لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قرارداد سئو سایت

گسترش اینترنت در دنیای امروز باعث شده که بسیاری از صاحبان کسب و کار به فکر راه‌اندازی وب‌سایت بیفتند؛ اما شرط اصلی برای موفقیت در این فضا استفاده از ابزاری به نام سئو است. شرکت‌های زیادی خدمات مربوط به سئو را ارائه می‌دهند. اما در زمان همکاری با آن‌ها باید یک شرط مهم را رعایت کنید؛ نوشتن قرارداد سئو! به عبارت بهتر باید قبل از اینکه کار سئو سایت خود را به یک شرکت بسپارید؛ باید نمونه قرارداد سئو سایت را مطالعه کنید تا بتوانید با آگاهی کامل این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید تا همه اطلاعات لازم درباره این قرارداد را به شما بدهیم.

هدف از قرارداد سئو چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

قرارداد سئو را می‌توان در واقع روشن‌کننده مسیر برای هر دو طرف، یعنی کارشناس سئو و صاحبان کسب و کار دانست. با استفاده از این قرارداد شما می‌توانید همه خواسته‌های خود را به روشنی بیان کرده و شرایط اجرای آن را قید کنید. به این ترتیب هم تکلیف شما و هم تکلیف شرکت سئوکار در طی مسیر کاملا روشن خواهد بود.

با استفاده از این قرارداد می‌توانید مدت‌زمان همکاری، هزینه‌ای که باید پرداخت شود، نتایجی که باید به آن دست پیدا کنید و خدماتی را که باید شما ارائه شوند مشخص کنید. به این ترتیب یک مدرک کاملا قانونی در اختیار دارید که با استفاده از آن می‌توانید از کیفیت خدمات ارائه شده به خود مطمئن شوید. معمولا نمونه قرارداد سئو سایت در وب‌سایت‌های مختلف وجود دارد؛ اما باید بدانید که تنها مشاهده این نمونه‌ها کافی نیست. زیرا ممکن است بخش مهمی از قرارداد در این تصاویر وجود نداشته باشد و شما نتوانید همه اطلاعات را از این طریق به دست آورید. بنابراین این نمونه را باید از یک مکان معتبر دانلود کنید که از کامل بودن آن مطمئن باشید.

نکات مهم برای تنظیم قرارداد سئو سایت

نکات مهمی که باید در قرارداد سئو رعایت کنیم

نکات مهمی که باید در قراردادهای نوشته شده در زمینه سئو سایت رعایت شوند؛ تنها مربوط به صاحبان کسب و کار نیستند. بلکه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هم باید این نکات را در نظر داشته باشند تا در نهایت سوء برداشتی ایجاد نشده و همه چیز از همان ابتدا برای هر دو طرف روشن باشد. جزئیات بیشتر در مورد خدمات سئو در اصفهان را می‌توانید در صفحه مربوطه مشاهده کنید. مهم‌ترین نکاتی که باید در این قرارداد رعایت شوند؛ از قرار زیر هستند:

مدت‌ زمان

مدت‌ زمان قرارداد یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید در آن به طور واضح و بدون هیچ ابهامی نوشته شود. منظور از زمان در این نوع قرارداد، مدتی است که شرکت سئو می‌تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. برای مثال مجری باید به شما تعهد دهد که پس از گذشت 60 روز کاری از امضای قرارداد، سایت شما با ساختار بهینه آماده شده و در 60 روز بعدی محتواهای بهینه شده در آن آپلود خواهند شد. به این ترتیب یک برنامه زمانی منظم خواهید داشت. 

هزینه و شرایط پرداخت

بخش مهم دیگر در قرارداد سئو، مقدار هزینه پرداختی و نحوه پرداخت آن است؛ به این ترتیب هزینه کلی را برای دریافت خدمات مشخص خواهید کرد و تعیین می‌کنید که این هزینه را به صورت مرحله‌ای بپردازید یا اینکه در انتهای هر ماه، بخشی از آن را پرداخت کنید. همچنین مبلغ اولیه‌ای که به عنوان پیش‌پرداخت داده‌اید یا وجوهی که با استفاده از اوراق بهادار پرداخت کرده‌اید؛ باید در قرارداد ذکر شوند. در این قسمت باید مشخص کنید که پرداخت هزینه‌های قانونی مانند مالیات، بیمه و تجهیزات بر عهده چه کسی خواهد بود. برای مشاهده تعرفه سئو کلیک کنید.

تعهدات

اگر نمونه قرارداد سئو سایت را مشاهده کنید؛ بخش تعهدات به دو قسمت اصلی تقسیم می‌شود. یکی از این قسمت‌ها مربوط به تعهدات کارفرما و دیگری مربوط به تعهدات مجری است. تعهدات کارفرما از قرار زیر هستند:

  • اطلاعاتی که باید در اختیار مجری قرار بگیرند.
  • امکانات و اختیاراتی که باید برای مجری فراهم شوند.
  • جریمه‌های عدم همکاری کارفرما با مجری

همچنین مجری هم متعهد می‌شود که کارهایی را برای وب‌سایت شما انجام دهد؛ برای مثال بازدید سایت، رتبه کلمات و میزان فروش شما را در انتهای زمان قرارداد، بین 40 تا 60 درصد افزایش داده و در بازه‌های زمانی مشخص، گزارش مکتوب ارسال کند. همچنین می‌توانید جریمه‌هایی را برای مجری هم در نظر بگیرید.

اما نکته مهم اینجا است که بهتر است تا حد امکان از اعداد و ارقام مشخصی در قرارداد استفاده نکنید و قول رتبه یک شدن وبسایت را هم ندهید!

ضمانت‌ها

منظور از ضمانت‌ها، قوانین و تعهداتی است که هر طرف برای حفظ امنیت معامله و محرمانگی آن ارائه می‌دهد. برای مثال مجری باید متعهد شود که اطلاعات درون سایت را نگهداری کرده و کارهایی انجام ندهد که موقعیت وب‌سایت را به خطر اندازد. به علاوه باید ضمانت دهد که همه چیز را بر طبق قوانین انجام خواهد داد. کارفرما هم باید ضمانت دهد که همه ابزارها و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار شرکت سئو قرار خواهد داد.

مراحل اجرای پروژه

برای اطلاع از اینکه در مراحل اجرای پروژه باید به چه مواردی اشاره شود؛ می‌توانید نمونه قرارداد سئو سایت را ببینید. مراحل اجرای پروژه شامل یک جدول زمانی است که در آن توضیح داده شده چه کارهایی قرار است در چه زمانی انجام شوند. به این ترتیب مسیر و هدف برای هر دو طرف مشخص خواهد شد.

شرایط فسخ

نوشتن شرایط فسخ در قرارداد می‌تواند مانع از بروز مشکلات آینده شود؛ بر این اساس باید ذکر کنید که فسخ به صورت یک‌طرفه ممکن نیست و هر کدام از طرفین که قصد فسخ قرارداد را داشته باشند باید خسارت ناشی از آن را پرداخت کنند.

شرایط قهریه

شرایط قهریه شامل موارد غیر قابل پیش‌بینی است که ممکن است در طی مسیر پیش بیاید؛ برای مثال ممکن است دسترسی به اینترنت برای مدتی قطع شود و یا حوادثی اتفاق بیفتد که امکان کنترل آن‌ها از سمت دو طرف قرارداد وجود ندارد. در نتیجه در قراردادی که برای سئو می‌نویسید؛ باید مشخص کنید که چه اقداماتی را باید برای چنین زمان‌هایی انجام دهید.

انواع قرارداد سئو را میشناسید؟ قرارداد سئو تضمینی، قرارداد سئو ماهانه و قرارداد سئو پروژه ای

انواع قراردادهای سئو

برای اینکه بتوانید بهترین قرارداد را برای خود انتخاب کرده و در نهایت بهترین نتیجه را به دست آورید؛ باید با انواع قرارداد سئو آشنا شوید. هریک از انواع قرارداد خدمات مختلفی را به شما ارائه می‌دهند؛ در نتیجه شیوه پرداخت مختلفی داشته و هزینه متفاوتی هم دارند. اصلی‌ترین تقسیم‌بندی برای این نوع قرارداد از قرار زیر است:

1.قرارداد تضمینی سئو

شاید بتوان گفت که قرارداد تضمینی سئو پرطرفدارترین نمونه قرارداد سئو سایت در ایران است؛ زیرا همه ما معمولا به واژه تضمینی علاقه‌مند هستیم و حتی حاضریم برای رسیدن به آن هزینه بیشتری هم پرداخت کنیم. اما در مورد سئو زمانی که این واژه را شنیدید؛ باید کمی هوشیارتر عمل کنید. باید بررسی کنید که شرکت سئوکار چه موضوعی را برای شما تضمین کرده است و آیا می‌توانند در نهایت به آن برسد یا نه؟ سئو یک دریای بسیار گسترده است که هر لحظه یک اتفاق می‌تواند موقعیت شما را به خطر انداخته یا بهتر کند؛ بنابراین بهتر است چندان به واژه تضمینی در سئو اعتماد نکنید.

2.قرارداد سئو ماهانه

قرارداد ماهانه سئو، دارای یک تایم لاین مشخص است؛ بر طبق این قرارداد، در پایان هر ماه شرکت سئو باید مرحله‌ای از کار را پیش برده باشد و شما هم هزینه مورد نظر را پرداخت کنید. در این صورت کارشناس سئو درواقع کارمند شما محسوب می‌شود.

3.قرارداد سئو پروژه‌ ای

یکی از بهترین و رایج‌ترین انواع قرارداد سئو، نمونه پروژه‌ای آن است. در این نمونه قرارداد سئو سایت شما هزینه را به صورت مرحله‌ای پرداخت می‌کنید؛ به این ترتیب مجری بسته به زمانی که اجرای هر مرحله نیاز دارد، یک برنامه به شما خواهد داد. در نتیجه هم مجری زمان مناسب را برای اجرای هر بخش در اختیار دارد و هم شما در زمان پرداخت هزینه خیالتان از بابت به نتیجه رسیدن کار راحت خواهد بود.

نمونه قرارداد سئو

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شدید؛ یک قرارداد سئو دارای قسمت‌های بسیار مختلفی است که جا انداختن هر کدام از آن‌ها می‌تواند در آینده برای شما مشکل‌ساز شود. به همین دلیل بهتر است نگاهی به نمونه قرارداد سئو سایت بیندازید تا هیچ نکته‌ای را از قلم نیندازید. با بررسی این نمونه می‌دانید که چه چیزی را باید در قرارداد خود ذکر کنید و چه انتظاراتی باید داشته باشید.

چگونه قرارداد سئو سایت بنویسیم؟

چگونه قرارداد طراحی سایت بنویسیم؟

فایل باز قرارداد سئو را میتوانید از طریق لینک روبرو دریافت نمایید.

سوالات متداول

بهترین راه برای پرداخت هزینه سئو، به صورت مرحله‌ای و زمان‌بندی شده است؛ به این ترتیب هم به کارفرما فشار نمی‌آید که مبلغ زیادی را به صورت یکجا پرداخت کند و هم سئوکار نگران دستمزد خود نخواهد بود.

بهترین راه برای رسیدن به این اطمینان، بررسی نمونه کارهای شرکت است که می‌تواند به شما کمک کند که آیا تضمین‌های ارائه‌شده در قرارداد واقعی هستند یا خیر؟

شرط محرمانگی شخص یا شرکت سئوکار را موظف خواهد کرد که تحت هر شرایطی از اطلاعات شما محافظت کند. به این ترتیب هرگز نباید به صورت آگاهانه یا غیر آگاهانه جزییات پروژه را در اختیار اشخاص ثالث قرار دهد.

زمان در سئو یک کمیت کاملا غیر قابل پیش‌بینی است؛ به همین دلیل نمی‌توان مدت مشخصی را برای سئو شدن یک سایت در نظر گرفت. این موضوع بستگی به موقعیت اولیه وب‌سایت شما و مهارت شرکت مورد نظر برای انجام سئو دارد.

سوالات متداول