تعرفه سئو

خیلی از کسب و کارها درباره قیمت سئو از ما سوال می پرسند، ما اول نیازهای مشتری را می پرسیم، کلمات کلیدی و وبسایت آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم
و بعد با توجه به پکیج های تعرفه ای خود، قیمت گذاری شفاف و منصفانه را اعلام میکنیم. مشتریان دلیل اختلاف قیمت ها و پیشنهاد صرف هزینه را می پرسند،
ما خدماتی که صورت میگیرد، سابقه خود و بازگشت هزینه ای را که این سرمایه گذاری میتواند برای آن ها داشته باشد روشن میکنیم.

نتیجه : تعرفه سئو یک مقدار مشخص نیست و با توجه به نیاز مشتری ،پشتیبانی، کارشناسی های صورت گرفته و سابقه مشخص می گردد.

راهنمای مطالعه

هزینه و تعرفه سئو SEO در سال 99 چقدرخواهد بود؟

هزینه خدمات سئو با توجه به آنچه که در بر میگیرد متفاوت می‌باشد. بیشتر پروژه‌های SEO در 99 بین 1 تا 3 میلیون تومان در ماه براساس دامنه پروژه هزینه خواهند داشت. متوسط هزینه وبسایتی که برای یک بار می‌باشد بین 4 تا 40 میلیون و هزینه مشاوره‌ها در هر ساعت 100 تا 300 هزار تومان است.

قیمت گذاری سئو

چه مقدار هزینه برای SEO وبسایت خود باید بپردازیم؟

اگر می‌خواهید میزان ترافیک وب سایت را ارتقا دهید، مشتری بیشتری داشته باشید و بازار فروش خود را افزایش دهید، بهینه سازی موتور جستجو سئو می‌تواند برای شما خیلی مفید واقع شود. وقتی تصمیم به بازاریابی آنلاین SEO و اجرا استراتژی‌های آن می‌گیرید، مسلما می‌خواهید میزان هزینه لازم را بدانید. در این بخش متوسط هزینه سئو با توجه به خدمات در سال 99 را شرح خواهیم داد، بنابراین می‌توانید هزینه مورد انتظار برای یک سئوکار حرفه ای تاپ مثل لاک پشت را بسنجید. (جدول قیمت گذاری سال 99 به زودی بارگذاری می شود)

قیمت سئو صرف چه مواردی می شود؟

خلاصه ای از مهم ترین فاکتورهای SEO که برای افزایش رتبه سایت تان در نتایج جستجو لازم اند به شرح زیر است:

  • استفاده از کلمات کلیدی:

وقتی بات‌های جستجو در سایت شما می خزند، آنها به دنبال کلمات کلیدی برای شناسایی موضوع محتوایتان می‌گردند. اینگونه می‌توانند سایت شما را در نتایج جستجو مرتبط ارائه دهند. نهایتا، وقتی سایت شما رتبه بالاتری در نتایج جستجو کسب کند، افراد بیشتری می‌توانند شما را دیده و ارتباط برقرار کنند.

  • بهینه سازی متن های جایگزین (alt):

شما مطمئنا خواهان افزودن تگ‌های alt به محتوای چند رسانه ای سایت تان هستید. چون موتورهای جستجو نمی‌توانند عناصر چندرسانه ای را بخوانند، شما باید تگ‌های alt یعنی متن توصیفی رسانه را به کار ببرید. اینگونه موتورهای جستجو می‌توانند بهتر محتوای چندرسانه ای را بررسی و رتبه بندی کنند.

  • به روز رسانی محتوا :

به طور منظم محتوایتان را به روز کنید. بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو، محتوای با کیفیت و به روز را ترجیح می‌دهند. به روزرسانی منظم محتوای سایت کمک می‌کند بازدیدکنندگان و بات‌های جستجو را حفظ کنید که دوباره به سایت رجوع کنند. به علاوه می‌توانید خود را به عنوان پیشرو در صنعت نشان دهید.

  • بهینه سازی عناصر فنی سایت:

شما می‌توانید وقتی را صرف بهینه سازی عناصر فنی سایت تان مثل کدگذاری و سرعت صفحه کنید. شفاف سازی کد و کسب اطمینان از اینکه بارگذاری صفحه با سرعت بالا صورت می‌گیرد، رتبه شما در نتایج جستجو را ارتقا  داده و افراد را تشویق می‌کند زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند. سرعت سایت در این سال ها به فاکتور اصلی جستجوهای موبایلی تبدیل شده ، بنابراین باید مطمئن شوید اطلاعات سایت شما به سرعت در چند دستگاه نشان داده می‌شوند.

  • اجرای طراحی ریسپانسیو:

به جهت ارتقا رابطه تان با کاربران، شما می‌توانید طراحی ریسپانسیو را اجرا کنید. با این روش، شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما بدون توجه به دستگاه مورد کاربرد خوب به نظر می‌آید و خوب کار می‌کند. به عبارتی، طراحی ریسپانسیو به کاربران گوشی‌های هوشمند، pc‌ ها و تبلت‌ها اجازه می‌دهد تجربه خوبی طی کار با سایت شما کسب کنند.

  • لینک دهی و هدایت مستقیم:

موتورهای جستجو به سایت‌هایی که تجربه عالی برای کاربر ایجاد کنند پاداش می‌دهند. به جهت کسب اطمینان از اینکه افراد می‌توانند اطلاعات مورد نیازشان را در سایت شما پیدا کنند، شما هدایت مستقیم را به کاربرید. به جای درهم ریختن پیمایش با لینک‌ها، تنها به مهم ترین صفحات لینک ایجاد کنید. اینگونه می‌توانید به صفحات دیگر سایت تان لینک بزنید.

  • پاسخ دهی به سوالات کاربران:

شما باید مطمئن شوید که پاسخ‌های ارزشمند به سوالات بازدیدکنندگان می‌دهید. شما این کار را با خلق محتوای مرسوم می‌توانید انجام دهید. جستجوی کلمات کلیدی انجام دهید تا روند موضوعات در صنعت تان را یافته و محتوای جدید برای پاسخ دهی به سوالات ارائه کنید تا کاربر تجربه نوین عالی داشته باشد.

اگر خواهان ارتقا رتبه تان در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کارتان هستید باید حتما توجه ویژه ای به فاکتورهای SEO داشته باشید. البته به یاد داشته باشید که  SEO استراتژی بساز و فراموش کن نیست. به عبارتی کسب نتیجه وقت می‌برد، اما ارزش انتظار کشیدن دارند.

چرا صرف هزینه برای SEO مهم است؟

75% افراد نتایج بعد از صفحه اول را نگاه نمی کنند.

این بدان معناست که اگر خواهان آن هستید که مشتریان بیشتری به سمت شما آیند، شما باید در صدر جستجو نتایج برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با کارتان باشید. تحقیقات نشان می‌دهد صفحه اول نتایج جستجو ارگانیک 71 درصد CTR را به خود اختصاص می‌دهد. درحالی که صفحات دو و سه CTR حدود 29% دارند. درواقع هرچه رتبه شما بالاتر باشد، افراد بیشتری سایت شما را می‌بینند. این بدان معناست که شما می‌توانید مشتری بیشتر داشته و به درآمد بالاتری برسید.

چه مقدار باید صرف خدمات SEO کنید؟

مبلغی که برای خدمات SEO می‌پردازید به حجم کار شما و سطح خدماتی که لازم دارید بستگی دارد. اگرچه هزینه‌های SEO در هر آژانس متفاوت است، اما باید به یاد داشته باشید که وقتی خدمات دریافت کنید، مبلغ را می‌پردازید. وقتی آژانسی را انتخاب می‌کنید، کیفیت را فدای خدمات ارزان تر نکنید. مثل بسیاری از صنایع خدماتی حرفه ای دیگر، انجام مشورت مستمر با رهبر صنعت گران تر از مشورت گرفتن از شرکت بی تجربه می‌باشد.

اگرچه تعیین هزینه‌ها سخت است، اما هزینه‌ها با توجه به سطح خدمات می‌باشد. تجارتی کوچک با وب سایتی 15 صفحه ای غالبا در پایین ترین سطح می‌باشد، درحالی که فروشگاهی با 50000 محصول باید هزینه بالاتری برای SEO بپردازد.

در پایان، شما باید اهداف خود را دقیقا تعیین کنند که چه میزان باید صرف خدمات SEO کنید. هرچه وب سایت تان بزرگتر باشد، پروژه گسترده تر خواهد بود. این بدان معناست که شما باید انتظار پرداخت بیشتر برای خدمات SEO داشته باشید. شایان به ذکر است که SEO استراتژی درحال پیشرفت است. به جای سرمایه گذاری در استراتژی‌های یک باره SEO، شما باید درباب برنامه ماهانه که سایت تان را به روز نگه دارد و کمک کند همیشه رتبه بالایی در نتایج جستجو داشته باشید فکر کنید.

چگونه قیمت گذاری SEO در 2020 انجام می‌گیرد؟

متاسفانه، استاندارد صنعتی مشخصی برای هزینه متوسط SEO وجود ندارد. این بدان معناست که هر شرکتی می‌تواند ادعا کند خدمات SEO ارائه می‌کند و هر قیمتی بخواهد بگوید. نهایتا باری بر مشتری وارد می‌شود تا قیمت سئو  منصفانه را تعیین کند، مخصوصا اگر هزینه مستمر برای طرح‌های ماهانه وجود داشته باشد. این حقیقت فقط بر اهمیت درک آنچه کسب می‌کنید می‌افزاید. اینگونه شما می‌توانید نتیجه بگیرید سرمایه گذاری براساس بازده موردانتظار ارزش دارد یا خیر. نهایتا تصمیم اخذ شده باید براساس ارزش کلی و بلند مدت خدمات SEO باشد.

فرصت‌های بیشماری که SEO فراهم می‌کند به تعیین قیمت کمک می‌کند. با توجه به خدماتی که انتخاب می‌کنید، دامنه پروژه و آژانسی که با آن کار می‌کنید، شما مبلغ بین 500 تا 30000 دلار را برای خدمات SEO می‌توانید انتظار داشته باشید. برای طرح‌های ماهانه، مشتریان مبلغی ماهانه را برای خدمات سئو منتخب می‌پردازند. خدمات قیمت ثابت به مشتریان اجازه می‌دهند قرادادی را امضا و مبلغ معینی را برای خدمات سئو خاص بپردازند. قیمت گذاری براساس پروژه مشابه خدمات قراردادی است، اما با این روش مشتریان می‌توانند مبلغ تعیین شده را برای پروژه‌های SEO مرسوم بپردازند. مشاوره ساعتی به قراردادی که درآن مشتریان مبلغی ساعتی در ازاء خدمات سئو می‌پردازد اطلاق می‌شود.

توجه: اگر کمپانی‌ها مبلغ کمتر از 750 دلار در ماه برای خدمات SEO درنظر گیرند، شما باید دقت کنید. درباب SEO شما مطابق با آنچه خدمات گرفته اید می‌پردازید. کمپانی‌هایی که خدمات ارزان ارائه می‌کنند، اغلب منابع و تجربه کافی برای کمک به شما درجهت کسب بالاترین ROI را ندارند.

به علاوه به یاد داشته باشید که مهم نیست چه طرحی را انتخاب می‌کنید، سئو وقت می‌برد تا نتیجه را ارائه کند. SEO بسیار ارزشمند است و موجب موفقیت تجارت شما می‌گردد. شما می‌توانید مطمئن باشید که ROI خوبی برای خدمات SEO کسب می‌کنید وقتی با آژانس تاپی مثل WebFX کار می‌کنید.

خدمات SEO شامل چه مواردی می‌شود؟

با گسترش کانال‌های آنلاین بازاریابی، نعریف SEO گسترده تر شده است.

در 2020، طرح‌های مرسوم SEO آیتم‌هایی چون بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، آنالیز تبدیلات و دیگر حوزه‌های بازاریابی آنلاین هستند. مطمئن شوید که کمپانی سئو انتخابی در انواع خدمات بازاریابی اینترنتی مهارت دارد و بر نتایج SEO برای کمپین‌ها اثر دارد. شرکت‌ها باید خدمات چندگانه را در پکیج‌های حرفه ای سئو خود وارد کنند تا مطمئن شوید با فرد حرفه ای کار می‌کنید. اگر آژانسی خدمات مورد نیازتان را ارائه نکند، آن‌ها عقب خواهند افتاد. هر کمپانی باید قیمت معینی برای مشتریانش داشته باشد. در سال 2020، قیمت گذاری SEO براساس چند فاکتور خواهد بود. WEBFX قیمت گذاری سئو را در چارتی ارائه کرده است. اما به یاد داشته باشید که این قیمت گذاری بازاریابی SEO متعلق به ما است. استاندارد صنعتی وجود ندارد که نشان دهد هزینه سئو چقدر می‌باشد ولی ما فکر می‌کنیم این اشتراک گذاری مفید است.

ما همیشه قیمت گذاری شفافی داشته ایم. ما می‌خواهیم بدانید آنچه می‌پردازید متناسب با خدمات است. اینگونه تصمیم آگاهانه اخذ کرده و در زمان مقایسه ارزش هر پکیج می‌دانید چه چیزی را در نظر گیرید. مقایسه یک پکیج با دیگر خدمات مرحله اساسی در فرآیند خرید است و کمک می‌کند متخصص SEO را انتخاب کنید.

در زمان بررسی هزینه‌های SEO بدنبال چه چیزی باید باشیم؟

هزینه خدمات SEO با توجه به دامنه پروژه متفاوت است. اگر چه چند مورد را در زمان بررسی این هزینه باید درنظر داشت. به عنوان مرجع قیمت گذاری خدمات SEO ، WebFX بسیار می‌تواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .