو استفاده کرد؟

بله. اما باید دقت کنید که فونت‌های انتخاب شده با سبک لوگو و با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا لوگوی شما حالت به هم ریخته پیدا نکند.

به این مقاله امتیاز دهید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =