لوگو گروه طراحی سایت و سئو لاک پشت
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آژانس دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

یکی از خدمات پر بازده ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان می‌باشد. خدمات بازاریابی دیجیتال در اصفهان شامل: آموزش، مشاوره و ارائه خدمات طراحی لوگو، طراحی سایت، سئو و… می‌باشد. در صورت نیاز به مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان با ما تماس بگیرید.

منظور از دیجیتال مارکتینگ در اصفهان چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی در اصفهان یک شیوه بازاریابی محصولات و خدمات است که با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، گوشی و تبلت انجام می‌شود. برای تعریف بازاریابی دیجیتال رویکردهای مختلفی مورد نظر قرار می‌گیرند که ما در ادامه به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

دیجیتال مارکتینگ با سه رویکرد متفاوت | آژانس تبلیغات لاک پشت

رویکرد اول: تعریف با تمرکز بر روی قسمت مارکتینگ

برخی از کارشناسان، دیجیتال مارکتینگ در اصفهان را با تمرکز بر روی قسمت دوم تعریف می‌کنند و آن را با مفهوم بازاریابی یکسان می‌دانند. طبق این تعریف، اگر کارهای بازاریابی را با ابزارهای دیجیتال انجام دهیم، در حوزه دیجیتال مارکتینگ قرار گرفته‌ایم. بنابراین اگر برای تحقیقات بازار، تبلیغات و بررسی رفتار مصرف‌کننده به سراغ ابزارهایی دیجیتالی برویم، پس یک دیجیتال مارکتر هستیم.

رویکرد دوم: تعریف ابزاری بازاریابی دیجیتال

رویکرد دومی که برای بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد، ارائه تعریف دیجیتال مارکتینگ به کمک ابزارها و تکنیک‌ها است. به عبارت بهتر، در این تعریف شخصی می‌تواند خود را به عنوان دیجیتال مارکتر معرفی کند که مهارت‌هایی مانند سئو، ایمیل مارکتینگ، تدوین استراتژی محتوا، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی و موبایلی را در خود داشته باشد.

رویکرد سوم: تعریف دیجیتال مارکتینگ از نگاه لاک پشت

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ لاک پشت، ترکیبی از این دو رویکرد را به عنوان تعریف درست از بازاریابی دیجیتال در نظر می‌گیریم. تجربه ما در حوزه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان نشان می‌دهد زمانی که ما از همه مهارت‌های خود برای دیده شدن در فضای دیجیتال استفاده کرده و در این مسیر از ابزارهای دیجیتالی مختلف برای تحقیق بازار و بررسی رفتار مصرف‌کننده کمک می‌گیریم، پس وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شده‌ایم.

رشته های زیرمجموعه بازاریابی اینترنتی در اصفهان

800 عنوان شغلی در دیجیتال مارکتینگ در اصفهان با لاک پشت

دنیای بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده است و بیش از 800 رشته در زیرمجموعه آن قرار می‌گیرند. به همین دلیل استفاده از مفهومی به نام آموزش دیجیتال مارکتینگ اصفهان می‌تواند بسیار گیج‌کننده به نظر برسد. زیرا دقیقا مشخص نمی‌کند که به کدام بخش از بازاریابی اینترنتی در آن پرداخته می‌شود. توسعه‌دهندگان وب و اپلیکیشن‌ها، طراحان سایت، کارشناسان سئو، تولیدکنندگان محتوا، طراحان کمپین‌های بازاریابی، ارائه‌دهندگان پلتفرم‌های انتشار رپورتاژ، فعالان شبکه‌های اجتماعی، برنامه نویسان و روزنامه‌نگاران همگی به نوعی در زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان قرار دارند.

تاریخچه بازاریابی دیجیتال در اصفهان و جهان

بازاریابی دیجیتال مفهوم جدیدی نیست و قدمت آن به حدود سال 1906 یعنی حدود ده سال پس از تولد رادیو برمی‌گردد؛ جایی که اولین ابزارهای دیجیتال قدم به دنیای ما گذاشته بودند. امروز مفهوم بازاریابی اینترنتی در اصفهان و دیگر شهرهای ایران، بر کسی پوشیده نیست و همه به قدرت این ابزار برای کمک به رشد کسب و کارها پی برده‌اند. در جدول زیر تاریخچه‌ای از دیجیتال مارکتینگ در مفهوم امروزی را برای شما ارائه داده‌ایم.

پیدایش کلمه دیجیتال مارکتر

1990

پیدایش اولین موتور جستجو به نام آرچی

1990

ایجاد اولین بنر اینترنتی با قابلیت کلیک

1994

انجام اولین معامله اینترنتی

1994

شروع به کار موتور جستجوی یاهو

1995

پیدایش اولین شبکه اجتماعی با آدرس www.sixdegrees.com

1997

شروع به کار موتور جستجوی گوگل

1998

پیدایش اولین سیستم مدیریت مشتریان یا CMS

1999

راه‌اندازی اولین کمپین بازاریابی اینترنتی برای برند Universal Music

2001

شروع به کار لینکدین و وردپرس

2003

شروع کار جیمیل و فیس بوک

2004

شروع کار یوتیوب

2005

شروع به کار توئیتر

2006

شروع به کار اپل و ارائه اولین آیفون

2007

شروع به کار واتساپ

2009

شروع به کار اینستاگرام

2010

افزایش بودجه شبکه‌های اجتماعی توسط تبلیغ‌کننده‌ها

2010

جا افتادن آمازون به عنوان فروشگاه اینترنتی یکه‌تاز

2013

افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند برای جستجو در اینترنت

2014

گسترش مفهوم بازاریابی محتوایی

2015

بررسی تاریخچه دیجیتال مارکتینگ در دنیا نشان می‌دهد که با ظهور شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جستجوی مختلف، رفته‌رفته رفتار مشتریان تغییر پیدا کرده و صاحبان کسب و کار بیشتر به سمت پلتفرم‌های آنلاین روی بیاورند. همچنین کارشناسان هم ابزارهایی را توسعه داده‌اند که در پیگیری کمپین‌های بازاریابی اینترنتی به افراد کمک می‌کنند. همین موضوع باعث شده که این دنیا روز به روز گسترده‌تر شده و مفاهیم جدیدتری در آن به وجود بیاید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

برای اینکه بتوانید در زمینه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان به موفقیت برسید، نیاز به یک سری ابزارها دارید و باید تلاش کنید بر آن‌ها مسلط شوید. برخی از آن‌ها را به همراه توضیحات مختصر، در ادامه ارائه داده‌ایم.

1-     تبلیغات بر اساس کلیک یا PPC

یکی از روش‌هایی که در بازاریابی اینترنتی برای افزایش بازدید و ترافیک سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تبلیغات بر اساس کلیک، Pay Per Click یا PPC است. در این روش، شما سایت خود را بر روی وب سایت‌هایی که بازدید زیاد دارند، تبلیغ می‌کنید. هزینه این تبلیغات به ازای هر کلیکی پرداخت می‌شود که کاربران بر روی محتوای تبلیغاتی شما انجام داده‌اند.

2-     سئو SEO

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، از قدرتمندترین ابزارها برای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان است که بسیاری از کسب و کارهای امروزی از آن استفاده کنند. بهینه سازی سایت یا SEO مجموعه‌ای از اقدامات است که شما بر روی سایت خود انجام داده و آن را بر اساس الگوریتم‌هایی که در موتورهای جستجو تعریف شده‌اند، بهینه سازی می‌کنید. برای مثال کارهایی مانند استفاده از کلمه کلیدی مناسب، لینک سازی داخلی و خارجی از مهم‌ترین اقدامات در سئو هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به صفحه سئو سایت در اصفهان ما مراجعه کنید.

3-     بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ

از دیگر ابزارهای بازاریابی اینترنتی در اصفهان می‌توان به بازاریابی موبایلی اشاره کرد که قبلا در قالب ارسال پیامک‌های انبوه انجام می‌شد. اما امروزه با توسعه گوشی‌های هوشمند، این شاخه از دیجیتال مارکتینگ اصفهان رنگ تازه‌ای به خود گرفته و بیشتر در قالب محتوای دیجیتال درآمده است. به این ترتیب کلیپ‌های تصویری، پادکست‌ها و فایل‌های صوتی که در موبایل‌ها دست به دست می‌شوند، می‌توانند به عنوان روشی برای معرفی شما مورد استفاده قرار بگیرند.

4-     ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند در زمینه بازاریابی دیجیتال در اصفهان، ایمیل مارکتینگ است. در این شیوه از بازاریابی، یک ایمیل تبلیغاتی برای همه افرادی که قبلا آدرس ایمیل خود را در وب‌سایت شما ثبت کرده‌اند، ارسال می‌شود. این شیوه از بازاریابی اینترنتی بیشتر برای کسب و کارهایی مناسب است که در حوزه آموزش یا تجارت بین‌المللی کار می‌کنند.

5-     تبلیغات همسان یا Native Ads

یکی از ابزارهایی که می‌تواند تا حد زیادی باعث رشد شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان شود، تبلیغات همسان است. در این شیوه تبلیغاتی، شما بنرها و محتواهای خود را در قالبی منتشر می‌کنید که با ساختار محیط تبلیغ یکسان است. برای مثال تبلیغاتی که توسط خود گوگل در میان نتایج ظاهر می‌شوند، کاملا شبیه به دیگر لینک‌ها هستند و کمتر کسی در نگاه اول متوجه می‌شود که با یک تبلیغ مواجه شده است.

6-     تبلیغات در شبکه های اجتماعی

می‌توان گفت که قدرتمندترین ابزار در بازاریابی دیجیتال در اصفهان امروز، شبکه‌های اجتماعی هستند. افراد زیادی در نصف جهان، روزانه وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی گذرانده و حتی خرید خود را از این طریق انجام می‌دهند. بنابراین لازم است که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را هم به عنوان یکی از استراتژی‌های خود در نظر بگیرید و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

همان‌طور که تا اینجای کار به خوبی متوجه شده‌اید، دنیای بازاریابی اینترنتی بسیار گسترده است و نمی‌توان حتی با داشتن یکی از مهارت‌ها، در آن فعالیت کرد. به همین دلیل حتما نیاز به استفاده از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان خواهید داشت.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان با گروه تخصصی لاک پشت

شرکت‌ها و گروه‌هایی که این دست از خدمات را ارائه می‌دهند، مجموعه‌ای از افراد متخصص در زمینه‌های مختلف هستند که می‌توانند به شما برای رشد کسب و کارتان کمک کرده و از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در این مسیر کمک بگیرند. پس حتما برای تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال خود به سراغ شرکت، گروه یا شخصی بروید که در این زمینه تخصص دارد و می‌تواند پیشنهادهای ارزشمندی را به شما ارائه دهد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

زمانی که از آموزش بازاریابی اینترنتی در اصفهان صحبت می‌کنیم، با یک دنیای فوق گسترده طرف هستیم که هر بخش آن نیاز به یادگیری جداگانه و گذراندن دوره مختص به خود را دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم که در ابتدای این مسیر، یک حوزه را که بیشتر از بقیه به آن‌ها علاقه‌مند هستید، انتخاب کنید. سپس مهارت خود را در این حوزه تا حد زیادی تقویت کرده و به سراغ مرحله بعد بروید.

باید بدانید که قسمت‌های مختلف در بازاریابی دیجیتال، از هم جدا نیستند و مانند حلقه‌های زنجیر به هم متصل شده‌اند. به همین دلیل برای رسیدن به موفقیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ، نیاز است که در نهایت در همه آن‌ها مهارت به دست آورید. اما باید از جایی شروع کنید که می‌تواند نقطه شروع و پایه محکمی برای چیدن این ساختمان باشد. پیشنهاد ما به شما این است که فرایند آموزش دیجیتال مارکتینگ را با آموزش سئو اصفهان شروع کنید که می‌تواند کمک زیادی به درک مفاهیم دیگر بکند.

معرفی چند کتاب برای آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

خواندن کتاب برای شروع آموزش بازاریابی اینترنتی در اصفهان یک ایده بسیار خوب است. شما می‌توانید ضمن آشنایی با مفاهیم جدید در این کتاب‌ها، پایه‌های یادگیری خود را قوی کرده و در عین حال در قالب یک چهار چوب مرتب، آموزش را پیگیری کنید. بهترین کتاب‌هایی که تا امروز برای آموزش بازاریابی دیجیتال در جهان منتشر شده‌اند، عبارت‌اند از:

–          The New Rules of Marketing and PR نوشته شده توسط دیوید اسکات

کتاب قوانین جدید مارکتینگ اثر دیوید اسکات یک مرجع تقریبا قدیمی اما معتبر برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ است که بیشتر از نگاه مدیریتی به این موضوع می‌پردازد. خواندن این کتاب به افرادی توصیه می‌شود که در زمینه بازاریابی اینترنتی کاملا مبتدی هستند و می‌خواهند یک ساختار منظم ذهنی را در این موضوع پیدا کنند.

–          Ctrl Alt Delete

میچ جول در کتاب Ctrl Alt Delete ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بررسی کرده و نقش آن‌ها را در رشد یک کسب و کار مورد ارزیابی قرار می‌دهد. هدف از این کتاب، نظم بخشیدن به ذهن خواننده و آشنایی او با مفاهیم اولیه نیست؛ بلکه با خواندن Ctrl Alt Delete بیشتر به چالش کشیده می‌شوید و نکاتی را یاد می‌گیرد که به بهینه‌تر کردن اقدامات بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنند.

–          Epic Content Marketing

اگر می‌خواهید یک استراتژی محتوای موفق بنویسید و با استفاده از محتوای خوب به رشد کسب و کار خود کمک کنید، کتاب Epic Content Marketing را به شما معرفی می‌کنیم. با خواندن این کتاب، می‌توانید با نقش محتوا در حوزه‌های مختلف آشنا شده و مدل کسب و کار خود را بر این اساس سازمان‌دهی کنید.

تفاوت بازاریابی دیجیتال در اصفهان با روش‌ های سنتی

هرچند در دنیای امروز ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان بسیار گسترده شده و افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند، هنوز هم افرادی هستند که به سراغ روش‌های سنتی جذب مشتری می‌روند و نسبت به این شیوه‌های مدرن گارد می‌گیرند. در این بخش می‌خواهیم تفاوت بازاریابی دیجیتال در اصفهان و روش‌های سنتی را با هم بررسی کنیم.

1-      تفاوت هزینه بازاریابی دیجیتال و سنتی

اولین و مهم‌ترین نکته در بررسی تفاوت بازاریابی دیجیتال و سنتی، هزینه آن است. روش‌های قدیمی مانند آگهی‌ها، تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردهای خیابانی معمولا هزینه زیادی روی دست شما می‌گذارند و در بیشتر موارد نادیده گرفته می‌شوند. این در حالی است که تبلیغات اینترنتی معمولا هزینه خیلی کمتری داشته و در عین حال بازدید بیشتری را جذب می‌کنند.

2-      تعیین جامعه هدف

در تبلیغات سنتی، این امکان وجود ندارد که شما بنر یا بیلبورد خود را تنها به افراد خاصی نشان دهید. این در حالی است که با استفاده از ابزارهای بازاریابی اینترنتی در اصفهان می‌توان کاری کرد که تبلیغات تنها به افراد نمایش داده شوند که مشتری بالقوه شما هستند و به خدمات مشابه نیاز دارند.

3-      سرعت رسیدن به نتیجه

ممکن است مدت زیادی از نصب بیلبورد در شهر اصفهان گذشته باشد، اما تعداد افراد کمی از این طریق با شما آشنا شده یا تماس بگیرند. اما اقدامات انجام گرفته برای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان معمولا به صورت هدفمند برنامه‌ریزی می‌شوند و به همین دلیل سرعت رسیدن به نتیجه و برندسازی در آن‌ها سریع‌تر است.

کدام یک برای کسب و کار من مناسب‌ تر است؟

در پاسخ به این سوال می‌خواهیم پرسش دیگری را مطرح کنیم! اینکه مخاطب شما چه کسی است و قصد دارید با استفاده از تبلیغات، چه گروهی را به خود جذب کنید؟ اگر گروه سنی خاصی مدنظر ندارید یا اینکه بیشتر با افراد مسن محلی کار می‌کنید، استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی سنتی می‌تواند بازدهی بیشتری برای شما داشته باشد. اما در بیشتر موارد، دیجیتال مارکتینگ در اصفهان برای بسیاری از کسب و کارها خوب عمل می‌کند و می‌تواند در نهایت آن‌ها را به مخاطبان هدف معرفی نماید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

 • کمک به افزایش فروش و جذب مشتری
 • برندسازی و ایجاد آگاهی از برند در مقیاس گسترده
 • امکان برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مشتریان
 • امکان جذب مشتریان بالقوه در بسترهای اینترنتی
 • قابلیت تعریف مخاطبان هدف در تعریف کمپین‌های بازاریابی
 • جلب اعتماد ساده‌تر و فرایند ارائه خدمات بسیار آسان‌تر
 • وجود ابزارهای متفاوت برای تحقیق بازار یا پی بردن به رفتار مصرف‌کننده

معایب بازاریابی اینترنتی در اصفهان

 • نیاز به زمان نسبتا زیاد برای گرفتن جواب در برخی زمینه‌ها
 • رقابت بسیار بالا در میان برندهای مختلف
 • نیاز به فعالیت شبانه‌روزی و نداشتن ساعت کاری مشخص
 • عدم امکان پیش‌بینی نتیجه در برخی زمینه‌ها
 • آسیب دیدن در صورت محدود شدن فعالیت‌های دیجیتال

سوالات متداول (FAQ)

برای بررسی و تحلیل نتایج کمپین‌های بازاریابی اینترنتی در اصفهان ابزارهای مختلفی ایجاد شده‌اند. برای مثال شما می‌توانید با استفاده از Google Analytics وضعیت سایت خود را قبل و بعد از اجرای تبلیغات مورد بررسی قرار دهید. همچنین Google Search Console هم اطلاعاتی را درباره ورودی‌های وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

ما در گروه لاک پشت انواع مختلفی از خدمات بازاریابی دیجیتال اصفهان را به شما ارائه می‌دهیم. برای مثال طراحی وب سایت اصفهان اولین قدمی است که باید برای شروع بازاریابی دیجیتال بردارید. علاوه بر این تولید محتوا در اصفهان، سئو سایت در اصفهان، برگزاری دوره آموزش سئو در اصفهان و طراحی گرافیک اصفهان از جمله خدمات ما در این حوزه هستند.

با شرکت در دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ اصفهان می‌توانید مواردی مانند مطالعه بازار، بررسی رفتار مصرف‌کننده، تدوین تقویم و استراتژی تولید محتوا، بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، طراحی کمپین‌های تبلیغاتی و کار با دیگر ابزارهای دیجیتال را یاد گرفته و برای رشد و توسعه کسب و کار خود مورد استفاده قرار دهید.

خیر. بازاریابی اینترنتی هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد و شما می‌توانید با انجام بازاریابی دیجیتال در اصفهان، در همه کشور رشد کنید. با این حال بسیاری از افراد دوست دارند در جلسه‌های حضوری شرکت کرده و یا به طور دائمی با شرکت ارائه دهنده خدمات در ارتباط باشند که در این صورت بهتر است با شرکتی که در شهر خودشان است قرارداد ببندند.

به طور کلی نمی‌توان یک نرخ مشخص را برای هزینه بازاریابی دیجیتال در اصفهان مشخص کرد. زیرا این مفهوم دارای زیرمجموعه‌های بسیار گسترده‌ای است که هر کدام از آن‌ها، تعرفه‌ها و هزینه‌های مختلفی دارند.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =