لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چطور محتوای خود را به Google Discover برسانیم؟

امروزه گوگل قابلیت‌ها و امکانات مختلفی را برای کاربران خود در نظر گرفته که همه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. یکی از این قابلیت‌های جدید و نوین که در این زمینه ارائه شده، گوگل دیسکاور است. در این بخش بدون اینکه نیاز به جست و جوی مطلب جدید داشته باشید، بر اساس علایق و سرچ‌های قدیمی، محتواهای مختلفی به شما نمایش داده می‌شوند. قرار گرفتن محتوای سایت در این صفحه تاثیر فوق العاده‌ای بر روی سئو و پیشرفت سایت شما خواهد داشت. از این رو توصیه می‌کنیم هیچ گونه فرصتی را برای وارد شدن به گوگل دیسکاور از دست ندهید. در ادامه با آژانس ایده لاک پشت همراه باشید تا توضیحات بیشتری را درباره نمایش محتوا در گوگل دیسکاور به شما ارائه دهیم.

چطور محتوای خود را به Google Discover برسانیم؟
راهنمای مطالعه

گوگل دیسکاور چیست؟

یکی از خدمات جدید گوگل برای تامین راحتی کاربران موبایل، با عنوان گوگل دیسکاور یا Google Discover شناخته می‌شود. این قابلیت جدید گوگل به گونه‌ای برنامه ریزی شده که توانایی رقابت با شبکه‌های اجتماعی جدید را نیز داشته باشد. در حال حاضر اگر در گوشی و یا تبلت خود، موتور جست و جوی گوگل را باز کنید، شاهد صفحه‌ای مشابه با صفحه فید یک شبکه اجتماعی خواهید بود. در این صفحه بدون اینکه نیاز به جست و جو داشته باشید، مطالب مختلفی به شما نمایش داده می‌شوند.

گوگل دیسکاور چطور کار می کند؟

این بخش را می‌توانیم تا حد زیادی مشابه با اکسپلور اینستاگرام بدانیم. در این حالت محتواهای تصادفی که بر اساس سلیقه شما و تاریخچه جست و جو در انواع سایت‌ها انتخاب شده‌اند، نمایش داده می‌شوند. در این حالت گوگل می‌تواند اطلاعات موجود در تاریخچه سرچ کاربر را با سایر داده‌ها در کنار هم قرار داده و یک صفحه جذاب برای او طراحی کند.

گوگل دیسکاور چطور کار می کند؟

هوش مصنوعی گوگل به مرور زمان رفتار شما را با این محتواها بررسی کرده و متوجه می‌شود که به چه موضوعاتی بیشتر علاقه دارید تا بتواند این صفحه را به بهترین نحو ممکن به روزرسانی کند. بر این اساس این صفحه می‌تواند همه نیاز شما را بدون نیاز به سرچ کردن در گوگل، تامین کند.

تاثیر گوگل دیسکاور بر روی سئو

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بعد از ارائه گوگل دیسکاور مورد بررسی قرار گرفته، تاثیر و ارتباط آن با سئو سایت است. می‌توانیم ادعا کنیم که گوگل دیسکاور اثرگذاری فوق العاده‌ای بر روی سئو سایت به دنبال داشته است.

زیرا قرار گرفتن صفحات وب سایت شما در گوگل دیسکاور می‌تواند تا حد زیادی مخاطبانتان را افزایش دهد و از این طریق باعث بهبود نتایج سایت شود. از این رو توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور اقدامات لازم را انجام داده و برای دریافت خدمات سئو در اصفهان با ما تماس بگیرید.

نحوه انتخاب محتوا برای نمایش در دیسکاور گوگل

یکی از سوالاتی که معمولا برای طراحان سایت و کاربران فعال در این حوزه‌ها پیش می‌آید، نحوه کار کردن و عملکرد گوگل دیسکاور است. در واقع می‌خواهیم بدانیم که گوگل دیسکاور به چه صورت می‌تواند محتوای نمایش داده شده در این بخش را انتخاب کند. به صورت کلی دو روش اصلی وجود دارند که برای تعیین محتوای نمایش داده شده در گوگل دیسکاور مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • به کار بردن گوگل New AI/ ML برای ارائه دیدگاهی مختلف درباره آخرین اخبار
  • استفاده از Topic Layer در گراف دانش برای فهم بیشتر علایق کاربر

نحوه نمایش محتوا در گوگل دیسکاور

به دلیل مزایای متعدد این بخش، کسب و کارهای مختلف هیچ فرصتی را برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور از دست نمی‌دهند. در این بخش با ما همراه شوید تا به شما بگوییم که چطور می‌توانید محتوای خود را وارد گوگل دیسکاور کنید؟

تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند

یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها برای همه کسب و کارها این است که باید تولید محتوای ارزشمند و باکیفیت داشته باشند. در واقع اگر به دنبال پلی هستید که با ضمانت و بدون خطر شما را به صدر گوگل و همچنین صفحه گوگل دیسکاور برساند، توصیه می‌کنیم دقت خود را در تولید محتوا بالاتر ببرید.

تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند

محتوای تولید شده باید توانایی پاسخ به مهم‌ترین سوالات کاربران را داشته باشد و از هر نظر یک محتوای کامل و جامع شناخته شود. این محتوا می‌تواند جذب مخاطب خوبی برای سایت شما به دنبال داشته باشد و در آینده‌ای نه‌چندان دور در صفحه گوگل دیسکاور هم قرار بگیرد. برای دریافت خدمات تولید محتوا در اصفهان بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

بهبود و به روزرسانی محتواهای قبلی

محتواهای قبلی خود را به هیچ عنوان به حال خود رها نکنید. در برخی از مواقع به روزرسانی و ارتقای محتوای قبلی، می‌تواند از هر نظر به صرفه‌تر از نوشتن محتوای جدید باشد. توجه داشته باشید که در دنیای گوگل شما رقیبان بسیار زیادی دارید که سخت درگیر تلاش برای رسیدن به بهترین جایگاه هستند.

در صورتی که در یک زمینه خاص فعالیت کرده و نیاز به محتوا در موضوعات مرتبط دارید، مسیر ساده‌تری پیش روی شما قرار می‌گیرد. چنانچه به دنبال تولید محتوای عمومی باشید، کار شما سخت‌تر شده و باید برای ارتقای سطح کیفیت محتواهای تولید شده، زمان زیادی را اختصاص دهید.

نوشتن مطالب جدید و به روز

برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور، باید به دنبال روشی باشید که بتوانید محتواهای بهتر از رقیبان تولید کنید. محتواهای جدید که موضوعات تازه را در برگرفته‌اند، عموما شانس بیشتری برای نمایش در گوگل دیسکاور را دارند. از این رو توصیه می‌کنیم در زمینه موضوعات پرطرفدار که به تازگی مطرح شده‌اند اقدام به تولید محتوا کنید.

چنین محتوایی می‌تواند برای یک بازه زمانی طولانی مدت، باعث افزایش ترافیک سایت شما شود. بهتر است تمرکز خود را بر روی موضوعاتی بگذارید که زیاد سرچ می‌شوند اما مطلب مناسبی برای آن‌ها طراحی نشده است.

استفاده از تصاویر و محتواهای بصری

برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور، به هیچ عنوان تاثیر محتوای بصری و استفاده از انواع تصاویر مختلف را نادیده نگیرید. در واقع می‌توانیم ادعا کنیم که یکی از مهم‌ترین بخش‌های بهینه سازی محتوا برای صفحه دیسکاور، استفاده از انواع تصاویر و جلوه‌های بصری است.

استفاده از تصاویر و محتواهای بصری

انتخاب تصویر اصلی محتوا هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید با دقت و ظرافت انتخاب شود. این تصویر معمولا تا حد زیادی می‌تواند توجه خواننده را به سمت خود جلب کند. از تصاویر مرتبط و اثرگذار استفاده کنید. در انتخاب اندازه تصاویر هم دقت داشته باشید و مطمئن شوید که دارای کیفیت و اندازه مناسبی باشند تا بتوانند به چشم مخاطب بیایند.

تولید محتوای معتبر

به صورت کلی محتواهای معتبر و قابل اعتماد، اهمیت بیشتری برای گوگل داشته و در جایگاه بهتری قرار می‌گیرند. از این رو توصیه می‌کنیم از منابع خوب، باکیفیت و سطح بالا برای نوشتن محتواهای خود استفاده کنید. وجود هرگونه کپی در صفحات وب سایت شما و همچنین استفاده از تیترهای زرد، اغراق آمیز و یا گمراه کننده، باعث کاهش اعتبار محتوای شما خواهد شد.

بهبود تجربه کاربری

از دیگر اقداماتی که می‌توانید برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور انجام داده و نتیجه مطلوبی را دریافت کنید، می‌توانیم به بهبود تجربه کاربری اشاره کنیم. در واقع برای اینکه زمان ایندکس شدن محتوا کوتاه‌تر شده و در نهایت وارد گوگل دیسکاور شود، باید بتوانید عملکرد قابل قبولی در بهبود تجربه کاربری سایت خود داشته باشید.

برای این کار باید علاوه بر تولید محتوای کاربرپسند، صفحه خود را به صورت ریسپانسیو یا موبایل فرندلی طراحی کنید و سرعت سایت را تا حد امکان بالا ببرید. شما می‌توانید سفارش طراحی UX سایت خود را در لاک پشت ثبت کرده و از همه نظر خیال خودتان را راحت کنید.

گوگل دیسکاور برای کدام سایت ها مناسب است؟

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که ممکن است برای کسب و کارهای مختلف پیش آید، این است که گوگل دیسکاور برای کدام سایت‌ها مناسب بوده و می‌تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد؟ هر سایتی که نیاز به دیده شدن داشته باشد و بخواهد مخاطبان بیشتری جذب کند، باید خود را به دیسکاور گوگل برساند.

گوگل دیسکاور برای کدام سایت ها مناسب است؟

تمام سایت‌هایی که در طول زمان، عملکرد خوب و قابل قبولی در سرپ داشته‌اند و بر روی بهینه سازی و سئو سایت خود به خوبی کار کرده‌اند، می‌توانند در گوگل دیسکاور به نمایش درآیند. فاکتورهای موثر دیگری مانند رتبه خوب در کلمات کلیدی، ایمپرشن از سرچ ارگانیک، جلب اعتماد گوگل و … هم در این زمینه وجود دارند که باعث نمایش محتوا در گوگل دیسکاور می‌شوند.

چگونگی رصد کردن نتایج دیسکاور گوگل

اگر می‌خواهید تلاش‌های خود را برای رفتن به دیسکاور گوگل بررسی کنید، می‌توانید از سرچ کنسول گوگل کمک بگیرید. شما باید در پنل سرچ کنسول سایت خود وارد قسمت performance شده و سپس به Discover بروید؛ در این قسمت بررسی کنید که کدام محتواها در دیسکاور نمایش داده شده‌اند.

شما می‌توانید بازه زمانی را تنظیم کرده و ببینید که در یک ماه گذشته، کدام محتواهای شما محبوبیت بیشتری داشته‌اند. به این ترتیب ایده‌های بهتری برای تولید محتوا به دست می‌آورید و می‌توانید مدیریت بهتری بر روی ورودی خود از این راه داشته باشید.

سخن پایانی

امروزه به دلیل گسترش تجارت الکترونیک، همه کسب و کارها به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند جایگاه فوق العاده‌ای در موتور جست‌ و جوی گوگل به دست آورند. یکی از قابلیت‌های جدید گوگل که به عنوان گوگل دیسکاور شناخته شده، این روزها تا حد زیادی توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده است.

با نمایش محتوا در گوگل دیسکاور، می‌توانید به مقدار زیادی ترافیک سایت خود را افزایش داده و از مزایای آن بهره ببرید. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به معرفی این بخش گوگل و نحوه نمایش محتوا در آن پرداختیم. مهم‌ترین اقداماتی که شما می‌توانید برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور انجام دهید را معرفی کردیم تا بتوانید نتیجه مطلوبی از این فرایند دریافت کنید.

سوالات متداول

آیا نمایش محتوا در گوگل دیسکاور مخصوص سایت‌های خاصی است؟

خیر. در این حالت هیچ محدودیتی وجود نداشته و همه سایت‌هایی که عملکرد خوبی در سرپ داشته‌اند و با تولید محتوای اصولی اعتماد گوگل را به دست آورده‌اند، می‌توانند شانس حضور در این بخش را داشته باشند.

برای نمایش محتوا در گوگل دیسکاور چه اقداماتی انجام دهیم؟

از جمله اقدامات کمک‌کننده در این راستا می‌توانیم به تولید محتوای ارزشمند و مداوم، بهبود محتواهای قبلی، تولید محتوا با موضوعات به روز، بهینه‌سازی تجربه کاربری سایت و ... اشاره کنیم.

به این مقاله امتیاز دهید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یازده =