لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تعداد اتود طراحی لوگو چقدر است؟

طراحی لوگو یکی از اولین قدم‌هایی است که باید برای معرفی کسب و کار خود بردارید؛ اما اصطلاحاتی در زمان سفارش طراحی آرم تجاری وجود دارند که باید قبل از اقدام کردن، آنها را بشناسید. یکی از این اصطلاحات مهم، اتود طراحی لوگو است. در این مقاله از لاک پشت می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که اتود طراحی لوگو چیست و معمولا چه تعداد اتود در طراحی نشان تجاری زده می‌شود؟

تعداد اتود در طراحی لوگو معمولا چقدر است؟
راهنمای مطالعه

اتود طراحی لوگو چیست؟

اصلی ترین مرحله برای طراحی یک لوگو حرفه ای چیست؟

طراحان حرفه‌ای لوگو قبل از اینکه به سراغ نرم افزار برای طراحی کردن لوگوی مورد نظر خود بروند، از کاغذ و قلم استفاده می‌کنند. آنها بر روی این کاغذ، یک شکل کلی از طرح‌هایی که در ذهن دارند می‌کشند تا بتوانند بهترین آنها را با استفاده از نرم افزار پیاده سازی کنند. بنابراین اتود طراحی لوگو، یکی از اصلی‌ترین مراحل برای طراحی یک نشان تجاری خوب است.

چرا تعداد اتود طراحی لوگو مهم است؟

خیلی از افراد این تصور را دارند که طراح برای یک لوگوی خاص، بیش از 10 اتود آماده می‌کند و در نهایت با همکاری کارفرما، یکی از آنها را تحویل می‌دهد. اما از آنجا که ایده پردازی برای اتود زدن زمانبر است و نیاز به جستجوی زیادی دارد، طراحان حرفه ای در زمان بستن قرارداد طراحی لوگو مشخص می‌کنند که چه تعداد اتود برای کارفرما می‌زنند. معمولا این تعداد دو یا نهایتا سه عدد است و شما اگر نیاز به اتودهای بیشتری داشته باشید، باید هزینه بالاتری را پرداخت کنید.

مزایای اتود زدن قبل از طراحی لوگو

مزایای اتود زدن قبل از طراحی لوگو اصلی

  • صرفه جویی در زمان طراحی با نرم افزار و ارائه طرح نهایی
  • اصلاح کردن ایده‌های اولیه و مشخص کردن چارچوب‌ها و نیازهای طراحی
  • امکان اصلاح اتودها توسط کارفرما و رسیدن به نقطه نظر مشترک
  • فراهم شدن امکان بازبینی و بررسی طرح‌های مورد نظر
  • قابلیت مقایسه چند طرح و انتخاب بهترین گزینه
  • پیدا کردن مشکلات طراحی یک ایده قبل از به اجرا درآوردن آن

نحوه ارائه اتود های طراحی لوگو

شاید با خودتان فکر کنید که طراح لوگوی شما، اتودها را به صورت کاغذی به شما نشان می‌دهد و ممکن است شما از این طرح کاملا اولیه، چیزی متوجه نشوید! اما طراحان حرفه‌ای، اتودهای طراحی لوگو را با استفاده از یک نرم افزار ساده کامپیوتری پیاده سازی می‌کنند تا فرم، نسبت‌ها، رنگ و ظاهر آن کاملا مشخص باشد.

به این ترتیب شما شکل تقریبا کاملی از لوگو را خواهید داد که در زمان تحویل نهایی، تغییر کمی می‌کند و یک ارائه حرفه ای خواهید داشت. بنابراین حتما به سراغ شرکت‌ها یا طراحانی بروید که به جای ارسال طرح‌های کاغذی پر از خط خوردگی، همین اتودهای اولیه را با سلیقه و حرفه ای به شما تحویل می‌دهند.

تعداد اتود ها در طراحی لوگو چندتا ست؟

تا زمانی که طراح به یک ایده خوب برای اجرای لوگوی شما برسد، ممکن است طرح‌های اولیه زیادی را بر روی کاغذ پیاده سازی کند؛ اما همانطور که گفتیم، منظور از اتود طراحی لوگو در دنیای حرفه ای، یک طرح اجرا شده با نرم افزار است. به همین دلیل بیشتر از 3 اتود طراحی لوگو به شما تحویل داده نخواهد شد.

تعداد اتود ها در طراحی لوگو چندتاست؟

اگر سفارش طراحی لوگو را در آژانس ایده لاک پشت ثبت کنید، 2 اتود اولیه به شما تحویل داده می‌شوند تا یک گزینه را از بین آنها انتخاب کنید؛ اما اگر هیچ یک از این دو طرح باب میلتان نبود، می‎‌توانید تقاضای اتود سوم هم داشته باشید.

مراحل اتود زدن در طراحی لوگو

برای اینکه متوجه شوید چرا تعداد اتودهای تحویل داده شده در طراحی لوگو کم است، باید مراحل آن را بشناسید که عبارتند از:

  • تحقیق کردن درباره کسب و کار: در این مرحله، طراحان درباره فلسفه نام برند، اهداف تجاری کسب و کار و رقبا بررسی می‌کنند تا بهترین المان‌ها برای طراحی لوگو را انتخاب کنند.
  • رسم طرح اولیه بر روی کاغذ: در این مرحله، چند ایده اولیه بر روی کاغذ رسم می‌شود تا طراح بتواند دو یا سه مورد از بهترین آنها را انتخاب کند.
  • تکمیل طرح‌های انتخاب شده: از میان اتودهای کاغذی، دو یا سه طرح انتخاب شده و با استفاده از نرم افزار، پیاده سازی می‌شوند.
  • اضافه کردن رنگ به طرح: در نهایت رنگ به اتود اضافه خواهد شد و یک نسخه اولیه از آن آماده می‌شود. در نتیجه کارفرما بهتر می‌تواند با آن ارتباط برقرار کرده و گزینه مناسب را انتخاب کند.

در نهایت باید بگوییم …

در این مقاله از لاک پشت توضیح دادیم که اتود طراحی لوگو چیست و طراحان حرفه ای، چند اتود را به شما تحویل می‌دهند؟ شما می‌توانید با سفارش طراحی لوگو در اصفهان 2 اتود اولیه برای لوگوی کسب و کار خود تحویل بگیرید و از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید. این اتودها در قالب یک فایل تصویری کامل به شما تحویل داده می‌شوند که با نسخه نهایی تفاوتی نخواهند داشت.

سوالات متداول

چرا تعداد اتودهای طراحی لوگو کم است؟

زیرا اتود زدن در طراحی لوگو زمان زیادی نیاز دارد و یک طراح نمی‌تواند چندین طرح مختلف را اجرایی کند؛ بنابراین بر روی دو یا سه مورد کار خواهد کرد.

آیا زیاد شدن تعداد اتودهای لوگو، بر روی هزینه آن اثر دارد؟

بله. در صورتی که شما بیش از دو یا سه اتود طراحی لوگو بخواهید، باید هزینه بیشتری به طراح بپردازید.

به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =